Український тиждень № 51 (319) від 20 грудня, 2013

Зміст номеру:
Це що, перемога чи поразка? На перший погляд, цілковита поразка. Гарант успішно обминув пікети, які розставив на його шляху до літака пильний Майдан, з’їздив до Білокам’яної й привіз валізку з мільярдами та сертифікат на знижку. Що там у нього ще в портфелі, які боргові зобов’язання, які обіцянки, які залежності – про це ми рано чи пізно дізнаємося. Зараз має значення, що євроінтеграційні сподівання на скільки-небудь осяжний період рішуче поховано. Невже це кінець? І так, і ні. Хто сказав, що буде легко?
Юрій Макаров 131
Політика
Церемоніальні зустрічі чотирьох президентів не така вже й новина для України. Чинний і колишні гаранти полюбляють сходити разом на футбол, покласти разом вінки в урочисті дні. Віднедавна з ініціативи Леоніда Кравчука виникла нова забава – «круглий стіл».
Тиждень 41
VIP-хроніки
Євромайдан заколисав опозицію: в чотирьох із п’яти проблемних округів, де відбулися повторні вибори, вона фактично без бою віддала перемогу провладним кандидатам
Роман Малко 22
Політика
Більшість політологів від самого початку прогнозувала опозиційному кандидату Аркадієві Корнацькому перемогу на перевиборах у «проблемно»-героїчному окрузі № 132, але його обійшов очільник Миколаївської ОДА. Скандального продовження виборів не буде
Політика
Масштаб відвертих фальсифікацій, включно із вкиданням бюлетенів, у 223-му окрузі в Києві наразі встановити годі. Але можна зафіксувати деякі інші причини поразки представника опозиційних сил
Олександр Михельсон 1
Політика
Передвиборну щедрість Руслана Бадаєва, переможця, можна було порівняти з діяннями регіонала Олександра Онищенка, нині вже нардепа від 93-го округу, який свого часу привозив у Кагарлик Жана-Клода ван Дамма.
Руслана Величко
Політика
Так віртуозно виграти вибори, як зробив це Михайло Поплавський, обдуривши і свого опонента, і своїх виборців, могла тільки висококультурна людина
Роман Малко
Політика
Дедалі більше світові політики закликають учасників протистояння в Україні розпочати діалог, перемовини, дійти якоїсь згоди і мирними засобами вирішити конфлікт. Побажання ці, поза сумнівом, дуже добрі й абстрактно правильні. Однак значно важче сказати, з ким є сенс говорити. Бо будь-які перемовини передбачають відповідальне ставлення всіх сторін до цього процесу, готовність дотримувати своїх обіцянок, усвідомлювати вагу публічно сказаного слова тощо.
Ігор Лосєв 98
Авторські колонки
Призначення цапів-відбувайлів за кривавий розгін Євромайдану засвідчило прихильність Януковича до проросійського лобі
Олесь Олексієнко 82
Політика
У інтерв’ю Тижню федеральний суддя США Богдан Футей розповідає про реакцію в Сполучених Штатах на силовий розгін Євромайдану, а також про загрози незалежності й територіальній цілісності України та нове покоління, що вимагає іншої держави.
Анна Корбут 23
Політика
Дев’ять років тому я була на Майдані в день президентських перегонів. Вечоріло, спостерігачі не сумнівались у перемозі Віктора Ющенка, всі почали святкувати. Люди з помаранчевою символікою обіймали мене, пишалися тим, що вони справж­ні європейці, а наступного вечора розлючений сфальсифікованими результатами виборів народ вирішив на Майдані залишитися. Незабаром увесь світ говорив про Україну й захоплювався мирною Помаранчевою революцією. Серед лютої зими та снігу українці зрештою домоглися ще одного туру виборів та нової віхи, на яку тоді всі сподівалися як на перший крок до реформування суспільства.
Ганне Северінсен 53
Авторські колонки
Чому західні лідери та громадська думка все ще вагаються, коли йдеться про підтримку масових протестів проти режиму Януковича
Майкл Бініон -39
Політика
Нові розмови про потенційний розкол країни: провокація, містифікація, невігластво? Чого чекати від Сходу? Чого чекати Сходу?
Юрій Макаров 110
Суспільство
Історик-соціолог Оксана Міхеєва про те, чому мовчить донбаська інтелігенція та чого хоче тамтешній бізнес
Богдан Буткевич 54
Суспільство
Якихось 25 років тому на 1/6 частини суші, що звалася в той час СРСР, неможливо було знайти більш бунтівного народу, ніж шахтарі. Не випадково гірники першими розгорнули масштабний страйковий рух, коли умови життя в країні стали зовсім нестерпними. Сьогодні багато хто переконаний, що саме страйки шахтарів у 1989-му фатально підломили Радянський Союз. Адже вони висували тоді не тільки економічні, а й політичні вимоги, що сколихнули й інші регіони.
Денис Казанський 65
Суспільство
Кримінальна контрабанда – єдина можливість вижити в східних районах Донбасу
Денис Казанський, Богдан Буткевич 76
Суспільство
Імміграція у Сполученому Королівстві сьогодні є однією з найболючіших політичних проблем
Майкл Бініон 2
Світ
Поки Партія регіонів переконує, що на Євромайдані стоять лише жителі західних областей та кияни, на акції протесту щодня приїжджають сотні людей зі Сходу та Півдня країни. Проти чого та проти кого виступають жителі тих областей, на які завжди спирався Янукович?
Катерина Шаповал 122
Суспільство
Навіть невеличка світова торговельна угода – це добре. Але потрібен свіжий підхід
The Economist 2
Світ
Скромна мінімальна зарплата дає більше користі, ніж шкоди. Визначати її мають технократи, а не політики
The Economist 4
Світ
Цілковита відсутність приватності та, як наслідок, маніпулювання людьми через їхні таємниці й бажання – про цей жах писали антиутопісти Євґєній Замятін у «Ми» і Джордж Орвелл у «1984». Його яскраво описувала європейська література ранньомодерної доби.
Леонідас Донскіс 16
Авторські колонки
50 років тому не стало Василя Симоненка
Володимир Панченко 41
Авторські колонки
Письменник Євґєній Водолазкін про словоцентричність культури, відсутність смерті й важливість персональної еволюції
Катерина Барабаш 11
Культура
Взагалі-то на такій специфічній машині тест-драйв теж треба проводити якось інакше.
Ілько Майдачевський 12
Авто