Головне
Як знімається історична драма «Інший Франко» про долю Петра, молодшого сина Каменяра
19 вересня , Наталка Позняк-Хоменко,
У прифронтовому Бахмуті вперше відбувся справжній художній перформанс, під час якого митці з п’яти країн разом з місцевими мешканцями увічнили... емоції та котів.
18 вересня , Єлизавета Гончарова,
Останні публікації
З 18 до 22 вересня у рамках 26 BookForum проходитимуть зустрічі з українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, презентації, тематичні кластери та спецпроекти, читання, кінопокази та музично-поетичні перформанси.
17 вересня   ▪   Алла Пушкарчук
У Національному центрі Довженка відкрилася прем'єрна виставка Музею кіно "ВУФКУ.Lost&Faund"
15 вересня   ▪   Алла Пушкарчук
Професор Гамбурзької консерваторії скрипаль Міхаель Стріхарж поспілкувався з Тижнем про культурні підвалини, які живлять глибокий інтерес європейців до класичної музики, про особливості інструментального виконавства й різні моделі музичної педагогіки
15 вересня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 36 (616) від 5 вересня
Втішні підсумки найбільшого кінофестивалю
12 вересня   ▪   Катерина Барабаш
«Український тиждень»
№ 37 (617) від 12 вересня
Ключовою подією 9-15 вересня стане відкриття у Довженко-Центрі Музею кіно. Також тиждень запам'ятається Міжнародним кінофестивалем "Бруківка", ретроспективою фотографа Євгенія Павлова "Вулиця Свободи", мистецьким перформансом "Наш Лукаш - вихід з тіні" та Київським міжнародним фестивалем фотокниг.
10 вересня   ▪   Алла Пушкарчук
Як створюється медійність зірок українського кіно
8 вересня   ▪   Катерина Городнича
«Український тиждень»
№ 35 (615) від 29 серпня
«Атлантида» Валентина Васяновича на Венеційському фестивалі
5 вересня   ▪   Катерина Барабаш
Виконавча директорка Міжнародної ради з дитячої та юнацької книжки (IBBY) Ліз Пейдж розповіла Тижню про потребу заохочувати батьків читати своїм дітям змалечку, роль держави в збереженні книжкової інфраструктури та міжнародні премії в галузі дитячої та підліткової літератури як один із способів її популяризації у світі.
3 вересня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 35 (615) від 29 серпня
Початок осені запам'ятається насамперед фестивалем "Джаз Коктебель", який вперше пройде у Києві, фестивалем анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, театральним фестом "Кіт Ґаватовича" у Львові, міжнародним форумом ArtPhotoBook 2019 та Літературним Кураж Базаром.
3 вересня   ▪   Алла Пушкарчук
Яким було українське «неофіційне мистецтво» в добу соцреалізму
1 вересня   ▪   Оксана Баршинова
«Український тиждень»
№ 34 (614) від 21 серпня
Відомий шведський експерт із трендів про зміни ціннісних вимірів та їхній вплив на конструювання статусу сучасної людини й про те, як дизайн вчить відповідальності.
1 вересня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 34 (614) від 21 серпня
Реабілітація учасників бойових дій на Донбасі та повернення їх до мирного життя — тема актуальна та дражлива для суспільства. Соціально-поетичний проект «Там, де вдома» пропонує ветеранам шлях до реабілітації через власну творчість. Збірка віршів з однойменною назвою вийшла влітку у видавництві АССА за підтримки Українського культурного фонду. У ній 112 віршів про любов та війну від ветеранів бойових дій та волонтерів. Це історії про те, як творчість стала порятунком, від чотирьох бійців, поезії яких увійшли до книжки.
29 серпня   ▪   Юлія Ілюха
Сценарист Михайло Бриних розповів Тижню про те, чому пішов із літератури в кіно, як випадок звів його з «Бішутом», і про емоції в воєнних драмах
28 серпня   ▪   Валерія Корчевська
Чи є суржик надбанням
27 серпня   ▪   Олекса Коба
«Український тиждень»
№ 33 (613) від 15 серпня
Професор Віденського університету, австрійський історик Андреас Каппелер про роль культури у зміні місця нашої держави в ментальних координатах Європи та світу, перипетії становлення української національної еліти та історичні примари і міфи, що й далі живуть у головах і впливають на сьогоднішнє життя європейців.
25 серпня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 33 (613) від 15 серпня
Професорка Талліннського університету, член Міжнародної федерації кінокритиків (FIPRESCI), учасниця цьогорічного журі київського кінофестивалю «Молодість» у розмові з Тижнем розповіла про сучасне азійське кіно, його специфіку та перспективи, а також про взаємні впливи між західним та східним кінематографом у добу глобалізації.
25 серпня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 33 (613) від 15 серпня
Про значення та роль перекладу для збереження багатоманіття культур, неперекладність як ознаку мовної унікальності в інтерв’ю Тижню розповіла професор Університету Сорбонна Барбара Кассен
8 серпня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 31 (611) від 1 серпня
Серпень буде насичений подіями насамперед книжкового спрямування: виставка книжкового дизайну у Львові, літературний фестиваль в Одесі, поетичний вечір Сергія Жадана у Києві
30 липня   ▪   Алла Пушкарчук
Про зв’язок ідей Баугаузу, ар-нуво та стилю біопанк, а також те, чому твори Ганса Рудольфа Ґіґера складно побачити в державних музейних колекціях, Тижню розповів Марко Вітціґ, куратор музею HR Giger у Грюєрі.
30 липня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 30 (610) від 25 липня
Грантова підтримка проектної діяльності у сфері культури має на меті стимулювання різних її секторів до появи сучасного й конкурентоспроможного українського культурного продукту
29 липня   ▪   Ольга Степанченко
«Український тиждень»
№ 30 (610) від 25 липня
У розмові з Тижнем знаний український композитор розповів про складові, від яких залежить успіх класичного музичного твору, українську композиторську школу та поширення знань про неї, а також про формування музичних смаків і вподобань слухачів як частину загальної освіченості.
21 липня   ▪   Юлія Олійник
«Український тиждень»
№ 29 (609) від 18 липня
Генеральний секретар Міжнародної федерації кінокритиків (FIPRESCI), учасник цьогорічного кінофестивалю «Молодість», Клаус Едер про трансформації, яких кіно зазнає в час Netflix і Amazon, кінокритику та інтерес до сучасних українських стрічок.
21 липня   ▪   Ганна Трегуб
«Український тиждень»
№ 28 (608) від 11 липня
П’ять років тому мешканка Нью-Йорка Улі Бойтер Коен почала розпитувати людей у метро, що вони читають, і публікувала ці історії в Instagram. Нині Subway Book Review святкує ювілей
14 липня   ▪   Ева Мунц
«Український тиждень»
№ 27 (607) від 4 липня
Тиждень 8-14 липня насамперед запам'ятається проведенням ювілейного 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю та мистецько-туристичного фестивалю "Ніч у Львові"
9 липня   ▪   Алла Пушкарчук
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 Наступні 26 →