Культура

Фестиваль коміксів у Києві та співана поезія у Львові. Найважливіші культурні події тижня

Тиждень 6-12 травня насамперед запам'ятається проведенням ІІ Міжнародного фестивалю співаної поезії Lviv Music & Poetry Week та другим "Київським Фестивалем Коміксів".

6 травня у Львові стартує  ІІ Міжнародний фестиваль співаної поезії Lviv Music & Poetry Week, присвячений 100-річчю з дня народження відомого українського поета, перекладача, лінгвіста Миколи Лукаша.

 

Відкриття фестивалю відбудеться у Львівському органному залі за участі доцента кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура ЛНУ ім. Івана Франка Валентини Савчин — дослідниці творчості Миколи Лукаша та концерт композитора, музиканта і виконавця Ігоря Якубовського на слова Миколи Лукаша.

 

 

"На цілий тиждень з 14:00 КМЦ "Львівський палац мистецтв" перетвориться на центр літературних зустрічей, автограф-сесій, поетично-музичних концертів. У фестивалі візьмуть участь відомі поети, письменники, барди з-за кордону та України, а також молоді літератори. Для тих, хто робить перші спроби пера, серед учнівської та студентської молоді оголошено конкурс молодих літераторів у двох вікових категоріях "пре — ЛЮД — і — Я". Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та подарунками та виступатимуть на сцені КМЦ "Львівський палац мистецтв"", - зазначають організатори.

 

Також у рамках Lviv Music & Poetry Week відбудеться відкриття Міжнародної виставки-конкурсу акварелі "Акварельні монологи" та студентський конкурс з графічного дизайну — створення екслібрісів за мотивами творів Миколи Лукаша.

 

Фестиваль триватиме до 12 травня.

 

Читайте такожШенґ Шеєн: "Доля архівів авангардистів складніша, ніж їхніх картин"

 

7 травня у Києві у Національному музеї історії України пройде відкриття виставки "Повернення", присвяченої іконі "Богородиця Володимирська", реліквії родини Скоропадських ХVІІ ст.

 

 

Реліквія з колекції гетьмана України Павла Скоропадського в 1918 р. була вивезена його родиною з собою до екзилу. Весь цей час ікона зберігалася в родині Павла та Олександри Скоропадських, спочатку в Німеччині, а згодом у їхньої молодшої доньки Олени Отт-Скоропадської у Швейцарії, м. Цоллікон.

 

Як зазначається, ікона належить до строганівської школи іконопису (дошка, левкас, темпера), оздоблена срібними з позолотою шатами невідомого майстра (Волинь, XVII ст.).

 

Лише на початку 2019 року зусиллями українського колекціонера Ярослава Голдуна ікона повернулась в Україну. Кураторка виставки – Олена Походяща, кандидат історичних наук, заступник головного зберігача фондів НМІУ.

 

Виставка трватиме до 21 травня.

 

Читайте такожМистецтво дозвілля. Як театральні вистави виходять із затемненого простору на білий світ

 

8 травня у Львові з нагоди відзначення у 2019 році 110-річчя з дня народження українського поета, прозаїка, перекладача, літературознавця Богдана-Ігоря Антонича відкривається виставка "Усоте прославляю буйноту життя". До експозиції увійшли артефакти, що стосуються життя та творчості Антонича.

 

 

Виставка проходитиме у стінах медіатеки "Мультиплекс".

 

Читайте такожJazz Kolo в українському культурному просторі. Що об’єднує різні покоління українських джазменів

 

11 травня у Києві на Арт-заводі "Платформа" відбудеться другий "Київський Фестиваль Коміксів". Головна мета заходу — розвиток коміксів, просування творчості та ілюстрацій.

 

 

Як зазначається, на локації "Loft" відвідувачі зможуть відвідати презентації популярних видавництв, знайти нових знайомих та друзів, поспілкуватися з авторами, художниками та представниками видавництв, знайти команду для реалізації власного творчого проекту та придбати нові випуски улюблених історій.

 

Читайте такожСімон Леренґ Вільмонт: "У близькому майбутньому ми побачимо вагому зміну в сприйнятті того, яким може бути документальне кіно"

 

Спеціальні гості:

  • Надія Кушнір  — художниця, творець найвідомішого Гуся в Україні
  • Koro — художниця, авторка коміксу "Голуб Геннадій"
  • Ana Godis — художниця, авторка популярного веб-коміксу "Still Life"
  • Asinastra — відома художниця та відеоблогерка
  • Артем Прядка та Аркадій Медведєв  — організатори Comic Con Ukraine 2018
  • Андрій Данкович — перший український коміксист на San Diego Comic-Con International

 


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.