Український тиждень № 25 (242) від 21 червня, 2012

Зміст номеру:
Як і на монополізованих ними ринках, українські олігархи так само монополізують футбол. Думки вболівальників, звісно, ніхто не питає
Іван Вербицький 24
Суспільство
Феномен футболу як найпопулярнішого виду спорту на планеті не вичерпується лише його масовістю й культурою вболівання. Він, окрім іншого, має потужний потенціал національної консолідації та примирення, формування й посилення відповідної ідентичності.
Олександр Пагіря 9
Суспільство
Попри те що минуло вже сім років відтоді, як Україна скасувала візи для мешканців ЄС та низки розвинених держав, у нас немає великої кількості туристів та працівників міжнародних компаній, якими давно не здивувати мешканців Найробі, Пекіна, Аммана чи Сан-Паулу
Наталя Гуменюк 25
Суспільство
Що пишуть іноземні журналісти та блогери про українські міста, які приймають Євро-2012
Тиждень 23
Суспільство
Футбол відіграє важливу консолідуючу роль у суспільстві, однак його майбутньому загрожує олігархізація
Олександр Горин 24
Суспільство
Загальне враження іноземців про нас: як суспільство українці доволі проблемні, зате поодинці – хоч до рани прикладай.
Тиждень 6
Суспільство
Основний Закон звільнив країну Естонію від радянського минулого й більшовицького правопорядку
Ерккі Баховскі 4
Авторські колонки
Доки в Україні не припинять красти й саджати політичних опонентів, від підозр у расизмі нам не очиститися
Юрій Макаров 24
Авторські колонки
Футбол є неоднозначним явищем, що водночас і сприяє виявам расизму, і бореться з ними
Мішель В’євйорка 1
Авторські колонки
Верховенство права – це основа хорошої конституції, але часто його хибно розуміють. Якщо чиновники ліниві, непрофесійні, нечесні й корумповані, звичне життя стає небезпечним, зникають довіра, стимули до підприємництва і процвітання.
Джон Лукас 6
Суспільство
У багатьох розвинених країнах світу навіть під час кризи громадяни не перестали довіряти керівництву. В Україні ж ситуація значно гірша з відповідними наслідками для економіки.
Любомир Шавалюк 7
Економіка
Спочатку, як відомо, була пітьма, а потім з’явилося світло. А грамотне поєднання тих двох першопричин дає, як виявилося, дивовижний ефект.
Олена Максименко 6
Культура
Аби надіслати своє резюме й роботи в компанію Pixar, що є анімаційним лідером у світі, потрібна неабияка сміливість. Українка Марія Мартиненко, котра тепер зветься Маша Еллсворт, це зробила вже давно.
Ярослав Підгора-Ґвяздовський 21
Культура
Комедія «Заручники року» як легке літнє вино: вдаряє в голову рівно на час його дегустації
Ярослав Підгора-Ґвяздовський 4
Культура
Десятки родин Донеччини щороку втікають до вимираючих сіл, аби оселитися на вільному повітрі
Наталя Коммодова 19
Суспільство
Ім’я Васі Ложкіна (справжнє ім’я Алєксєй Кудєлін) не потрібно представляти активним користувачам інтернету. Його котики й алкоголіки з виряченими очима, мешканці вигаданого міста Кобилозадовська, не раз вдивлялися з моніторів у квартири й офіси завсідників соціальних мереж.
Лесь Белей 15
Культура
Упродовж усього міжвоєнного періоду між державами не було офіційних дипломатичних відносин, автомобільного, залізничного, поштово-телеграфного зв’язку. На литовських паспортах стояв напис: «Діє для виїзду в усі країни, окрім Польщі». Водночас Варшава запровадила справжню блокаду сусідньої держави, що торкалася практично всіх сфер.
Андрій Руккас 20
Історія
Провідний спеціаліст із зовнішньої політики Януш Бугайські, котрий регулярно бере участь у підготовці звітів із міжнародної політики для Конгресу США, в інтерв’ю Тижню він розповів про те, чому Україна не може залишатися нейтральною, чому Сербія ризикує стати новим джерелом нестабільності в регіоні і які виклики існують для європейських країн у зв’язку з геополітичними амбіціями путінської Росії
Олександр Пагіря 26
Світ
Боротьба з корупцією неможлива без створення незалежної юридичної системи, громадського контролю над силовими органами й усього того, що становить сенс демократії. А інакше виходить як завжди. Хоч у Києві, хоч у Москві, хоч у Тирасполі.
Юрій Райхель 5
Світ
Про початки протиріч між Польщею та Литвою та їхні можливі наслідки Тиждень спілкувався із заступником директора варшавського Центру міжнародних відносин Войцехом Бородзічем-Смолінським.
Олександр Пагіря 3
Світ
Якщо вірити заявам президента, прем’єра, міністра закордонних справ, коротше кажучи, всіх регіоналів, то Україна успішно просувається в бік Європи.
Клеопатра Пироженко 16
Майже серйозно