Український тиждень № 24 (292) від 20 червня, 2013

Зміст номеру:
17 червня стало відомо, що президент медіа-групи UMH group Борис Ложкін і Геннадій Боголюбов (група «Приват») продали проект «Фокус» (журнали «Фокус», «Фокус. Красивая стра­­на», сайт focus.ua) українській компанії Vertex United. Її співвласники – одесити Борис Кауфман та Олександр Грановський.
Андрій Скумін 43
Політика
Історія конфлікту харківського судді та працівників ДСО, а потім міліції з прокуратурою – ілюстрація того, що в нашій країні сьогодні діє не закон держави Україна, а закон зграї, закритих корпорацій, які вважають себе особливими людьми з огляду на наявні в них повноваження та можливості зловживати ними.
Тиждень 31
VIP-хроніки
Попри успішне злиття «Фронту змін» та «Батьківщини», без перегляду Яценюком підходів до партійного будівництва об’єднаній політсилі загрожують подальші розколи і втрата електоральної підтримки
Тиждень 9
Політика
Поставши перед необхідністю обґрунтувати своє право на необмежену владу в Україні, «донецькі» активно вибудовують концепцію «укрАінцев правільних» на противагу українській більшості
Тиждень 38
Політика
«УкрАінская» псевдоідентичність, яку партія влади намагається нав’язати всій країні, є вибуховою сумішшю совкових цінностей, блатних «понятій» та ідей слов’янської єдності
Олексій Сокирко 178
Політика
Високі депозитні ставки за нульової інфляції, дорогі кредити, недофінансування банками виробничої сфери, залучення їхніх коштів для вирішення бюджетних проблем уряду – наслідки згубної економічної політики влади
Олександр Сугоняко 30
Економіка
Лешек Бальцерович – постать, яка не потребує представлення не лише професійним економістам, а й багатьом освіченим людям. Перебуваючи на посаді віце-прем’єр-міністра та міністра фінансів Польщі в 1989–1991 роках, він у стислі терміни реалізував програму економічних реформ так званої шокової терапії, яка забезпечила перехід економіки країни від планової до ринкової та створила міцний фундамент для багаторічного зростання.
Любомир Шавалюк 54
Економіка
В Україні вже є середній клас. Досі про його наявність тільки підозрювали, його відчували, його появу пророкували, тепер можна спертися на висновок фахівців: він таки є.
Юрій Макаров 107
Авторські колонки
Занепад міста на Луганщині – яскравий приклад безперспективності нинішньої олігархічно-люмпенської моделі економіки, яка виключає розвиток вільного підприємництва та конкуренції
Денис Казанський 111
Суспільство
Коли торік по телевізору і радіо пролунала пісня «Пану Богу у вікна», вона миттєво стала хітом. Так зацікавила слухачів, що автор і виконавець Томаш Клуз став переможцем конкурсу «Золотий соловейко-2012», перервавши багаторічне царювання Карела Ґотта.
Ярослав Пешек 31
Авторські колонки
Протестний рух у Туреччині розколов тамтешнє суспільство на два табори
Ален Гіймоль 29
Світ
Путін прагне використати теракти в Бостоні для маскування спроб Москви придушити ісламські повстанські настрої на Північному Кавказі, що стають дедалі тривожнішими для Кремля
Януш Бугайські 14
Світ
Під час Визвольних змагань у складі Української галицької армії воювало більше ніж півтисячі іноземних легіонерів
Олег Стецишин 55
Історія
Сорж Шаландон із юного віку прагнув воювати за справедливість і вибрав найнебезпечнішу зброю – слово. Має здобутки і в журналістиці, і в прозі. Роман «Повернення в Кіллібеґс» забезпечив йому неабияку славу: Гран-прі Французької академії, потрапляння до короткого списку Гонкурівської премії, переклад десятьма мовами. Однак робота над книжкою була дуже важкою.
Лесь Белей 15
Культура
Львів – дивне місто. Є чимала категорія джазових львів’ян, які принципово не відвідують «цього попсового» Alfa Jazz Fest, тоді як під час дійства до міста приїздять 30–40 тис. людей із Європи, Росії, Білорусі, а також «мажори з Києва». Звісно, що масштабніший захід, то більше можна знайти негативу. Але в решті він чи не найкраща музична подія в Україні. А щодо львів’ян, то їхні дивні комплекси меншовартості й водночас чиста віра в те, що їхнє місто – «культурна столиця України», виправдовуються приблизно тричі на рік. Один із таких випадків – Alfa Jazz Fest.
Тиждень 8
Культура
Польські музиканти-експерименталісти Karbido, відомі багаторічною співпрацею з поетом Юрієм Андруховичем, привезли до Києва свій сольний проект «Столик».
8
Культура
Міжнародний фестиваль «Транскавказія», про який знають жителі багатьох країн Європи, до Києва приїхав уперше. Його мета незмінна – представити здобутки сучасних кавказьких культур і поглянути на уявлення місцевих митців про цей регіон. А ось завдяки вільному формату в кожній країні він відбувається по-своєму. Фестивальні роботи українських учасників ґрунтувалися переважно на стереотипах, адже мало хто з них бував на Кавказі.
11
Культура
Місто двох назв і двох традицій
Олександр Сирцов 36
Подорожі