Економіка

  ▪   Олександр С’єдін

Трамп відкладає підвищення тарифів для Китаю, суверенні борги зростають, General Electric продає активи

Фото: reuters
Головні новини світової економіки в огляді Тижня

Трамп обіцяє завершення торговельного протистояння з Китаєм. Водночас американські лобісти вимагають жорсткіших перемовин.

 

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп удруге відклав підвищення тарифів до 25% із 10% на китайський імпорт у США обсягом $200 млрд. Минулого разу заплановане на 1 січня 2019 року підвищення було відтерміновано до 1 березня задля перемовин із Піднебесною щодо завершення торговельного протистояння. Нове перенесення дати Трамп пояснив «істотним прогресом» в останньому раунді торговельних перемовин, який завершився в неділю у Вашингтоні, повідомляє Bloomberg.

 

«Америка досягла значного прогресу в торговельних перемовинах із Китаєм щодо важливих структурних питань. Серед іншого, це захист інтелектуальної власності, передача технологій, сільське господарство, послуги, валюта та багато іншого», — зазначив Трамп у Twitter-повідомленні в неділю. «Унаслідок цих дуже продуктивних перемовин я відкладу зростання тарифів США, яке було заплановане на 1 березня», — оголосив лідер США.

 

Читайте також: Державне регулювання: збитий приціл

 

Він також повідомив про ймовірну зустріч із президентом КНР Сі Цзіньпіном на курорті Мар-а-Лаго у Флориді задля укладання угоди в разі успіху в перемовинах. При цьому Трамп не зазначив ані термінів можливої зустрічі на найвищому рівні, ані термінів відкладання підвищення митних тарифів. Своєю чергою, міністр фінансів Стівен Мнучін у п’ятницю оголосив, що зустріч лідерів на Мар-а-Лаго попередньо запланована на кінець березня. Мнучін до того ж повідомив, що під час останнього раунду перемовин було досягнуто домовленості щодо валютного ринку. Раніше Вашингтон вимагав від Пекіна стабільності курсу юаня, щоб убезпечити себе від намагань уряду Китаю зменшити ефект від тарифів США через послаблення курсу.

 

Перемовини триватимуть на тлі заяви ділового лобі США в Піднебесній (Американської торговельної палати в Китаї) про те, що порівняно з минулим роком значно більша частина його членів прагне, щоб уряд Сполучених Штатів сильніше підштовхнув КНР до створення рівних умов для американського бізнесу. Близько 10% членів Палати зажадали підвищення тарифів з 10% до 25% на відповідні китайські товари обсягом $200 млрд. Ще 43% членів виступили за збереження тарифів на рівні 10% із затримкою підвищення на 60 днів за умови продовження перемовин, як було оголошено в Палаті на брифінгу, присвяченому щорічному дослідженню ділового клімату Китаю, повідомляє Reuters.

 

«Людям не подобаються мита, і це справді зрозуміло. Але вони також вважають, що, можливо, тарифи допомогли спровокувати дуже серйозні перемовини між сторонами», — зазначив голова Палати Тім Стратфорд. Він додав, що більшість членів Палати підтримує нинішній рівень тарифів.

 

Читайте також: Сага про 3%. Яким темпом може зростати українська економіка

 

Деякі представники американського бізнесу схвильовані тим, що війна митних тарифів і фінансові потрясіння, які її супроводжували, можуть виявитися марними, якщо Адміністрація Трампа в кінцевому підсумку затвердить угоду, яка мало що змінить у торговельних практиках і промисловій політиці Пекіна.

 

При цьому ф’ючерси на акції США відреагували зростанням на новини про прогрес у перемовинах двох найбільших економік світу. Трамп, своєю чергою, намагається підживлювати оптимізм інвесторів, наголосивши в неділю пізно ввечері, що слід очікувати на «дуже хороші новини наступного тижня-другого», повідомляє Sky News. Водночас інформації щодо майбутньої угоди обмаль.

 

Уряди у 2019-му позичатимуть більше

 

Глобальний обсяг суверенного боргу сягне $50 трлн цього року, прогнозує рейтингове агентство S&P Global у четвер, повідомляє Reuters. За словами експертів, суверенні позики становитимуть в еквіваленті $7,78 трлн 2019-го, що на 3,2% більше за показник 2018-го.

 

Близько 70% або $5,5 трлн нових сукупних запозичень держав будуть спрямовані на рефінансування довгострокових заборгованостей. Таким чином, чисті потреби в нових позиках становитимуть близько $2,3 трлн, або 2,6% ВВП, вважають аналітики.

 

Читайте також: МВФ погіршує прогнози через Brexit та Китай, а у Давосі оцінюють ризики

 

Збільшення загального суверенного боргу до $50 трлн означає зростання на 6% порівняно з минулим роком, що частково зумовлено коливаннями обмінних курсів.

 

General Electric продає біофармацевтичний бізнес задля покращення фінансового стану

 

Промисловий конгломерат США General Electric повідомив, що продасть свій біофармацевтичний бізнес компанії Danaher Corp за $21 млрд. Новини зумовили вибухове зростання акцій General Electric у понеділок на 11%, повідомляє Reuters. На думку інвесторів, угода забезпечить компанію необхідними фінансовими ресурсами, яких виробник електростанцій та авіаційних двигунів потребує задля погашення значних боргових і страхових зобов’язань.

 

Колись символ американської могутності General Electric останніми роками боровся з посткризовим фінансовим дефіцитом і змушений був урізати свій непрофільний бізнес задля відновлення промислового потенціалу, зазначає Reuters. Новий виконавчий директор корпорації Ларрі Калп більше ніж десятиліття (до 2014-го) був виконавчим директором Danaher, якій тепер 126-річний промисловий гігант GE продає свій непрофільний бізнес задля покращення фінансового стану. «Це свідчить про те, що ми дотримуємося нашої стратегії робити вдумливі й розважливі кроки, які спрямовані на зменшення левериджу та зміцнення балансу», — наголосив Калп.

 

Обсяг доходу біофармацевтичного бізнесу General Electric у 2018-му становив близько $3 млрд. Цей бізнес виробляє інструменти та програмне забезпечення, що підтримують дослідження та розробку ліків.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги