Український тиждень № 24 (241) від 14 червня, 2012

Зміст номеру:
Непідробна й абсолютно загальна, незалежно від політичних уподобань, радість із приводу перемоги над шведами в першому матчі ніяк не перекреслює того факту, що надії, які покладалися на Євро-2012, не справдилися.
Юрій Макаров 55
Політика
Київській владі останнім часом катастрофічно не щастить. Халепи переслідують її із заздрою регулярністю
Роман Малко 22
Майже серйозно
Процес інтеграції Арсенія Яценюка та його соратників із «Фронту змін» до «Батьківщини» триває. Тим часом останні події в парламенті викликають чимало питань щодо його здатності контролювати ситуацію в об’єднаній опозиції, за дії якої він у будь-якому разі буде політично відповідальним.
Олесь Олексієнко 29
Політика
Непевна ситуація, що склалася довкола мовного законопроекту Колесніченка – Ківалова, вкотре гостро актуалізувала проблему самовизначення українського політикуму
Олександр Крамар 39
Політика
Туреччина, попри зовнішню відкритість своїх кордонів та простоту візового режиму, внутрішньо лишається незнаною і незрозумілою для українців.
Ганна Трегуб 21
Подорожі
Романтична комедія «Мистецтво кохати» – суцільний оксюморон, адже говорить про почуття штучно і бездушно
Ярослав Підгора-Ґвяздовський 3
Культура
Приватизація стала однією з візитівок сучасної Екстонії
Ерккі Баховскі 5
Авторські колонки
Міжнародний бойкот проти некомпетентності та безпорадності невігласівне не зриває спортивного свята
Михайло Кірсенко 8
Авторські колонки
«Хто живе надією, ризикує померти з голоду» – говорив Бенджамін Франклін. Нарешті жителі Донбасу почали це усвідомлювати. Але не все так просто й обнадійливо. Подолання наслідків хвороби не означає подолання її причини
Євген Стратієвський 94
Авторські колонки
У свідомості керівництва України і всього політичного класу присутнє міцне переконання, що Схід і Південь української мови не розуміють, не сприймають, що вона там усіх дратує й обурює, а тому краще з нею в тих краях не з’являтися
Ігор Лосєв 124
Політика
Якщо українці відкинуть ставлення до них як до невдах, що панує серед росіян та й серед самих українців, чи допоможе це почати перетворення націоналізму східного сусіда на сучасний здоровий патріотизм, який нормально сприймає сусідів, навіть «найближчих»?
Уве Умлауфф 73
Політика
Аби зробити одноманітні будинки міських кварталів привабливими і яскравими, а занедбані двори затишними, достатньо кількох креативних ідей.
Анна Каленська 3
Суспільство
Тиждень розпочинає серію публікацій про технологічні винаходи, які змінювали історію людства, спричиняючись до світового цивілізаційного поступу. Перша розповідь – про дирижаблі, що їх свого часу вважали транспортом майбутнього.
Андрій Харук, Олексій Сокирко 6
Історія
Херсон, Житомир, Шаргород та Черкаси опинилися в центрі уваги української нової драми – театрального нурту, навколо якого зосередилися молоді режисери і драматурги.
Микола Гоманюк 12
Культура
Антанас Суткус, фундатор тепер знаменитої на весь світ литовської школи фотографії, майже півстоліття знімав буденне життя простих людей у рідній країні з усіма його зовнішньо не надто привабливими подробицями
Богдан Буткевич 12
Культура
Якщо людина пише заяву до міліції про вимагання в неї хабара, це варто вітати. Адже боротьба проти корупції починається з кожного. Коли вона робить це вдруге – молодець, свідомий громадянин. Якщо такі випадки повторюються знову і знову, над ситуацією варто замислитися.
Тарас Зозулінський 31
Суспільство
Путін, а в його особі російська бюрократія, оголосив війну інтелігенції
Ігор Лосєв 11
Світ
Відшукуючи у можновладців риси патріотів і державних діячів, яких ті здебільшого не мають, журналісти й експерти роблять суспільству ведмежу послугу
Іван Галайченко 26
Політика
Голова групи Європейської народної партії в Європарламенті, відомий французький політик Жозеф Дол має репутацію послідовної, ретельної в дрібному та великому й дещо консервативної людини. В інтерв’ю Тижню пан Дол коментує останні заяви про Україну нового французького президента та прогнозує, за яких умов можлива її реальна євроінтеграція.
Алла Лазарева 4
Політика
Заява Черновецького про відставку аж ніяк не вплине на життя киян, але дає змогу владі призначити вигідну їй дату виборів мера
Андрій Скумін 19
Політика
Тиждень пройшовся позатуристичними шляхами Туреччини, де зрощені на ідеях духовної свободи, покоління індивідуалів постали перед найбільшим питанням - самоідентифікації.
Маргарита Ормоцадзе 12
Подорожі