Український тиждень № 40 (308) від 3 жовтня, 2013

Зміст номеру:
26 вересня президент Янукович нарешті підписав закон про повторні вибори у п’я­­ти мажоритарних округах.
Олександр Михельсон 37
Політика
Україна займає 66 місце у рейтингу якості життя літніх людей, що оприлюднила благодійна організація Help Age International
Тиждень 18
Інфографіка
Поки в Києві центральна влада бавиться в євроінтеграцію, на місцях, у так званих базових для правлячої партії регіонах, триває консервація совка. І пальму першості тут тримає Харків, який дехто з місцевої еліти пафосно називає «першою столицею України», маючи на увазі період 1917–1934 років, коли там перебували органи влади радянської республіки.
Тиждень -37
VIP-хроніки
Ребрендинг Януковича як «проєвропейського патріота» разом із розпорошенням голосів протестного електорату між опозиційними кандидатами дають владі змогу унеможливити в 2015-му повторення Майдану-2004 та реалізувати сценарій другого президентства за прикладом Кучми зразка 1999 року
Олександр Крамар 63
Політика
За «боротьбою» FARE з українськими «фашистами» та «расистами» можуть стояти проросійські ліві сили в Україні
Валерія Бурлакова 135
Суспільство
Я не люблю футболу. Точніше, не «не люб­­лю!», а просто до нього байдужий. Ну то й що, що більшість моїх знайомих не люб­лять симфонічної музики – вони анітрохи не почуваються від цього неповноцінними. Але історія з дискваліфікацією стадіону «Арена-Львів» мене зачепила, бо спорту вона стосується в останню чергу. Схоже, це лише спосіб вкотре дискримінувати Україну, до того ж нагадати Європі про наше звіряче націоналістичне нутро. Приблизно так.
Юрій Макаров 185
Авторські колонки
«Коли ти тільки вступаєш до університету, в тебе з’явля­­ється багато пита­­нь: корупційних, навчальних або спортивних. Деякі з них вирішуються одразу, деякі живуть увесь період навчання.
Валерія Бурлакова 226
Суспільство
В історії практично кожної країни з розвиненою журналістикою трапляються випадки оприлюднення інформації, що стають причиною широкого суспільного резонансу, а подекуди й судових проваджень.
Ганна Трегуб 11
Суспільство
Цензура як засіб терору
Катерина Барабаш 16
Авторські колонки
9 серпня генеральний прокурор Естонії Норман Аас і гендиректор Поліції безпеки Арнольд Сінісалу несподівано організували прес-конференцію – журналісти ламали голови: що за велику новину вони повідомлять? За останні кілька років ці посадовці вже двічі влаштовували публічні збори. Причина та сама: упіймано чергового небезпечного зрадника, російського шпигуна, який роками діяв у естонських безпекових структурах.
Калле Муулі 34
Авторські колонки
Що стоїть за протистоянням армії та «Братів-мусульман» у Єгипті
Наталя Гуменюк 13
Світ
Бойовий шлях організатора Сірожупанної дивізії та отамана повстанців на Лівобережній Україні Івана Перлика
Ярослав Тинченко 47
Історія
Коли в моєму рідному місті Грубешеві говорили про широкий світ, одразу виринали три польські прізвища: папа Іван Павло ІІ, генерал Войцех Ярузельський (наша доморощена версія Піночета та Гусейна) і Лех Валенса. Часом згадували й про інших: про якусь Тетчер, Брєжнєва, Ґорбачова чи Рейґана з далекої Америки.
Лукаш Ясіна 25
Авторські колонки
3 жовтня в прокат виходить одна з найочікуваніших українських стрічок – фільм «Параджанов» Сержа Аведікяна та Олени Фетісової.
Тиждень 14
Культура
Хлопчик, загадкова сумка та надзвичайні пригоди. Цю тріаду можна побачити, та ще й у 3D, у фільмі «Metallica: Крізь неможливе».
Тиждень 14
Культура
Національний художній музей України і далі відкриває незнані грані вітчизняного мистецтва ХХ століття.
Тиждень 11
Культура
Вихід у прокат «Гравітації» режисера Альфонсо Куаро­­на обіцяє стати подією, яка одночасно зачепить два сві­­ти: поверховий (формальних розваг) і глибокий (людських переживань). Підтвердження першого прозоро видно в ненавмисній рекламній фразі Джеймса Кемерона: «Це найкращий фільм про космос, який коли-небудь було знято».
15
Культура
Забуте Європою князівство у Піренеях стає новою офшорною Меккою для російських та українських олігархів
Дмитро Лиховій, Леся Шовкун 22
Подорожі