Український тиждень № 6 (274) від 7 лютого, 2013

Зміст номеру:
Замість створення єдиної партії на основі політичних сил, що влилися під час останніх парламентських виборів до об’єднаної опозиції, дедалі помітніші останнім часом стають прояви конфронтації між учорашніми ситуативними союзниками. Війна на взаємознищення, від чого Тиждень застерігав опозиціонерів іще напередодні електоральних перегонів, іще не почалась, але передумови для цього вже створені.
Олександр Крамар
Політика
Деякі кіножанри трапляються в реальному житті майже в чистому вигляді. Повернення кривавих монстрів крізь час і простір може трапитися, якщо це наші дні, а цей простір – пострадянський.
41
VIP-хроніки
Перший день лютого ознаменувався укладенням гучної оборудки у вітчизняному медіа-бізнесі. Компанія K.H. Media Limited продала компанію Inter Media Group Limited компанії GDF Media Limited. Перша фірма належить колишньому першому віце-прем’єрові Валерію Хорошковському, остання – мільярдерові й голові Федерації роботодавців України Дмитрові Фірташу.
Олександр Михельсон 40
Політика
Грішний, каюся. На якусь мить мені здалося, що на вітчизняному телебаченні запахло демократією. Мовляв, пани чубляться, а журналісти під той галас мають шанс розширити майданчик свободи. Компромісна філософія, успадкована з радянських часів: «Ви використовуєте нас, а ми спробуємо використати вас». Інколи таке вдається. Ненадовго. А взагалі-то ілюзія.
Юрій Макаров 197
Авторські колонки
Національно-визвольний, антиколоніальний рух у багатьох (мало не в усіх) країнах світу відбувався під проводом національної буржуазії. Вона була зорієнтована переважно на внутрішній ринок, виробництво, а не на продаж природних ресурсів. Тому була зацікавлена в підвищенні платоспроможного попиту своїх співвітчизників як споживачів.
Ігор Лосєв 121
Авторські колонки
Рішення Печерського суду в справі Олексія Пукача мало кого здивувало. Організатор убивства журналіста Георгія Гонгадзе покараний, виконавці давно за ґратами, ось тільки про замовників ані слова.
Алла Лазарева 21
Політика
Попри очевидні недоліки керівництва об’єднаної опозиції, політичний тролінг Анатолія Гриценка є класичним прикладом деструктивної діяльності, породженої враженим самолюбством і надмірною амбітністю
Андрій Скумін -38
Політика
Уже кілька років маленька, але вельми галаслива групка галицьких інтелектуалів виступає з провокаційними заявами і закликами до дезінтеграції та розколу України. Якби ми жили в нормальній державі з адекватною владою, то автори таких відозв давали б показання прокуророві.
Ігор Лосєв 205
Суспільство
Результати парламентських виборів 2012-го на Херсонщині вкотре продемонстрували, що її електоральні вподобання тяжіють до проукраїнських сил. Рівень довіри до партії влади тут доволі низький.
Богдан Буткевич 127
Суспільство
Цього року в України не вистачає валюти у необхідних обсягах для виконання валютних зобов’язань. Ми не маємо грошей, щоб погашати за графіком зовнішні борги.
Тиждень 22
Економіка
Валютні кризи в Україні стаються не рідше ніж раз на 10 років. Які їхні причини?
Тиждень 10
Економіка
Ті питання, про які ми сьогодні говоримо, кочують із року в рік. У моєму розумінні є дві базові проблеми. Насамперед це монополізм, який вигідний для режиму і над створенням якого працювали цілими фінансово-промисловими групами багато років. Саме він сформував ту політичну кон’юнктуру, яка є в країні.
Тиждень 10
Економіка
Хотів би зосередитися ось на чому. По-перше, звідки в нас з’явилися всі ці борги і що нам потрібно робити, щоб їх не було?
Тиждень 12
Економіка
Є дві проблеми: зовнішня і внутрішня. У нас справді фактично немає іноземних інвестицій. Відсутня довіра іноземців до нас як до держави і як до суспільства. Ми не здатні наразі переконати зовнішніх партнерів у тому, що з нами можна мати справу. І відповідно не в змозі залучити великий фінансовий ресурс із Заходу.
Тиждень 13
Економіка
«Освобождение» України в роки Другої світової війни як форма легітимізації радянської влади
Тиждень 128
Історія
РСЧА була невід’ємним інститутом злочинного тоталітарного режиму
Ігор Лосєв 134
Історія
Бої за Україну супроводжувалися безвідповідальним і безжальним використанням місцевого людського контингенту в наступальних операціях Червоної армії
Людмила Рибченко 52
Історія
Для значної частини українського населення «сталінське визволення від німців», немов у дзеркальному відображенні, повторювало картину гітлерівського «звільнення України від більшовиків» у 1941-му
Владислав Гриневич 35
Історія
Реальна картина повторного захоплення Червоною армією України у 1943–1944 роках була далека від бравурного образу комуністичної пропаганди
Микола Боровик 105
Історія
Як формувався міф про радянське визволення України в роки Другої світової війни
Владислав Гриневич 160
Історія
Ось він, перший і такий очікуваний сингл «Heaven» зі свіжого 13-го альбому Depeche Mode «Delta Machine», який потримати в руках можна буде вже 26 березня. Одночасно вийшло і відео, певно, щоб ще більше підігріти інтерес фанів до нової платівки. У ньому Дейв Ґаан нагадує Міка Джаґґера – рухається так само несамовито-солодко, ніби намагається передати, наскільки він у раю.
16
Культура
Іще напередодні виходу стрічки «Король говорить» (2010) та її дальшого феноменального успіху – 12 номінацій на «Оскара» й 4 статуетки, зокрема за найкращий фільм і найкращу режисерську роботу, – режисер Том Гупер почав шукати новий виклик.
14
Культура
У Дубаї треба побувати бодай для того, щоб побачити, на що здатні сучасна цивілізація, нафтові гроші та відповідальна еліта
Марина Гнатенко 48
Подорожі
Пішки й автостопом мені доводилося перетинати кордони різних держав. Загалом близько 30 країн і точно понад 100 митних постів. І лише раз було щось страшніше за наш рідний, український кордон.
Богдан Логвиненко 49
Авторські колонки
Від першого знайомства з Highlander не полишила думка, чому японці надали цьому кросоверу високогірного статусу. Попри назву – це насамперед міський кросовер, який ідеально підходить для великої родини
Сергій Куриленко 2
Авто