Український тиждень № 5 (273) від 31 січня, 2013

Зміст номеру:
Вирок вбивці Гонгадзе Олексію Пукачу не дав відповіді на головне питання: чи будуть колись покарані замовники вбивства, яким Пукач встиг передати «прощальний привіт»?
Мілан Лєліч 22
Політика
Здавалося б, після останніх парламентських перегонів із політичної карти України має остаточно зникнути партія Віктора Ющенка «Наша Україна», яка в запеклій боротьбі з «радикалами» Олега Ляшка змогла-таки завоювати почесну сьому сходинку з результатом 1,11%.
39
VIP-хроніки
Схоже, інтереси основних гравців у владному конгломераті, зокрема й «Сім'ї», дедалі більше пов’язані не зі зниженням ціни російського газу, а із спробами скористатися ними для розвитку власних прибуткових проектів. Дешевий газ може бути для них цікавий лише у разі можливості реалізації тієї чи іншої схеми його перепродажу із урахуванням особистого інтересу.
Олександр Крамар 44
Політика
Країни та люди значно більше залежать один від одного, ніж всім би хотілося.
Алла Лазарева 25
Світ
Там, де ллють помиї, навряд чи хто залишиться чистим. Схоже, саме таку тактику обрали Пшонка й Кузьмін у новому, 2013 році у відповідь на міжнародну критику вибіркового правосуддя та ув’язнення політиків, насамперед Юлії Тимошенко.
Ганне Северінсен 61
Авторські колонки
Майбутні вибори у п’яти проблемних мажоритарних округах та ще одному, який залишився без свого депутата, будуть для влади «битвою за більшість» в парламенті
Мілан Лєліч 23
Політика
Навесні спливає термін повноважень Київради (які розпочалися 2008-го). Можна по-різному пояснювати, чому досі не прийнято рішення про позачергові вибори мера (повноваження Черновецького були припинені ще влітку 2012-го), але 2013 року аргументів відтягувати їх уже не буде.
Андрій Скумін 20
Політика
Наразі провідник найчисленнішої парламентської опозиційної сили бачиться надто непослідовним і непрогнозованим, аби викликати довіру української більшості
Святослав Потоцький, Андрій Скумін 45
Політика
Торік мовний Майдан в Українському домі був започаткований приблизно сімома народними депутатами від групи «За Україну!», які подолали його сходи, розгорнули лежаки та зав’язали хустки на лобах, гордо заявляючи: «Голодую!»
Зенон Завада 83
Авторські колонки
Нещодавно в одній столичній газеті опублікували інтерв’ю з відомим літератором і художником Лесем Подерв’янським. Воно становить неабиякий інтерес як віддзеркалення деяких глибинних рис мислення й світовідчуття значної, принаймні найбільш знаної (розкрученої), частини української інтелігенції.
Ігор Лосєв 108
Суспільство
Мати 29-річного Дмитра – завуч у школі, відповідає за виховну роботу та аналіз поведінки дітей. Нещодавно вона писала доповідь про скінхедів, намагаючись розібратись, як завчасно розпізнати розвиток схильності дітей до маргінальної ідеології та запобігти йому.
Валерія Бурлакова 50
Суспільство
У лютому 2013 року виповниться 20 років відтоді, коли Естонія, вивільнившись з-під радянської влади, нарешті ухвалила свій перший державний бюджет. Хоча це далося їй непросто й потребувало великих жертв, він від самого початку поставив держфінанси на правильний шлях. Понад те, дискусії того періоду мали такий значний вплив на політичний етос естонських політиків і суспільства, що принципи першого держбюджету відтоді незмінно слугують дороговказом для всіх наступних урядів.
Калле Муулі 20
Авторські колонки
Тахрір – єгипетський Майдан тривалістю у два роки
Наталя Гуменюк 12
Світ
Перспектива виходу Великої Британії з об’єднаної Європи може призвести до ланцюгової реакції серед інших членів ЄС
Майкл Бініон 1
Світ
Другий тур виборів президента Чехії закінчився перемогою Мілоша Земана. Слово zeman чеською означає «дрібнопомісний шляхтич», тож дійшло до парадоксу. У фінал перших усенародних виборів глави держави потрапили Мілош Земан – «дрібний дворянин» і справжній ландграф – Карл Йоганнес Непомук Йозеф Норберт Фрідріх Антоніус Вратіслав Мена князь Шварценберзький.
Ярослав Пешек 13
Авторські колонки
Нині, в непрості часи світової економічної кризи, можемо спостерігати повернення політичних гасел, від яких іноді відгонить чимось напівзабутим, проте неприємно знайомим з тоталітарного минулого. Не варто забувати, що Європа в середині ХХ століття стала колискою аж трьох тоталітарних систем – нацизму, радянського комунізму та фашизму.
Ганна Трегуб 9
Суспільство
Польське Січневе повстання 1863–1864 років вплинуло на український національний рух
Мар’ян Мудрий 25
Історія
Космічні катастрофи істотно змінили планету. Зіткнення з небесними тілами мали великі наслідки і для сучасної території України
Леонід Залізняк 42
Суспільство
Півроку тому в російських ЗМІ досить непомітно промайнула новина про те, що Кабінет міністрів Башкоростану залишився без міністра культури. Тодішній прем’єр-міністр республіки Азамат Ілімбетов аргументував це тим, що вони в змозі впоратися й без цієї посади.
Богдан Логвиненко 54
Авторські колонки
Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х його ім’я було символом музичного авангарду, хай і з приставкою «поп», коли він був одним із наріжних каменів «Океану Ельзи».
Богдан Буткевич 24
Культура
Вільям Шекспір, подібно до свого сучасника й колеги Крістофера Марлоу чи то до Нікколо Макіавеллі, здається, був перетворений на символічну модель, у межах якої ми сприймаємо й інтерпретуємо себе та навколишній світ.
Леонідас Донскіс 8
Авторські колонки