Культура

  ▪   Валерія Бурлакова

Як ідеологи «Русского міра» можуть зіграти на Скрипці та інших українських «інструментах»

«ВВ» Олега Скрипки дійсно зустрінеться із найкращими друзями Путіна на фестивалі, де минулого року «були спроби» агітувати за єдність з Росією

Звістку російського інформагенства про те, що знаменитіне лише музикою, а й українськістю виконавці, такі як співачка Руслана та рок-гурт «ВВ», виступатимуть в Одесі на фестивалі на підтримку російської мови, швидко підхопили всі. Здивувались також усі. Але більше за інших – прес-секретар гурту, Павло Скорняков. «На підтримку російської?!», - здивовано перепитував він. На жаль, відповідь на це питання ствердна.

Один з головних заходів святкування Дня народження Одеси - II-й Міжнародний фестиваль культури та мистецтва «Зустрічі друзів» -відвідає міністр культури Російської Федерації Владімір Медінскій. Своє привітання для присутніх підготував і Владімір Путін, що, поруч із одами «Зустрічам друзів» на інформаційному порталі «Русскій мір», дає про «друзів» деяке уявлення.

Читайте також: Владімір Медінскій відомий українофобією і симпатією до Сталіна

Де-юре, «Зустрічі друзів» - фестиваль «театрально-виставкового» спрямування. Де-факто ж дуже важко окреслити його межі у рамках святкування Дня Одеси. Тому зустріччю з російськими друзями тут можна назвати всі святкові заходи: і благодійний концерт народних артистів СРСР, і виступи сучасних російських зірок, і старт мотопробігу «Одеса-Ростов»… І рок-фестиваль «Пікейні жилети», на якому, власне, й виступатиме гурт «ВВ».

Українські ЗМІ швидко спростували сумніви у доречності виступу «ВВ» у Одесі. Мовляв, «Пікейні жилети» - окремо, «Зустрічі друзів - окремо». Іншої думки притримуються організатори обох фестивалів.

«Там все так заплутано…», - констатували у розмові з Тиждень.uaспівробітники департаменту інформації та зв'язків із громадськістю Одеської міськради. Тим часом директор Одеського академічного драматичного російського театру, пан Олександр Копайгора, на питання про єдність заходів відповідає впевнено: так, «Пікейні жилети» (що проходять у Одесі з 1991 року)- фактично один із заходів «Зустрічей друзів» (які цього року Одеса побачить вдруге). «Вони примостилися», - констатує директор театру.

Читайте також: «Мовний» закон в Одесі переміг здоровий глузд

«Мені важко коментувати це. Тому що це не наша ідея, а ідея міста, - зізнається у розмові з Тиждень.uaОлександр Каратов, один з організаторів «Пікейних жилетів». - Якщо місту це здається доречнішим… Головне, що ми проведемо рок-фестиваль, це наше завдання».

Насправді турбує пана Каратова не сам факт проведення фесту. «Мені важливо, аби цей фестиваль не використовували у політичних цілях», - каже він. Але підкреслює: минулого року спроби зробити це були. «З боку проросійських «друзів» наших», - пояснює одесит.

Коли «Пікейні жилети» були фактично незалежними від міської влади, було простіше. «Коли ми займались фестивалем від початку і до кінця - такого не було, - констатує Каратов. - Але ось вже два роки проводяться «Зустрічі друзів»…

Політичні промови, якими одеситів «вітають» із Днем міста вже другий рік поспіль, організатора рок-фестивалю дивують. «Заклики до поєднання двох незалежних держав виглядають дивно, враховуючи те, що більшість нашого населення свого часу проголосувала за незалежну Україну, - обурюється Каратов. - У Одесі ми спілкуємось російською мовою. Але знаємо українську. І спроби «педалювати» те, що ми з росіянами одна нація, я особисто засуджую. Не хотів би розписуватись за всіх».

Минулого року на одному зі святкових заходів до Дня міста «взагалі казали, що всі ми - Радянський Союз», - згадує чоловік.

Цьогоріч на «Пікейних жилетах» компанію гурту «ВВ» складе російський «Ю-Пітер».  А одеському байк-клубу «Гоблін» - московські «Нічні вовки», найкращі друзі Владіміра Путіна.

«Російські байкери… - зітхає одесит. - Я вітаю мототусівку! Але її використовують дещо дивним чином».

Читайте також: Байкери дорожчі Путіну за Януковича

Отже, ніяких гарантій того, що цьогорічні «Пікейні жилети» не перетворяться на російське національне свято, немає.

«Ми не знаємо нічого з цього приводу, - дипломатично коментує ідеологічне спрямування заходу прес-секретар «ВВ». Про «Пікейні жилети» він і справді не знає нічого - замість 21-го року проведення фестивалю каже про 17 років, кілька разів перекручує прізвище Ігоря Ганькевича, пам’яті якого присвячений давній одеський рок-фест… Про особисте ставлення Олега Скрипки до «російського» питання прес-секретар не розповідає: «Не уповноважений».

«Я особисто знаю Скрипку, знаю його погляди, - зауважує, натомість, Олександр Каратов. - Навіть якщо його будуть просити щось на цю тему сказати… Навряд чи він піде на це. Він - патріот України».

Але пан Каратов знає і про небажання «русского міра» залишитись поза грою. Навіть якщо це гра на музичних інструментах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.