Український тиждень № 42 (310) від 17 жовтня, 2013

Зміст номеру:
Тимошенко і Янукович вкотре стали детонаторами паніки та легкої істерики в Брюсселі. Якщо за кілька днів до чергової поїздки Пета Кокса та Александра Квасневського до Києва багато хто у високих коридорах робив багатозначну міну й натякав, що екс-прем’єрка вже однією ногою в літаку, то по поверненні європейських емісарів настрої змінилися на протилежні.
Сергій Воропаєв, Олесь Олексієнко -9
Політика
В Україні, де люблять із високих трибун говорити про розвиток самоврядування і адміністративні перетворення, є такі оригінальні владні мутації, які й не снилися найсміливішим реформаторам. Особливо на місцевому рівні. І за прикладами не треба йти у віддалені регіони, коли київська влада в її нинішній формації може бути предметом хоч клінічних досліджень, хоч кримінальних розслідувань.
Тиждень 22
VIP-хроніки
Під прикриттям «євроінтеграції» влада протягує через парламент лобістські ініціативи
Олександр Михельсон 1
Політика
Один колишній колега… До речі, це колишніх чекістів не буває, а також колишніх офіцерів, ментів і ще, кажуть, колишніх коханих.
Юрій Макаров 158
Авторські колонки
За даними Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД, Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення гепатиту С, одного з найнебезпечніших вірусних захворювань у світі.
Богдан Буткевич 32
Суспільство
Головним наслідком медичної реформи, дію якої вже відчувають не лише пілотні регіони, стало зменшення обсягів безплатної медичної допомоги
Валерія Бурлакова 34
Суспільство
Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк про шляхи вирішення основних проблем медичної галузі
Богдан Буткевич 22
Суспільство
Перемога Ільхама Алієва на декоративних президентських виборах 9 жовтня свідчить про те, що режим у Баку за мовчазної згоди Заходу заганяє країну чимдалі в авторитарну прірву
Ганна Трегуб 6
Світ
Латвійський політик, екс-міністр культури Сарміте Елерте стверджує, що великий капітал олігархів не може мати чесного походження, а крадіжка в суспільства – бути виправдана відкупними подачками.
Ірина Панченко 17
Світ
Розпочну з відомого чеського анекдота. У телефонній розмові Путін наполегливо підкреслює: «Допоки Чеська Республіка погоджуватиметься на американський радар поблизу Праги, російські ракети будуть націлені на її столицю». «У такому разі, – відповідає йому президент Чехії, – наша авіація бомбардуватиме Карлові Вари».
Ярослав Пешек 54
Авторські колонки
Маючи великий талант державників і вправних воїнів, вікінги ще в давнину проклали культурні мости між населенням наших земель та північними народами Європи
Костянтин Рахно 21
Історія
Як вікінги стали європейським культурним брендом
Ростислав Семків 36
Історія
Тиждень поспілкувася з нею про віджилі слова радянської епохи, про рідко вживані лексеми, які відродилися до активного обігу, а також про новотвори на позначення суто українських реалій.
Оксана Хмельовська 43
Культура
13 жовтня завершилася 65-та Франкфуртська книжкова виставка. Цьогорічна статистика показала кількісне зростання порівняно з 2012-м: із традиційних 100 країн-учасниць приїхали 7,3 тис. видавців (на 300 більше, ніж торік), організовано 3,6 тис. івентів (у 2012-му – 3,2 тис.). Грандіозне видавниче дійство споглядали 275 тис. відвідувачів.
Лесь Белей 8
Культура
Західні телесеріали розширюють глядацьку аудиторію й збільшують бюджети, створюючи вагому конкуренцію кінематографу
Максим Івануха 20
Культура
Тиждень мандрував місцями дитинства й ранньої молодості Богдана-Ігоря Антонича
Юрій Гаврилюк 30
Подорожі