Культура

  ▪   Богдан Буткевич

Музичне асорті від СКАЙ

Тернопільський гурт відсвяткував своє 10-річчя якісним збірним концертом з українських рок- та поп-музикантів

У вечір першого цього року снігу в київських меломанів був вибір – піти до клубу Stereoplaza на святкування першого серйозного ювілею тернопільського гурту СКАЙ або до Палацу Спорту на концерт російських рок-пенсіонерів з «Чайф». Тих, хто обрав саме український рок, цілком вистачило для того, щоб створити теплу та невимушену атмосферу на концерті СКАЙ. Звісно, публіка цього тернопільського гурту здебільшого жіноча, тому на концерті було не так багато драйву, проте емоцій та чуйності не бракувало.

Олег Собчук & Co вирішили не вигадувати чогось надзвичайного, цілком дотримавшись формату святкової збірної музичної солянки з самих ювілярів та їхніх друзів, що виконують разом із ними їхні ж пісні. Проте, до честі «небесних», варто сказати, що організація всього дійства була на найвищому рівні, на відміну від, наприклад, дуже схожого за сценарієм та суттю нещодавнього святкування 25-річчя «Воплей Відоплясова» в Палаці Спорту. Вчора, 8 грудня, на сцені з винуватцями свята встигли поспівати, якщо не всі відомі українські виконавці, то більшість із них, і що прикметно, без жодних пауз, проблем зі звуком чи накладок у сценарії. Тернопільські «Любителі неба» вирішили: «якщо хочеш, щоб було добре, зроби сам», тому фактично весь музичний бек-граунд видавали протягом майже трьох годин самі.

Мова йде про те, що якщо на сцену виходив той самий Green Grey, то це не означало зміни всіх музикантів з неуникною при такому розкладі паузою. Виходили натомість вокаліст Мурік з гітаристом Дізелем, який швиденько вмикав одну гітару, при цьому всі музиканти СКАЙ залишались на сцені, закомутовані та налаштовані. І потім вони всією «пачкою», без жодних зупинок продовжували концерт. До того ж виключно спільним виконанням пісень ювілярів. Не можна визнати, що такий формат є якщо не ідеальним для подібного рок-івенту, то близьким до цього.  

Проте головною фішкою, окрасою, родзинкою вечора став його ведучий Сергій Притула ака Тернопільський-Сірий. Якби не його феєричний вихід на сцену, коли він, удаючи із себе Олега Собчука, почав спеціально співати не в ноти та під фанеру, то глядачі, котрі вже понад годину чекали на початок концерту, могли б і не так швидко розігрітись. Але після того, як Сірий пояснив історію появи назви СКАЙ тим, що, мовляв, коли Собчук із гітаристом «Папою» вигадували назву, то один із них під нігті загнав скалку, тому СКАЙ розшифровується як «Сук*АААЙ», вихід самих музикантів на сцену був підготований на всі сто.

СКАЙ порадував якісним та «качним» саундом, хоча деяка жіноча спрямованість музики все ж давала про себе знати. Відспівавши кілька пісень, на сцені розпочався згадуваний вже парад гостей. Цього вечора із Собчуком поспівали гурт Gouache, Павло Гудімов, Гайтана, Green Grey, Валерій Харчишин з «Другої ріки», Фагот і Фоззі з ТНМК, «Піккардійська терція», Аня з гурту «Пара нормальных». Так і не доїхали анонсований Дмитро Шуров ака Pianoбой та Кузьма. Цікаво було подивитись й на польських рок-ветеранів з «Будка суфлера», хоча їхній виступ і був трохи зіжмаканий єдиним в цей вечір технічним «epicfail» – прострілами мікрофону, який у руках тримав якраз вокаліст. Проте це не завадило полякам продемонструвати «порох в порохівницях», а далі заспівати неофіційний гімн ЄВРО-2012 разом зі СКАЙ. Все це супроводжувала весела пропаганда волонтерства під час футбольної першості від Тернопільського Сірого, який цілком логічно відзначив, що якщо у вашої дитини на Хрещатику якийсь іноземець під час ЄВРО запитає, як йому пройти, то вона чітко має знати, що відповісти варто: «€5 – і я вам все покажу». На сцену навіть виходила якась чиновниця з комітету з підготовки до ЄВРО, з якої Притула намагався взяти обіцянку, що гімн України перед футболом виконуватиме не Олександр Пономарьов, а Олег Собчук.

Насамкінець, коли, здавалось, що концерт закінчився, на сцену вийшла відома імпресаріо Снєжана Єгорова, яка, як виявилось, мала бути співведучою вечора з Притулою, але банально запізнилась, і тому, за її ж словами, вирішила не позбавляти публіку насолоди побути наодинці з Тернопільським Сірим. Пані Єгорова дуже влучно зауважила, що наприкінці будь-якого свята має з’являтися напівп’яна ефектна блондинка та еротично-хрипким голосом а-ля Мерлін Монро проспівати незмінне «хеппі бьоздей» під виніс торту. Що й було зроблено. От лише замість того щоб ласувати, Олег Собчук одразу кинув тортик в обличчя басисту, який, зрозуміло, не залишився в боргу. Крайнім виявився як завжди Сергій Притула, який жалівся, що йому зіпсували джинси за 300 баксів.

Загалом, підсумовуючи, варто сказати, що рівень української музики та шоу таки невпинно зростає, попри будь-які негаразди чи проблеми.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.