Головне
Які економічні, політичні та культурні чинники стримують розвиток національної літератури в Білорусі
29 березня , Кірил Стаселька,
Про кризу ідентичності на індивідуальному та колективному рівнях, про зв’язок мультикультуралізму й імперіалізму, а також про те, чому саме ідентичність є проблемою в сучасному швидкоплинному світі, розповів Тижню французький філософ Венсан Декомб.
29 березня , Ганна Трегуб,
Останні публікації
У розмові з Тижнем почесний професор теології Королівського університету Белфаста розповів про недооцінений вплив штучного інтелекту на поведінку та культуру людини, про потребу відповідального ставлення до цифрових технологій, а також про діджиталізацію та релігію.
21 березня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 11 (643) від 12 березня
У зв'язку із превентивнми заходами задля запобігання поширенню коронавірусу, важливі культурні події країни були перенесені на більш сприятливий час. Однак культурне життя все одно вирує - в онлайні. Пропонуємо вам підбірку ініціатив, завдяки яким дозвілля на карантині пройде насичено, корисно та з насолодою.
20 березня   ▪   Алла Пушкарчук
Тиждень 9 - 15 березня запам'ятається насамперед Міжнародним театральним фестивалем "Чехов-фест 2020" у Сумах, виставками "Секрети геніальності" Івана Марчука" у Дніпрі, "Суворі та стильні" в Одесі та "Сокровенності" Дмитра Куровського також в Одесі.
10 березня   ▪   Алла Пушкарчук
Про стан славістичних досліджень у нашій країні та світі, а також небезпечні тенденції в цій царині Тиждень поспілкувався із сербським філологом та етнолінгвістом Деяном Айдачичем.
7 березня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 9 (641) від 27 лютого
Чим запам’ятався 70-й Берлінський кінофестиваль
5 березня   ▪   Катерина Барабаш
«Український тиждень»
№ 10 (642) від 5 березня
Поки одні намагаються приховати своє життя від батьків, вона, навпаки, закликає однолітків ділитися сокровенним з родиною. 16-річна киянка Софія Волянюк зняла 12-хвилинне ігрове кіно про підлітків “Про що мовчимо ми"
2 березня   ▪   Дарина Феденко
Перший тиждень весни запам'ятається насамперед ретроспективною виставкою Адальберта Ерделі, виставковим проектом "(Ре)контексти. Фрагменти", низкою культурних заходів до 90-річчя УФОТО та міні-виставкою “Іван Дніпровський. Листи з валізи”.
2 березня   ▪   Алла Пушкарчук
Про болючі теми турецького суспільства, про цензуру та переслідування, які змушують сучасних турецьких митців покидати батьківщину, Тиждень поспілкувався з документалісткою та журналісткою у вигнанні Шехбаль Шенюрт Аринли.
29 лютого   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 8 (640) від 19 лютого
Як наївне мистецтво та примітивізм допомогли становленню авангардизму, хоча досі лишаються недооціненими й не надто знаними
28 лютого   ▪   Дарія Лисенко
«Український тиждень»
№ 8 (640) від 19 лютого
Тиждень 24 лютого - 1 березня насамперед запам'ятається прем'єрою воєнної екшен-драми "Черкаси", фестивалем "NEOсвітній Арсенал", відкриттям виставкового проекту "Єврейський погляд", Третім міжнародним фестивалем англомовного театру "PRO.ACT Fest 2020" та "БетховенФестом".
24 лютого   ▪   Алла Пушкарчук
Молодий український режисер Корній Грицюк розповів Тижню про свою нову стрічку, у якій можна почути, про що зазвичай говорять пасажири потяга, який уже шостий рік називають «Київ — Війна».
20 лютого   ▪   Єлизавета Гончарова
Як події Майдану знайшли відображення в мистецтві
20 лютого   ▪   Маріанна Братущик-Хома
Тиждень 17-23 лютого запам'ятається насамперед фінальною виставкою Українського обміну принтами, виставковим проектом "Котляревський і сучукрліт", виставкою Влади Ралко "Зона тиші. Фрагменти" та експозицією "Я + GOD = A" унікального львівського художника Мирослава Ягоди.
17 лютого   ▪   Алла Пушкарчук
Тиждень обговорив напрями практичного втілення філософських ідей італійського мислителя Емануеле Северіно з професоркою, керівницею магістерської програми «Дослідження смерті та завершення життя» (Університет Падуї, Італія) Інес Тестоні.
16 лютого   ▪   Юрій Олійник
«Український тиждень»
№ 7 (639) від 13 лютого
Про суспільну критику і сатиричний жанр, якого поки що бракує українській масовій культурі.
14 лютого   ▪   Ганна Трегуб
Тиждень 10-16 лютого насамперед запам'ятається виставкою скульптури і графіки Олександра Сухоліта, фотовиставкою “Короткий список: Сергій Братков, Олександр Глядєлов, Нікіта Кадан”, виставкою живопису Олександра Ройтбурда "Життя на столі", концертом "ДахиБрахи" та музичним шоу Tarantinomania.
10 лютого   ▪   Алла Пушкарчук
Презентовано нову літературну премію, що має сприяти українсько-єврейській культурній співпраці
9 лютого   ▪   Ганна Трегуб
Як культурні проекти сприяють зростанню соціального капіталу та яка від цього користь місцевим громадам
9 лютого   ▪   Наталя Склярська
«Український тиждень»
№ 5 (637) від 30 січня
В інтерв’ю для Тижня режисер першої української мілітарної кінокомедії «Наші котики» розповів про долання радянських стереотипів довкола військової героїки, візуальні образи як інструмент моделювання майбутнього та живий запит на хороший гумор.
8 лютого   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 6 (638) від 6 лютого
Чим цінна спадщина одного з найвидатніших мислителів сучасності
6 лютого   ▪   Юрій Олійник
«Український тиждень»
№ 6 (638) від 6 лютого
49-й Роттердамський кінофестиваль закінчився перемогою азіатського кіно
6 лютого   ▪   Катерина Барабаш
«Український тиждень»
№ 6 (638) від 6 лютого
Тиждень 3-9 лютого насамперед запам'ятається виставкою живопису, графіки та акварелі "Три стихії" Юліана Скаканді, фотовиставкою Ігоря Гайдая "Нові зірки українського кіноекрану", ретроспективною виставкою Володимира Гарбуза "Жінка і кіт", 10-й фестивалем американського кіно “Незалежність” та виставкою українського натюрморту.
3 лютого   ▪   Алла Пушкарчук
Тиждень 27 січня - 2 лютого насамперед запам'ятається 13-им міжнародним проектом Jazz Kolo, екпозиційно-видавничим проектом "Століття української абстракції", виставкою Яна Зорічака, Фестивалем авторського кіно та презентацією фрагментів віднайдених фільмів Юліана Дороша.
27 січня   ▪   Алла Пушкарчук
Яким був фільм-відкриття XV фестивалю "Вечори французького кіно" в Україні
27 січня   ▪   Алла Пушкарчук
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556 Наступні 26 →