Український тиждень № 16 (284) від 18 квітня, 2013

Зміст номеру:
За даними Держстату, у I кварталі 2013-го виробництво промислової продукції в Україні зменшилося на 5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Лідерами падіння стали хімічна (-21,8%), коксохімічна (-21,3%) галузі та машинобудування (-14,9%). У таких базових галузях економіки, як будівельна й транспортна, воно зафіксоване на рівні відповідно 16,8% та 6%.
Любомир Шавалюк 57
Політика
Причепурене, чисте, аж вилизане місто, порожні вулиці й відсутність будь-яких інших ознак життя, тільки роботоподібні міліціонери, які вишикувалися вздовж доріг, – це не замальовка до фантастичного фільму, а цілком реальний український обласний центр Вінниця, 16 квітня цього року. Причина знелюднення міста цілком банальна – візит Віктора Януковича.
Тиждень 10
VIP-хроніки
Українська опозиція не над­­то полюбляє роботу над власними помилками. Це твердження давно вже ста­­ло банальністю, трюїзмом, але від того аж ніяк не втрачає актуальності.
Сергій Грабовський 46
Авторські колонки
Нерідко можна прочитати і почути думку де­яких наших пересічних громадян, сказати б, vox populi: «Верховна Рада не працює, ганьба депутатам!»
Ігор Лосєв 61
Авторські колонки
Тиждень знову критикує опозицію. Чи не продався він регіоналам? Тиждень знову «мочить» Кличка – «заказуха» від Яценюка. Чи Тягнибока. Припускаємо, що такі закиди лунатимуть на адресу редакції і після цієї публікації.
Святослав Потоцький 77
Політика
Я ніколи не викладатиму в Інституті журналістики. Мене туди не покличуть, бо я не вірю в недоторканні засади фаху, його альфа й омега – об’єктивність медійників. Особливо коли бачу чергову сенсаційну публікацію, формально бездоганну, а за суттю маніпуляційну. Ну, наприклад, широко розрекламоване розслідування колись київського, а нині вільнюського (брюссельського?) колеги Анатолія Шарія стосовно фантастичних зловживань Григорія Немирі.
Юрій Макаров 127
Авторські колонки
Чому задекларована реформа міліції не вирішить навіть поверхових проблем української правоохоронної системи, загрузлої в некомепетентності, безкарності й корупції
Валерія Бурлакова 30
Суспільство
В Україні є політичні в’язні. Сьогодні це визнають усі, крім прихильників Партії регіонів, комуністів і найзапекліших ідеологів «противсіхства» («вони в політиці всі однакові»). Є і ті, хто змушений був виїхати за кордон та просити політичного притулку, бо в Україні їм реально загрожував арешт.
Сергій Грабовський 81
Політика
У квітні Газпром, який дедалі більше відчуває негативні наслідки революції на світовому газовому ринку (за останній рік прибуток монополіста зменшився майже вдвічі, капіталізація компанії знизилася майже на третину й упала нижче $100 млрд, при цьому не підтвердилися масштабні запаси газу у Східному Сибіру, а компанії-імпортери або масово і по кілька разів отримували значні знижки, або й досі перебувають у судах), двічі вдарив по своєму до минулого року найбільшому споживачу – Україні.
Олександр Крамар 20
Економіка
У попередніх публікаціях циклу констатувалися хвороби вітчизняної монетарної системи. Як на мене, вона потребує активних глибоких вдосконалень у таких напрямах
Володимир Лановий 8
Економіка
У світі незабаром може виникнути новий закритий клуб провідних економік. Україні було б доцільно спробувати долучитися до нього хоча б номінально
Юлія Курнишова 14
Економіка
Ну нарешті все поступово стає на свої місця. Минулого тижня російські більшовики нового розливу остаточно повернулися до звичної риторики, започаткованої ще дідусем Лєніним, що тимчасово заснула з початком Перебудови.
Катерина Барабаш 5
Авторські колонки
Китайська експансія на російському Далекому Сході створює демографічні й безпекові проблеми для Кремля
Віктор Шатров 102
Світ
У нацистських концтаборах українські політичні в’язні відстоювали власну ідентичність
Святослав Липовецький 68
Історія
Едита Бояновська про Миколу Гоголя і його балансування між українським та російським націоналізмом
Лесь Белей 83
Культура
Незабаром острів Святої Єлени може здригнутися сильніше, ніж будь-коли з часів висадки Наполеона 198 років тому
Майкл Бініон 18
Подорожі