Український тиждень № 1 (321) від 9 січня, 2014

Зміст номеру:
Це неправда, що в країні зараз усе спокійно і нічого не відбувається. Що всі мирно святкують Новий рік та Різдво, п’ють горілку і їдять олів’є з ковбасами. Неправда, що влада роз’їхалася на канікули, а опозиція дофестивалює на Майдані останні дні. У країні точиться вій­на. Справжня.
Роман Малко 307
Політика
Щодо засвоєння професором Януковичем шкільної програми давно виникали сумніви. Однак досі вони стосувалися здебільшого пізнань президента в царині літератури.
Тиждень 67
VIP-хроніки
Деталі розслідування побиття Тетяни Чорновол засвідчили пасивну підтримку правоохоронцями кампанії терору проти активістів
Олександр Михельсон 26
Політика
Уклавши сумнівну кредитну угоду з Росією, Віктор Янукович, здавалося б, забезпечив собі матеріальний базис для перемоги на виборах-2015. Але влада святкує зарано
Любомир Шавалюк 34
Політика
Перше, що робить хоч трохи свідомий диктатор, якщо, звісно, бажає правити достатньо довго, – завойовує прихильність тієї частини мешканців країни, зазвичай незаможної, яка готова продати свої громадянські права за матеріальні блага. Друге – будує свій палац якнайдалі від людей, щоб його легше було охороняти та щоб ніхто не підглядав за розкішним життям господаря.
Богдан Буткевич 204
Суспільство
Після акції Автомайдану під Межигір’ям до більшості автолюбителів, які їхали в колоні до села Нові Петрівці, навідалися представники правоохоронних органів. Проте не традиційні міліціонери, а інспектори Державної автомобільної інспекції.
Станіслав Козлюк 22
Політика
Знесення під час революційного Майдану-2013 у столиці України пам’ят­ника засновнику першої у світі тоталітарної держави, організаторові червоного терору й агресії проти УНР Владімірові Лєніну викликало різні думки в медіа. Монумент був постійним нагадуванням і символом того, що справжнього, радикального розриву з тоталітарним минулим, на відміну від країн Центрально-Східної Європи та Балтії, в нас не сталось і що це позначилося на економіці, політиці й духовності. Були укази президентів Кравчука та Ющенка про усунення тоталітарної символіки, але їх скрізь, окрім Західної України, проігнорували.
Ігор Лосєв 152
Авторські колонки
Помаранчева революція 2004 року відбулася несподівано мирно. І вона ж таки спричинила велике розчарування в суспільстві. Це одна з очевидних причин того, що нинішній Євромайдан відрізняється куди більшою конфліктністю й на повен зріст ставить питання політичного радикалізму. Одна із причин, та аж ніяк не єдина.
Олександр Михельсон 27
Авторські колонки
Аналіз проекту державного кошторису на 2014 рік дає підстави вважати, що однією з основних технологій влади на виборах буде масовий підкуп великих електоральних груп за допомогою бюджетних ресурсів.
Андрій Скумін -37
Політика
Що потрібно, щоби перетворити Україну з об’єкта чужих інтересів на суб’єкт власної політики?
Самійло Ворс 33
Політика
Після хвилі надії, яку відчув, як і багато хто із західноєвропейців, коли Євромайдан почався, і ще більше, коли Євромайдан тривав, я перебуваю сьогодні в стані тривоги та гніву.
Філіпп де Лара 60
Авторські колонки
Україні загрожує насадження мафіозної держави путінського зразка. Відповідальність за це лежить і на об’єднаній Європі
Богдан Цюпин 26
Світ
Німецькі політики бачать Україну сферою боротьби між Заходом та Росією
Світлана Голуб 19
Політика
Тиждень поспілкувався з Надзвичайним і Повноважним послом Литви в Україні у 2006-2010 роках Альґірдасом Кумжею про те, чому Україна не уклала у Вільнюсі Угоду з ЄС і чи є в майбутньому перспективи її підписання, а також про досвід литовської євроінтеграції і страхи зближення з ЄС.
Роман Малко 14
Політика
Слабкостями Заходу вдало скористався Кремль, затягнувши Україну в свою пастку
Януш Бугайські 60
Політика
У 2014-му відбудуться вибори в Індії, Бразилії, Сполучених Штатах, а також у всіх країнах ЄС, де обиратиметься новий склад Європарламенту
Ален Ґіймоль 5
Світ
Знайома назва, еге ж? Це слова Славоя Жижека: так він охарактеризував організоване США й НАТО бомбардування Сербії під час війни в колишній Югославії. Мало хто серед інтелігенції та громадських діячів Європи мав позитивне ставлення до операцій Альянсу, однак словенський філософ висловив свою думку без прикрас: «Замало й запізно».
Леонідас Донскіс 42
Авторські колонки
Все почалося 22 листопада. Кілька тисяч людей вий­шли на акцію протесту в столиці, обурені, що влада ухвалила визначальне для країни рішення тихцем, не порадившись із народом. Після 30 листопада, коли пролилася перша кров, демонстрантів стало сотні тисяч.
Ольга Токарюк 11
Світ
Спроби Європи послабити контроль російської державної компанії над цінами на газ виявилися частково успішними
The Economist 7
Світ
Прогнозисти зі США починають майже кожен рік по закінченні фінансової кризи з рожевих надій, і 2014-й не став винятком. Фондові біржі ожили, покращуються споживчі настрої, і провидці від економіки дають іще вищі прогнози зростання на цей рік.
The Economist 3
Економіка
У новому році більшість торішніх негативних тенденцій в економіці збережеться. Не обійдеться без позитивних вкраплень, але вони не матимуть достатньої ваги. Застій триватиме
Любомир Шавалюк 10
Економіка
Замок Дентевіль, у якому мешкав Григір Орлик, французький дипломат і син славетного гетьмана Пилипа Орлика, зберігає пам’ять про першого українського політичного емігранта на французькій землі. Герб Орликів, шлюбний контракт Григора з Луїзою-Оленою Ле Брюн де Дентевіль та стосик пожовтілих документів XVIII століття… Ці унікальні українські історичні реліквії передають із покоління в покоління власники замку – маркізи де ла Віль Боже.
Алла Лазарева 30
Суспільство