Економіка

  ▪   Юрій Лапаєв

Розвиток, екологія, безпека

Які теми стануть провідaними на Економічному форумі в Криниці

3 вересня в польській Криниці-Здруй стартує XXIX міжнародний Економічний форум. Вкотре форум збере провідних експертів, політиків та бізнеменівз усього світу для обговорення найбільш актуальних питань розвитку суспільства.Тиждень є офіційним медіапартнером форуму.

 

Під час форуму планується проведення більш ніж 200 тематичних панелей. Серед головних економічних тем – зони вільної торгівлі, революція скрапленого газу, вплив фінтеху на банківській сектор та ймовірні сфери для співробітництва й інновацій в Центральній та Східній Європі.Планується дискусія щодо місця Європи в сучасній торговельній війні між супердержавами. Крім того без уваги не лишили найбільш сучасні аспекти - кіберзахист об’єктів критичної інфраструктури,  кібервійну проти демократії, дезінформацію та поширення фейкових новин, штучний інтелект, діджиталізацію,  BigData та необхідність законодавчого регулювання цих питань.

 

Читайте також: Від «ковбойської» економіки до економіки «космічного корабля»

 

Важливе місце в програмі форуму посідають екологічні питання. Зокрема планується обговорення цілої низки тем, що стосуються відновлюваної енергетики, розвитку дружньої до довкілля промисловості, еко-інвестицій, «зеленої» урбаністики та регулювання клімату. Велику частину буде присвячено охороні здоров’я та рекреації, що певним чином обумовлено місцем проведення форуму, адже Криниця-Здруй є відомим курортом.

 

Попри економічну орієнтацію форуму чимало панелей буде присвячено безпековим питанням. Так, експерти зберуться щоб обговорити розвиток НАТО, загрози тероризму та досягнення безпеки в новому динамічному світі. Не лишать поза увагою зміни в сучасному світовому порядку, ймовірний початок нової гонки озброєнь.

 

Читайте також:  Екологія: пріоритет, який ігнорують

 

В фокус експертів потрапить також й Україна, адже кілька дискусій буде присвячено проведенню реформ в нашій країні, результатам програми Східного партнерства та можливому курсу новообраної влади. Крім того планується обговорити ключову роль України в безпеці східного флангу НАТО, в тому числі й з огляду наситуацію в Чорному морі. Інтерес становить також дослідження стану й перспектив стратегічного партнерства між Україною та Польщею. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.