9 січня, 2014

На арені – нардеп Чечетов, або журналісти, пожалійте аудиторію!

Цей сивочолий депутат із обличчям і манерами доброго дідуся, який міг би при нагоді без гриму грати англійського сквайра, є завсідником ледь не всіх політичних телешоу. Його амплуа – резонер-мораліст.

З повною впевненістю у своїй правоті він докоряє молоді за нестриманість та недостатню культурність, чесно і безстрашно викриває непослідовність опозиції, щосили бореться із страхітливою загрозою українського фашизму, і взагалі – щиросердо вчить народ правильно жити. А звуть його Михайло Чечетов.

Ось тільки деякі з виступів цього резонера-мораліста, а заодно одного з провідних речників Партії регіонів та її парламентського «диригента» на посаді першого заступника голови партійної фракції, за останні два місяці.

За кілька діб до ухвалення постанови Кабміну щодо зупинки підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзу Михайло Чечетов заявив: головним завданням пленарного тижня стане голосування депутатів за низку законів, ухвалення яких від України вимагає Євросоюз. За словами Чечетова, попередня робота парламентаріїв викликала обурення як у Європи, так і в українців, тому нових спроб зашкодити роботі Верховної Ради не буде. «У нас нарешті намітився конструктивізм у роботі. Опозиція трохи втихомирилась, вона розуміє, що треба працювати на державу, що вони вже й так по вуха в лайні», – сказав Чечетов журналістам Радіо «Свобода». І додав, що у його фракції готові підтримувати законопроекти опозиції, якщо там «здоровий глузд превалюватиме над популізмом».

Здавалося б, після того сумнозвісного рішення якраз Партію регіонів треба буде довго й наполегливо відмивати від різних неприємних субстанцій. Але Чечетов знову «у білому», знову резонерствує перед журналістами видання «Коммерсант-Украина» - тепер уже на тему київського Євромайдану, який щойно зібрався: «Влада не буде розганяти демонстрацію. Нехай люди посидять на Майдані, якщо їм робити нічого. А навіщо розганяти? Багато хто приїхав з інших міст, нехай погуляють Києвом, головне – щоб у центрі не смітили… Те, що у нас проходять демонстрації, говорить про те, що наш президент – найдемократичніша людина на світі!».

А як тільки підпорядковані «найдемократичнішій людині» як верховному головнокомандувачу силовики здійснили першу спробу брутального розгону Євромайдану, Чечетов негайно оголосив винними в ексцесах тих, кого розганяли. В коментарі «Інтерфакс-Україна» у відповідь на запитання, хто повинен понести відповідальність за застосування сили при розгоні активістів, нардеп заявив: «Потрібно розібратися з тими, хто не давав встановити ялинку, каток». Чечетов провів аналогію між Євромайданом в Києві і гучними сусідами в будинку. «Як бути в ситуації, коли в квартирі одного кожен день п’янка, гулянка, а сусіди хочуть спати?..», - зазначив він і висловив переконання в тому, що кияни і туристи хочуть бачити в центрі столиці ялинку та каток, а не галасливу акцію.

Ясна річ, що туристи воліли бачити якраз Євромайдан, а не каток, відтак їхній потік до Києва помітно збільшився, але у Михайла Чечетова вже були знайдені нові жертви мітингувальників: діти, у яких відібрали новорічну ялинку. Про це заявив він в ефірі Громадського ТБ: «зараз усе споганили і сплюндрували, і щури скоро там будуть бігати по Майдану, а повинні були приїхати діти з усієї України… І одну дитину могли б привезти раз на сім років. Вона побачила би Хрещатик, вона побачила би новорічний Київ, вона побачила би ялинку, покаталася би на ковзанці… У дітей вкрали шматочок щастя», - пояснив сивочолий резонер-мораліст. Справді, стільки щастя їм могла б дати Партія регіонів, а тут «три горе-богатиря» та «скажені собаки-політики» з числа опозиціонерів набігли і ще щастя відібрали!

А чи не найбільше обурений нардеп Чечетов тим, що зробили з пам’ятником Леніну у Києві. «Ви подивіться, що відбувається. Вже скинули пам’ятник Леніну. І справа не в тому, що цей колишній лідер комусь неугодний. Справа в тому, що це відвертий вандалізм, це дикість. Що буде далі – будуть розбивати вітрини магазинів і грабувати?... Ті, хто діє такими дикунськими методами, – це бумерангом вдарить по тих, хто до цього закликав», - зазначив парламентський «диригент» у коментарі агенції УНН. Думка цікава, хоча розбивали вітрини та «грабували награбоване» колись саме симпатики Леніна, керуючись його полум’яним закликом…

І, нарешті, версія Михайла Чечетова щодо причин та обставин звірячого побиття журналістки Тетяни Чорновол – це справжній шедевр за глибиною дедукції та силою моралізаторської думки (сайт Gordonua.com): «Я висловлю свою глибоку версію подій. Давайте відмотаємо плівку на рік назад. Всі пам’ятають, що Тетяна Чорновол балотувалася на виборах в окрузі у Львівській області. Тетяна мала там 100% шанс на успіх. Але її основні суперники, українські націоналісти з партії «Свобода», розтоптавши її людську гідність, принизивши і втоптавши у бруд, вкрали перемогу. Ще раз повторюю, вона там конкурували не з Партією регіонів, а з виродками і звіриною з партії «Свобода»… Після цього в «Українській правді» з’явилося відразу кілька статей Тетяни, в яких вона викривала всю звірячу і корупційну сутність «Свободи» й українського націоналізму з цитаделлю у Львівській області. Вже тоді я відразу ж подумав, що розправа неминуча», - проникливо заявив Чечетов – куди там Шерлоку Холмсу з британського серіалу.

Утім, мабуть, достатньо, чи не так? Бо ж чого іншого можна чекати від персонажа, який у 2004 році очолював Фонд держмайна й організував продаж «Криворіжсталі» потрібним людям уп’ятеро дешевше за її реальну ціну? Від одного з провідних функціонерів фракції Партії регіонів, який диригував і диригує у Верховній Раді «кнопкодавами», що порушують норму Конституції про особисте голосування депутатів? Від автора щонайменше геніального політ економічного прогнозу: «Якщо ми законодавчо закріпимо, що ніколи не вступимо до НАТО, то Росія нам газ безплатно давати буде»?

Звісно, то справа Партії регіонів – на кого їм спиратися, кого мати на чолі парламентської фракції і кого виставляти своїм речником на ток-шоу. Але от питання: з якого дива персонажі з небездоганними біографіями, яких постійно ловлять на, м’яко кажучи, не надто правдивих твердженнях, які не надто чемно поводяться з опонентами і чиї прогнози перманентно не збігаються з реальним розвитком подій є завсідниками начебто пристойних телеканалів та ключовими експертами зарубіжних радіостанцій і вітчизняних інформагенцій? Невже задля торжества модного принципу збалансованості потрібно засмічувати інформаційний простір словесним мотлохом у стилі незабутніх Геббельса та Жданова?