Український тиждень № 13 (178) від 1 квітня, 2011

Зміст номеру:
Майже рік минув після запровадження інновацій у судовій системі, які набули чинності після ухвалення закону про судоустрій та статус суддів, а також внесення змін до документа про Вищу раду юстиції. Ці нововведення суттєво обмежили повноваження Верховного Суду України і зробили відповідну гілку фактично залежною від виконавчої влади. Однак регіонали вирішили повернути ВСУ частину відібраних прав і навіть ініціювали відповідний законопроект.
Аліна Пастухова
Політика
Україна все ще залишається одним із найбільших експортерів озброєнь. Однак без системного реформування вітчизняний ОПК може втратити більшість ринків збуту.
Сергій Згурець
Економіка
Тавруючи визвольні рухи Литви, Естонії, України за «колабораціонізм» у Кремлі воліють забути, що в 40-х роках ХХ століття колишні білогвардійці масово опинялися в лавах СС та Вермахту
Дмитро Калинчук 32
Історія
Аґнєшка Одорович про реформи Польського інституту кіномистецтва
Лесь Белей
Культура
Слабка зацікавленість виборців у Європейському парламенті за низької явки під час національних виборів до нього є найкращим доказом того, що дрібні маргінальні політичні партії мають усі шанси увійти до європейського клубу й здобути там новий майданчик для зведення національних рахунків і завершення розпочатих вдома справ.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки
Мало кому спаде на думку, що кінцевою метою операції «Кучмагейт-2» може бути чиєсь прагнення відновити справедливість, здійснити правосуддя, покарати злочинців.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Історики, які в майбутньому вивчатимуть супільно-політичний процес нинішньої України, знайдуть для себе багато цікавого у вивертах свідомості й політичній винахідливості, які демонструють деякі представники нинішньої влади.
Ростислав Павленко
Політика
На ринку радіо з’явився новий потужний гравець: на останньому конкурсі Національна рада з питань телебачення і радіомовлення віддала одразу 55 частот ДП «Новий обрій».
Леся Ганжа -1
Політика
Юрій Прохасько про неврози Європи й України
Ірина Панченко 3
Суспільство
Як вивітрити з музеїв запах нафталіну
Олена Максименко, Ольга Куровець 1
Культура
Держави на захід від Росії були приречені на тісний оборонний союз, проте не змогли переступити через власні вузьконаціональні інтереси
Олександр Крамар 2
Історія
Росія використовує швидку дипломатію та інформаційні операції, прагнучи подолати відставання в побудові свого «Південного потоку» від європейського Nabucco
Ростислав Павленко 3
Економіка
МЗС витратило $100 тис. на рекламну «стратегію» України за кордоном
Олекса Манн
Суспільство
Новий Кучмагейт задуманий як віяловий обстріл, але наслідки його реалізації можуть здивувати авторів
Юрій Райхель
Політика