Український тиждень № 49 (266) від 6 грудня, 2012

Зміст номеру:
Усвідомлюючи загрозу втратити контроль над Україною після 2015 року, Москва, схоже, готує ґрунт для удару на випередження
Олександр Крамар 54
Політика
Фінансові розрахунки урядовців на наступний рік свідчать, що проблеми забезпечення державних видатків поглибляться й уряд спробує вдатися до радикальних методів наповнення бюджетів
Віталій Мельничук -8
Економіка
Як і в будь-якому історично індустріальному регіоні, більшість населених пунктів на Донбасі формувалися навколо фабрик та копрів, що поступово обростали гронами робітничих поселень і районів
Богдан Буткевич, Костянтин Скоркін 91
Суспільство
Спроби «Шахтаря» відмити свій імідж від скандального гола набули гротескних форм. Пояснення футболістів та вибачення головного тренера гірників Мірчі Луческу наступного дня видавалися геть непереконливими й нещирими. Аби лише відчепилися.
Тиждень 9
VIP-хроніки
Вищі сили не шукають простого шляху. Щоб викотити з моря камінь на гору, вони можуть зруйнувати її, обточити скельні уламки у хвилях морського прибою, висушити море й підняти з його глибин новий гірський масив.
Олександр Зінченко 17
Подорожі
Чимало російських політологів-українофобів стверджували, що незалежна Україна – це проект, розрахований не більше ніж на 20 років. Здається, сьогодні Кремль та його потужна агентура в Києві почали переходити від слів до діла.
Ігор Лосєв 168
Авторські колонки
Ми зробили свій вибір і хочемо вірити, що нові парламентські партії вирвуть усіх нас із болота. Внаслідок президентсько-урядових «успіхів» останніх років спроможність Української держави опинилася під сумнівом.
Володимир Лановий 38
Авторські колонки
Філософ Іґорь Чубайс – рідний брат ідеолога російської приватизації Анатолія Чубайса. На відміну від останнього, який уже 20 років обіймає керівні посади в РФ, він на початку 1990-х обрав наукову діяльність, очоливши перший у своїй країні факультет росієзнавства в Інституті соціальних наук.
Мілан Лєліч 20
Світ
Розслідування щодо журналістської етики у Британії ставить перед урядом Девіда Кемерона дилему щодо необхідності запровадження регулювання преси
Майкл Бініон 4
Світ
Виставка, що відбувається в межах київських Днів чеської фотографії, провокує на консервативні висновки.
10
Культура
Документальний театр в основі своїй має реальні історії, інтерв’ю, виписки з газет, свідчення очевидців.
11
Культура
Французька анімація, разом із японською та американською, посідає місце у трійці світових лідерів, але яке саме, як правило, залишається на розсуд глядача.
13
Культура
Скрутні в політичному, соціальному та економічному сенсі часи, які нині переживає Україна, здається, май­же не знаходять свого відображення в музичному мистецтві.
Богдан Буткевич 53
Культура
Ментальна картографія» сьогодні є одним із популярних напрямів історичних досліджень.
Кирило Галушко 188
Історія
Спроба президента-ісламіста Мохаммеда Мурсі узурпувати владу вкотре розколола єгипетське суспільство
Віктор Каспрук 1
Світ
Досвід Естонії у посткомуністичній трансформації є одним із найбільш показових і успішних на теренах колишнього СРСР.
Олександр Пагіря 13
Світ
Переформатування владної вертикалі, пов’язане з обранням нового складу парламенту, перейшло у практичну стадію. 3 грудня Віктор Янукович прийняв відставку Миколи Азарова та вже анонсував, що запропонує Верховній Раді нову кандидатуру до 9 грудня.
Мілан Лєліч, Олесь Олексієнко -34
Політика