Український тиждень № 47 (264) від 22 листопада, 2012

Зміст номеру:
Як свідчать останні підсумки голосування, за найкращого варіанта опозиція здобуде 180 (плюс-мінус кілька) мандатів у Верховній Раді.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Нарешті сталося! «Сенсація століття, сміливий телевізійний експеримент», як назвали це ток-шоу його автори, представлено українському глядачеві.
12
Культура
Відразу по завершенні виборів проявилася глибока бюджетна криза, ознаки якої простежувались, однак їх активно приховували
Олесь Олексієнко 104
Політика
Українофобія докотилася до хокею. Дехто вважає, що дивитися цю гру з українськими коментарями або непристойно, або нецікаво, або шкідливо для бізнесу.
Тиждень 21
VIP-хроніки
Законопроект Партії регіонів про оподаткування продажу населенням валюти – це така дурість, яка викликає тиху підозру в тому, що з мізками у владної сили не все в порядку. З 15% податку ніхто не змириться, і хіба одиниці понесуть гроші в банки. Важко второпати, чому керівництво не вчиться на помилках своїх попередників. Адже усе це в нас уже було.
Юрій Винничук 138
Авторські колонки
Демократія під загрозою. Мало не кожна держава називає себе демократичною, навіть найбільш тиранічні режими. Їхні явні невдачі та провали неминуче плямують ім’я, яке вони собі присвоїли. Кому б, приміром, спало на думку захоплюватися НДР (Німецькою Демократичною Республікою)?
Джон Лукас 25
Авторські колонки
Старі підручники соціології розглядають лише один тип сучасної родини – нуклеарний: батько, мати, яких єднають подружні зв’язки, та їхні діти. Але сьогодні вже немає єдиної моделі сім’ї і шлюб є тією інституцією, що весь час розмивається.
Мішель В’євйорка 24
Авторські колонки
Понад сотню журналістів у світі було вбито за цей неповний рік – найбільша кількість за всю історію спостережень за випадками насильницької загибелі репортерів, яку Міжнародний інститут преси (ІРІ) веде з 1997 року. По всій планеті, від Африки, Азії та Європи до Близького Сходу і Латинської Америки, саме кореспонденти стають мішенню систематичної жорстокої розправи через свою роботу. Дехто потрапляє під кулі, коли веде репортаж із гарячої точки, але більшість гине від рук організованих кримінальних угруповань і тих, хто не хоче допустити поширення інформації та критичних поглядів, викриття корупції та інших злочинів.
Міхаель Шпінделеґґер 7
Авторські колонки
У мене для вас добра новина: в Україні буде суспільне телебачення. Принаймні в цьому запевняє один успішний телевізійний чиновник, який колись був успішним телепродюсером. У кількох виданнях синхронно з’явилися його публікації – інтерв’ю, аналітична стаття, колонка, – основний текст яких збігається до коми.
Юрій Макаров 99
Авторські колонки
Те, як клуб Ріната Ахметова забив гол у ворота датського клубу «Нордшелланд», наочно продемонструвало всьому цивілізованому світу той тип культури, який панує в середовищі нинішньої української «еліти»
Олександр Горин 101
Суспільство
Новий Кримінальний процесуальний кодекс містить загрози пересічним громадянам і водночас може суттєво полегшити життя корупціонерам та мажорам
Андрій Скумін -1
Політика
Один із найбагатших людей України Ігор Коломойський цікавиться не лише банківською справою, нафтою та футболом. 49-річний бізнесмен має у своєму розпорядженні чимало засобів масової інформації, не привабливих мільярдерові з фінансового боку.
Валерія Бурлакова 63
Суспільство
Українці дедалі більше зневірюються в інституті шлюбу через невпевненість у завтрашньому дні, гіперемоційність і тягар 1990-х
Богдан Буткевич 33
Суспільство
Як подружній союз став добровільним, громадянським і укладеним по коханню
Володимир Маслійчук 21
Історія
У 94-річному віці один із найавторитетніших британських істориків сучасності Ерік Гобсбаум видав свою останню книжку «Як змінити світ».
Богдан Цюпин 179
Історія
Скандал на ВВС спровокував дискусії щодо потреби реформувати систему редакційного контролю й фінансування громадського мовника
Богдан Цюпин 6
Світ
Близький Схід – це край таємних змов. Мало хто з ізраїльтян (а про палестинців годі й казати) вірить, що вбивство Ізраїлем Агмада Джабарі та негайний ракетний обстріл цілей у Секторі Газа були викликані лише залпом ракет, випущених ісламськими бойовиками в напрямку кордону з єврейською державою
Майкл Бініон 3
Світ
Попри руйнівні наслідки для економіки, влада спробує тримати курс гривні за будь-яку ціну до очікуваного переформатування уряду. Тож до кінця року нацвалюта навряд чи коштуватиме дешевше 8,4 UAH/USD
Любомир Шавалюк 25
Економіка
У жовтні 2012 року стало відомо про досягнення угоди щодо придбання російською державною компанією «Роснефть» 50% акцій нафтової ТНК-ВР, які належали Вritish Рetroleum (ВР). Завершення поглинання очікується у першій половині 2013-го, коли російський консорціум AAR продасть «Роснефти» свої 50% акцій ТНК-ВР. Угоду вже назвали «оборудкою століття» – для «Роснефти» вона обійдеться майже в $60 млрд.
Олександр Крамар 10
Світ
Філософа й інтелектуала Ніколя Тензера вважають одним із провідних міжнародних експертів у Франції. Його звіти про вдосконалення співробітництва з іншими країнами та у сфері державного управління беруть до уваги в її уряді. Окрім цього, він знаний ґрунтовними політичними прогнозами.
Максим Бугрій 2
Світ
Новий Кримінальний процесуальний кодекс містить загрози пересічним громадянам і водночас може суттєво полегшити життя корупціонерам та мажорам
Андрій Скумін 75
Політика