Економіка

  ▪   Даніель Екерт
  ▪   © 2018 Axel Springer SE. Alle Rechte vorbehalten

Die Welt: Де чекати найшвидшого зростання зарплати

фото: reuters
У деяких професіях працівники можуть збільшити свій дохід на €35 тис. за перші десять років. Але це стосується лише тих, хто вчасно про це подбає. Усіх інших чекає тривала стагнація
Матеріал друкованого видання
№ 24 (552)
від 14 червня, 2018

Майже на міф перетворилося твердження, що зарплата зростає (чи має зростати) із набуттям досвіду. У ХХІ столітті стає дедалі більше професій, які вже не дають вартих згадки підвищень платні. Ринок праці надто сильно змінився. Однак з’являються нові турбопрофесії, в яких налаштовані на віддачу працівники можуть уже за перші десять років підвищити свій дохід на три чверті, і до речі, без значної персональної відповідальності за результати.


«Важко працюй і розбагатієш» — гасло бізнес-девелоперів. Це сфера діяльності, фахівці якої займаються розвитком бізнес-ідей до їх виходу на ринок. Тут зар­плати працівників починаються від середніх €44 900 річного доходу до сплати податків. Уже через десять років бізнес-девелопери мають добрі шанси щороку збільшувати дохід на майже €35 тис., а отже заробляти близько €80 тис. до сплати податків. І це лише середнє значення, тобто те, що може досягти половина працівників.

 

Читайте також: Сценарії майбутньої кризи


Для значної частини професіоналів шанси ще кращі. «Чверть бізнес-девелоперів після десяти років у цьому секторі заробляють понад €100 тис. на рік, — каже Артур Яґелло, речник порталу Gehalt.de. Цей аналітично-порівняльний веб-ресурс дослідив близько 27 тис. інформаційних матеріалів. І здійснена оцінка показує, які професії демонструють найбільше зростання платні в першій декаді після старту кар’єри. У SAP-консультантів також значне збільшення зар­плат: протягом десяти років вони із €47 тис. виходять на €79 тис.


Фінансовий контролер й інженер електронної техніки — ще дві турбопрофесії. Тут оплата фахівців зростає на €22,5 тис. Управлінці капіталом і нерухомістю також мають непогані шанси дуже швидко піднятися грошовою драбиною. Не варто забувати й про юристів, які представляють інтереси підприємств і великих організацій.


Але є й цілком протилежна картина: перукарі й водії майже не відчувають збільшення платні після десяти років праці. Початківці в цих робочих професіях отримують близько €22 тис., а через десять років — лише на €1300 більше. Це відповідає вбогому збільшенню платні на €130 за рік. Схоже за повільністю зростання зарплат і в професійних водіїв. Початківці заробляють €27,7 тис. на рік, а після десяти років праці — €29 тис. «Хто хоче робити кар’єру в професії, тому слід вчасно довідатися про можливості. Цьому сприяють підвищення кваліфікації чи позиції з управлінською відповідальністю», — каже Філіп Бірбах, керуючий порталом Gehalt.de.

 

Читайте також: Ринок праці: зміна тренду

 

Загальне правило: працівники з вищою освітою мають істотніше підвищення заробітної плати, аніж у секторах, де достатньо базової професійної освіти. «Багаторічний досвід у сфері, яка потребує вищої освіти, оплачується набагато краще, ніж у робітничих спеціальностях, особливо в професіях, у яких є великий попит на спеціалістів і експертів», — констатує Бірбах.


Є ще один важливий момент — професії зі значним зростанням платні нерідко потребують постійного й швидкого переключення експертів між різними складними задачами. Ці посади пов’язані з високим ступенем відповідальності, понаднормовими годинами й частими відрядженнями. Так професіонали стають експертами, яких не так і легко замінити. У своїх галузях це завжди затребувані спеціалісти. «Якщо до цього додається ще й багатолітній досвід, це неабияк підвищує ринкову ціну такого працівника в його сфері».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.