Український тиждень № 19 (287) від 16 травня, 2013

Зміст номеру:
Режим Януковича й надалі дотримується утилітарного підходу до євроінтеграційного процесу, котрий, утім, активно презентують як прагматичне відстоювання інтересів країни.
Олександр Крамар 19
Політика
Є в регіоналів цікава здатність перетворювати серйозні й важливі слова на смішні та беззмістовні.
Тиждень 137
VIP-хроніки
Звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і екс-міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука, що однієї неділі стало справжньою несподіванкою і дозволило зітхнути з полегшенням багатьом західним друзям цих політиків. Добре знати, що троє з чотирьох колишніх урядовців, засуджених до ув’язнення, знову на свободі.
Ребекка Гармс 12
Авторські колонки
Історія незалежної Естонії – це історія успіху маленької європейської держави, яка ніколи не переставала боротися.
Ганна Трегуб 9
Політика
Україна опинилася на роздоріжжі. Найбільша за територією і найбільш проєвропейська країна Східного партнерства, що близька до асоційованого членства в ЄС. Мрія мільйонів справжніх європейців в Україні може здійснитися.
Леонідас Донскіс 55
Авторські колонки
Кабмінівський законопроект про повторні вибори в семи округах готує ґрунт для перемоги в них провладних кандидатів
Андрій Скумін 11
Політика
В Україні поширеним явищем є залежність політичних партій (як провладних, так і опозиційних) від олігархів та вузького кола представників великого бізнесу, які потім вимагають від них не виконання публічних зобов’язань, а лобіювання їхніх особистих чи корпоративних інтересів.
Олександр Пагіря 6
Політика
Уже кілька десятиліть 9 травня в Україні та на більшій частині пострадянського простору повторюється одне й те саме: оспівується Червона армія-«визволителька», ллється хвала на сталінських маршалів та генералів і навіюється, що в 1945 році абсолютне добро перемогло абсолютне зло. Віддається належне героїзму учасників баталій, як тих, хто дожив, так і тих, хто загинув. Але досі за всім цим відчувається знайома тінь генералісимуса, портрети якого зовсім не випадково стали з’являтися в містах України на святкових демонстраціях.
Ігор Лосєв 121
Політика
Соромно. Країна відсвяткувала 9 травня. Нічого страшного: погуляли під щедрим сонеч­­ком, під квітучими каштанами, пораділи буйній весні, послухали нафталінове ретро з репродукторів – звідки тоді це відчуття лютої незручності аж до нудоти? Не за себе, за інших, за весь той недолугий провінційний театр. Що святкували? Те саме, що вся Європа за традицією відзначає днем раніше? Та ні, в нас своє свято, окремішнє від решти світу. День перемоги Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні! Саме так і ніяк інакше. І який стосунок це має до мене?
Юрій Макаров 188
Авторські колонки
Дуже важке просування України в напрямку Європи, постійне тупцювання на місці й навіть провали у, здавалося б, давно подолане минуле спонукають до пошуків глибших причин усіх цих невдач, аніж особисті якості окремих осіб, історичні випадковості чи неминучі помилки.
Ігор Лосєв 175
Суспільство
Це дуже болюча й водночас спекулятивно-політична тема, яку порушують досить часто, особливо коли наближаються чергові вибори. Що то за борги і що з ними насправді треба робити – запитання, на які мають дати відповіді професіонали, без чого ставлення громадян до банків і довіра до них, вочевидь, не зміняться. Не відбудуться очищення й оздоровлення національної банківської системи.
Володимир Лановий 60
Економіка
Шлях до свого українства був для Павла Скоропадського таким самим важким і неоднозначним, як і для цілої української нації
Ігор Лосєв 61
Історія
Люди одружуються дедалі менше, а розлучаються більше. Одначе гомосексуальні шлюби обговорюють у найрізноманітніших країнах, на всіх континентах, навіть якщо в багатьох культурах це щось немислиме. Їх дозволено в 14 державах, таких як Нідерланди (2001), Бельгія (2003), Іспанія (2005), ПАР (2006), Велика Британія (2012).
Філіпп де Лара 6
Авторські колонки
Правління гетьмана Павла Скоропадського у 1918 році залишило по собі спадок, яким досі, після десятиліть радянської окупації, користується незалежна Україна
Кирило Галушко 81
Історія
Оприлюднені 2009 року, але забуті документи канцелярії Скоропадських свідчать про те, які цінні й цікаві матеріали містять українські архівні установи, що, на жаль, досі є важкодоступними для науковців.
Ярослав Файзулін 42
Історія
За сім із половиною місяців уряду Павла Скоропадського вдалося створити національну економіку та фінанси фактично з нуля, всупереч німецькій окупації та важкому спадку, який залишили по собі соціалістичні лідери Центральної Ради
Дмитро Калинчук 55
Історія
Історія братів Сахнів-Устимовичів, активних учасників антибільшовицької боротьби
Ярослав Тинченко 32
Історія
Могила Павла Скоропадського в баварському містечку Оберстдорф – місце не паломництва, а забуття
Леся Шовкун, Дмитро Лиховій 34
Подорожі
Саме італійський неореалізм можна назвати першим подихом такого феномену, як національне кіно. Щоправда, дихало воно не дуже довго: до середини 1950-х цей напрям заглух – поступився місцем витонченим модерністам Фелліні й Антоніоні. Услід за італійцями заходилися формувати власний кінематограф із лише йому притаманними рисами й інші європейці.
Катерина Барабаш 18
Культура
Від середини ХХ століття протестні субкультури посідають помітне місце в історії. Зазвичай молодь бунтує, потім дорослішає, запал гасне, нонконформізм поглинає мейнстримна поп-культура. Наступне покоління придумує свій неформальний світ. І так далі.
Лесь Белей 19
Культура
Фотовиставка «Homo Urbanus Europeanus» французького фотографа Жана-Марка Карассі стала подією, якою голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, посол Франції Ален Ремі та посол Хорватії Томіслав Відошевіч у Музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків офіційно відкрили перший Європейський тиждень культури.
10
Культура
З 16 по 21 травня в столичному кінотеатрі «Київ» відбудеться IV фестиваль «Сучасне кіно Угорщини», програма якого містить п’ять романтичних комедій.
10
Культура