Культура
Про проблеми сектору культури, що їх виявила епідемія COVID-19, про можливості державної підтримки, а також про роль сучасних культурних інституцій у формуванні української ідентичності Тижню розповіла виконавча директорка державного Українського культурного фонду Юлія Федів.
25 вересня , Ганна Трегуб,
Тиждень публікує переклад розмови Юрія Андруховича з легендарною американською мисткинею Патті Сміт, яка відбулася в рамках 27 BookForum
21 вересня , Юрій Андрухович,
Останні публікації
Про повсякденну культуру козацької старшинської еліти, геополітичний вимір Коліївщини, а також про проблеми модернізації на українських теренах у другій половині XVIII століття Тижню розповіла російська дослідниця історії України ранньомодерного часу Татьяна Таїрова-Яковлєва.
20 вересня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 37 (669) від 9 вересня
У Києві відбулася 30 церемонія вручення Премії імені Василя Стуса.
14 вересня   ▪   Ганна Трегуб
Як тему вимушених переселень відтворено у світовій та українській культурах
12 вересня   ▪   Алла Пушкарчук
«Український тиждень»
№ 36 (668) від 2 вересня
10 вересня у столичному кінотеатрі «Жовтень» розпочався 9-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно».
12 вересня   ▪   Маріанна Братущик-Хома
4-7 вересня у Херсон приїхав і відбувся фестиваль сучасного мистецтва «Гогольфест Dream». Чому «приїхав»? Бо раніше Гогольфест локалізувався у Києві, але кілька років тому змінив формат і ось вже вдруге подорожує арт-трейном у нетуристичні містами України.
9 вересня   ▪   Маріанна Братущик-Хома
Тиждень.ua зібрав найважливіші культурні події вересня, серед яких Театральний фестиваль "Кіт Ґаватовича" у Львові, мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГогольFEST у Херсоні, поетичний фестиваль Meridian Czernowitz у Чернівцях, джазовий фестиваль Jazz Kolo у Києві, Одеський міжнародний кінофестиваль (онлайн), міжнародний літературний фестиваль 27 BookForum (онлайн) і не тільки.
4 вересня   ▪   Алла Пушкарчук
Про екзистенційні виклики, які перед суспільствами ставить пандемія COVID-19, про зв’язок етики та емпатії, а також про важливість університетів як інституцій, що протистоять догматизму різного ґатунку, Тижню розповів Ганс Йорґен Валлін-Вейє — професор педагогіки, соціальної роботи та антропології в Норвезькому університеті прикладних наук у Ліллегаммері. Розмова відбулася за сприяння Українського ПЕН.
3 вересня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 35 (667) від 26 серпня
Про нову хвилю українського кіно, виклики і проблеми, які ще має пройти наша кіноіндустрія в своєму становленні, цікаві кіносценарії як інструмент критичної рефлексії суспільства над собою із Тижнем поспілкувалася україно-німецька режисерка Дар'я Онищенко. Її картина "Забуті" стала фільмом, який відкривав цьогорічний кінофестиваль "Молодість". Картина виходить в прокат з 3 вересня.
26 серпня   ▪   Ганна Трегуб
Місто і люди, візуальне мистецтво і сучасні технології. Чи можна їх творчо поєднати? Учасники третього фестивалю Bouquet Kyiv Stage-2020 відповідають – так.
25 серпня
У Києві відкрився 49 міжнародний кінофестиваль "Молодість", що відбуватиметься в онлайн- і офлайн форматах.
25 серпня   ▪   Ганна Трегуб
В той час як більшість культурних заходів цього року перейшли в онлайн або взагалі були скасовані Toloka у Запоріжжі тривала 11 днів, і не у віртуальному вимірі
25 серпня   ▪   Софія Шишкіна
Про інструменти посилення суб’єкт­ності України у світі, а також про сучасне бачення культурної дипломатії Тижню розповіла креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська.
20 серпня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 33 (665) від 12 серпня
На виправдання політкоректності
14 серпня   ▪   Катерина Барабаш
«Український тиждень»
№ 32 (664) від 5 серпня
Інший погляд/погляд Іншого — фокус-тема цьогорічного літературно-мистецького фестивалю Toloka. Це про локальну культуру і її значення для культури країни та культури світової. Про пізнання себе, своєї історії та своєї пам'яті через унікальні індивідуальні досвіди. Ми розпитали у українських митців, які є вихідцями з невеликих міст та різних регіонів про те, як це впливало на їхню самоідентифікацію.
12 серпня   ▪   Тетяна Гончаренко
Українська культурна індустрія поступово оговтується після суврого карантину, пропонуючи все більше цікавих та важливих подій як в онлайні, так і в офлайні.
3 серпня   ▪   Алла Пушкарчук
Чому культурний фонд, який у 2014 році переїхав із Донецька до Києва, знов повертається на Донбас
2 серпня   ▪   Єлизавета Гончарова
«Український тиждень»
№ 30 (662) від 22 липня
Про конструювання історичної па­м’я­ті й можливості порозуміння, про публічну дипломатію, а також роль гуманітаріїв у державотворенні Тижню розповів новий директор Польського Інституту у Києві Роберт Чижевський.
2 серпня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 30 (662) від 22 липня
Тиждень поспілкувався з президенткою Наукового товариства імені Шевченка у США (НТШ-А) Галиною Гринь про теперішній стан і майбутні плани Товариства в Нью-Йорку.
1 серпня   ▪   Олександр Мотиль
«Український тиждень»
№ 31 (663) від 29 липня
Про те, чому українському арт-ринку потрібен музей сучасного українського мистецтва, про осучаснення українського законодавства про культуру, а також про інструменти, що посилюють державну суб’єктність, Тижню розповів український галерист, куратор та арт-менеджер Євген Карась.
30 липня   ▪   Ганна Трегуб
Про архітектуру, що народжується через дискусію, про феномен глобального міста, а також про свіжі тенденції використання громадських і житлових просторів Тижню розповіли швейцарські архітектори, засновники цюрихського Форуму теорії архітектури (F.A.T.) Марко Зеллі та Фабіо Дон.
26 липня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 29 (661) від 15 липня
Про національне, гендерне й політичне у творчості Ірини Вільде
25 липня   ▪   Віра Агеєва
«Український тиждень»
№ 29 (661) від 15 липня
Які теми знаходяться у фокусі уваги наймолодшої генерації українських кінорежисерів, показав альманах короткометражок «Українська Нова хвиля 2020».
21 липня   ▪   Ганна Трегуб
Із головою Національної комісії зі стандартів державної мови Тиждень поспілкувався про виклики й завдання, що постали перед цим органом, про мовну політику й економіку, а також про потенціал української мови.
13 липня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 28 (660) від 8 липня
У квітні, коли українські культурні інституції і всі, хто з ними пов’язаний, затамували подих в очікуванні, чим для нас в умовах карантину обернеться скорочення бюджету (остаточною смертю чи тільки «ампутацією кінцівок»), багато хто з розпачем або меланхолією поглядав у бік Євросоюзу: мовляв, подивіться, як там усе по-іншому, як у них шанують культуру, розуміють її особливу вразливість у цей непевний пандемічний час і готові виділяти великі (а для українських реалій просто-таки фантастичні) кошти на її збереження.
13 липня   ▪   Роксоляна Свято
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 Наступні 26 →