Культура

  ▪   Роман Малко

Акценти над книжками розставили

В київській книгарні «Є» нагородили авторів найцінніших книжок. 27 січня там відбулась фінальна церемонія книжкового рейтингу «ЛітАкцент року 2010»

Акцію приурочили до дня народження Моцарта, а тому лауреатам вручали однойменні цукерки, а всіх присутніх розважали його безсмертними творіннями. Окрім цукерків лауреати, також отримали гарні книжки і нарциси, а переможці - гроші. Книжки, щоб читали і ставали ще мудрішими, гроші самі знаєте нащо, а от нарциси - щоб не забували про амбіції. Не власні, а глобальні. Власних амбіцій якраз не бракує, - зазначив Володимир Панчеко — голова експертної ради «ЛітАкценту року», - а от прорив у світ, українській літературі, би не зашкодив.

Переможцями цьогорічного «ЛітАкценту» традиційно стали дві книжки. У номінації «Художня література» творіння Андрія Содомори «Сльози речей» і в номінації «Літературознавство» - «Перетворення Шекспіра. Лесь Курбас, український модернізм і радянська культурна політика 1920-х років» Ірини Макарик з Канади.

Окрім них, в фінальній частині конкурсу, в відповідних номінаціях, змагалися ще книжки Івана Малковича «Все поруч», Тараса Прохаська «БотакЄ», Ярослава Поліщука «І ката, і героя він любив… Михайло Коцюбинський. Літературний портрет.» і Людмили Тарнашинської «Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління (історико-літературний та поетикальний аспекти)».

На жаль, цього року традиційну Антипремію «Золота Булька» журі чомусь вирішило не вручати. На її отримання претендували Павло Вольвач з поетичною збіркою «Вірші на розі» та Микола Жулинський зі збірником «Нація. Культура. Література». Невже навіть на «Золоту Бульку» вони не дотягнули?

Усі хто прийшов на вручення «ЛітАкценту» мали змогу не лише насолодитися творами Моцарта, дізнатися які книжки варто почитати, але, що найприємніше - вживу поспілкуватися з цілою купою письменників і просто хороших людей. Бо були тут помічені Віктор Неборак, Іван Малкович, Тарас Прохасько, Сергій Квіт, Євгенія Кононенко та багато хто ще.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги