Історія

  ▪   Тетяна Яцечко-Блаженко

Марселла Сембріх. Голос країни

Як тернополянка підкорила нью-йоркську Метрополітен-оперу

З 1883 до 1917 року «королевою» нью-йоркської Метрополітен-опери була оперна співачка Марселла Сембріх. З біографії талановитої співачки відомо, що народилась вона на Тернопільщині 15 лютого 1858 року в селі Вишнівчик (сьогодні Теребовлянський район Тернопільської області). Повне ім’я тернополянки звучить як Пракседа Марселіна Коханська-Сембріх. Початкову освіту та перші уроки співів вона отримала в селі Вишнівчик. До слова, батьком Марселли, був місцевий рядовий вчитель співів. Саме він навчив її грати на фортепіано та скрипці.

 

Читайте також: Українізація 1920-х років: «винахід» більшовиків чи джин із пляшки?

 

Потім було професійне навчання у Відні. Талант співу Марселли відкрив віденський композитор Ференц Ліст.

 

 

Дебют тернополянки відбувся в Афінській опері. Далі були гастролі до Мюнхена та Дрездена. Саме в цей час Марселла вирішує обрати для сцени дівоче прізвище матері – Сембріх, бо до того вона була Кохановською.

 

З часом популярність сопрано Марселли Сембріх перетнула кордони і з нею підписала контракт Королівська опера в Лондоні, «Ковент Гарден» і потім Метрополітен-опера в Нью-Йорку.

 

 

Дебют на нью-йоркській опері відбувся в 1883 році, це була опера «Фауст» Шарля Ґуно. Гонорари співачки були величезні за  тогочасними мірками, за вечір вона отримувала – 1465 доларів.

 

Читайте також: «Військовий ієсаул Яків Дибайло»

 

Концертна діяльність Марселли Сембріх тривала до 1917 року, потім вона працювала педагогом з вокалу в музичних школах Нью-Йорка та Філадельфії.

 

 

Саме Марселлі належить своєрідний американський рекорд – за 11 сезонів вона виконала рекордну кількість партій в 475 виставах і концертах. Її репертуар складався з 27 опер, італійських, французьких і німецьких.

 

 

Померла зірка нью-йоркської сцени 11 січня 1935 року в США, де й була похована. Після її смерті, за ініціативою родини, в Нью-Йорку було створено Оперний музей Марселли Сембріх. Це прекрасний оазис спокою з прекрасним видом на озеро та навколишні пагорби. У музеї збереглися численні спогади про її життя, програми, костюми з різних вистав, підписані композиторами документи, подарунки з усього світу.

Джерело фото: http://archives.metoperafamily.org

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.