Культура

  ▪   Єлизавета Гончарова
  ▪   Бахмут

У Бахмуті стартував всеукраїнський тур Фестивалю документального кіно

Громадськість сподівається, що незабаром тут буде створений осередок сучасного українського кіно на Донбасі.

Захід розпочався урочистим відкриттям меморіальної дошки відомої режисерки Лариси Шепітько, уродженки Донеччини, і показом документального фільму «Одесити на Донбасі». Громадськість області висловила бажання не просто отримувати для широкого показу якісне ігрове та документальне українське кіно, а й створити на базі сучасного Центру відпочинку «Перемога» в Бахмуті структуру, яка збиратиме інформацію і матеріали, пов’язані з Донеччиною та кіно, популяризуватиме кінематографічну Донеччину, проводитиме заходи, а також об’єднуватиме всіх, зацікавлених цією темою. Для активістів важливо донести до людей твердження, що українська культура не тільки не чужорідна на Сході, а й народжена в багатьох випадках саме тут. Що треба не примусово сюди «привозити щось культурне», а відшукувати ті самородки, яких на цій землі було дуже багато. І навіть якщо до якоїсь миті митця записували в «радянські», потрібно відстоювати його «українськість», особливо якщо постать справді великого масштабу.

 

Читайте також: Фільм «Міф»: відлуння неіснуючого голосу

 

Організатори сподіваються, що один із головних заходів, яким займатиметься Центр, — проведення Фестивалю кіно великого масштабу. На заході, де було багато військових, зокрема й керівник штабу АТО, розглядалася пропозиція проводити в Бахмуті регулярні фестивалі військового кіно. Керівник Центру відпочинку «Перемога» Вікторія Лещинер твердить, що об’єднання людей над цією роботою вже ведеться: було організовано перегляд, обговорення фільму «Червоний» та Skype-зустріч із режисером Андрієм Кокотюхою для молоді, а також було надано окремий безплатний сеанс «Кіборгів» військовим із підрозділів, що воювали в Донецькому аеропорту.

 

Читайте також: Ефект метелика: великі амбіції, дрібні кроки

 

У майже повному залі показали повнометражний документальний фільм «Одесити на Донбасі», який назвали «ідеологічною зброєю». Перед цим відбулася зустріч глядачів із керівництвом Міжнародного продюсерського центру «Фор-Пост», що створив цей та багато інших сучасних фільмів. Тарас Ткаченко, художній керівник проекту, анонсував початок зйомок нового фільму, де йтиметься про події в Луганському аеропорту, і представив одного з героїв майбутньої стрічки — Героя України генерал-майора Андрія Ковальчука, який зараз є начальником штабу АТО й разом зі своїми підлеглими прийшов на показ стрічки.

 

Відкриваючи меморіальну дошку, начальник відділу Державного агентства з питань кіно України Артем Голосов підкреслив: «Дуже символічно, що тільки вночі я повернувся з Берлінського фестивалю, де ми представляли сучасний український фільм молодої режисерки Лариси Микитюк «Коли падають дерева». Саме на цьому фестивалі ваша землячка Лариса Шепітько, дошку пам’яті якій сьогодні відкрили в Бахмуті, колись отримала свою головну кінопремію».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.