18 вересня, 2013

Дивовижні зрощення

Можна лише дивуватися, як міцно вкоренилися у свідомість багатьох не дурних людей розмаїті міфи

І про таємний наказ Сталіна-Берії вивезти всіх українців на Сибір (насправді це звістила німецька листівка), і про те, що нас у 1931 році було 80 мільйонів, і про те, що нас у діаспорі (страшно подумати!) 20 мільйонів!!!

Не так давно Оксана Білозір говорила про 15 мільйонів самих лише заробітчан. Але усе це з терену фантазії. Бо якби ми мали таку діаспору, то це б, напевно, якось відображалося в культурному та економічному житті. При незрівнянно меншій діаспорі вірмени для просування своєї культури та історії зробили надзвичайно багато. Одних лише фільмів на американських та європейських студіях, де була втілена тема їхнього геноциду, знято більше двох десятків.

Прикро, що і Левко Лук'яненко, представляючи на львівському книжковому Форумі свою нову книжку, повторює різні національні фейки.

Читайте також: Змова десятиліття

Остання нісенітниця, яка пішла в народ, стосується розстрілу харківських студентів. Ірина Фаріон у пафосній, але цілком справедливій статті на «Українській Правді» про добкінокернесів пише: «1951 року, коли студенти Харківського університету відмовилися складати іспити російською мовою, то 800 із них – репресовано, а 33-х на відкритому судовому засіданні засуджено до смертної кари».

Звідки походить ця маячня? Якщо пірнути в інтернет, то можна надибати цілий ряд посилань на різні публікації, в тому числі і в «Молоді України» (28. 09. 2000), і в «Вечірньому Києві» (5. 04. 1996). В одній із публікацій знаходимо посилання на «Визвольний Шлях» 1966 р., але там мова не про харківський, а львівський університет. Буцім «у Львівському університеті в 1953 році студенти... підписали прохання до уряду, домагаючись української мови у викладанні лекцій. У відповідь на це, з наказу Москви, розстріляно 33 студенти, що підписали прохання. Про це писали швайцарські та інші газети».

Однак і це байка, автором якої був письменник Дмитро Нитченко з Австралії.

Та повернемося до Харкова. Науковця Ірину Фаріон мало б зацікавити, чому не існує про таку феноменальну подію жодного документу чи спогаду, адже не всі 800 репресованих студентів вимерли. І де ж прізвища репресованих? Чому вони досі не увічнені на стінах університету?

На фасаді Тернопільської гімназії імені Івана Франка вмуровано пам’ятну таблицю з іменами розстріляних і репресованих школярів, яких у 1941 р. звинуватили у приналежності до ОУН. Серед них і двоюрідний брат мого батька Іван Грень, який помер у 1945 на засланні у Челябінській області.

Де ж імена замордованих харків’ян?

Я б на місці Ірини Фаріон замість того, щоб поширювати небилиці, задумався над такою загадкою. Чому свободівці, не маючи у своїх рядах фахівців від сланцевого газу, виступають проти? Зокрема й Фаріон. Філолог. І прикметно, що їхнє ставлення до видобутку сланцевого газу чітко збігається з таким самим ставленням тов. Медведчука і його кума.

Чому б їм нарешті не зробити спільної заяви?

Читайте також: Міф про найкращий гімн і найкрасивішу валюту

Рік тому «Свобода» у Львові влаштувала акції протесту «Не купуй нічого у Гереги», пікетуючи супермаркет «Епіцентр».

То був протест проти махінацій на виборах. І палив тоді серця гарячими промовами Юрій Михальчишин. І волали до народу плакати: «Власниця «Епіцентру» Герега краде у людей», «Тут все фальсифікат», «Не підтримуй окупантів», «Цей магазин належить крадійці людських голосів — Герезі!»

Але людині властиво помилятися. А партіям і подавно. Мабуть, «Свобода» теж тоді погарячкувала, бо вже Герега друг. Недавно свободівці в єдиному пориві проголосували на сесії Львівської міської ради «за затвердження для «Епіцентру» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Б.Хмельницького, 188».

От яка чудова у Львові опозиція. Поки там у Києві свободівці лупляться з «Беркутом», щоб не дати Герезі грабувати Київ, наші файні пацани гріють руки. Ба більше – займаються рейдерством: захопили майданчик на ринку «Торпедо» і,звичайно ж, збираються витіснити і сам ринок, щоб полегшити життя для коханої пані Гереги.

А минулого четверга газета «Експрес» опублікувала сенсаційний матеріал про зв’язки «Свободи» з криміналом і про те, що за згоду добувати сланцевий газ наша патріотична партія вимагала від компанії Shell 450 млн. доларів.

Тепер цей номер газети непросто добути, бо патріоти кинулися його скуповувати. Хоча в епоху інтернету – це марна справа.

А 15 вересня львів'яни могли спостерігати дивну процесію з іконами і хоругвами. Перед вели монашки, які співали церковні гімни, позаду плелися якісь зучухрані чоловіки й жінки (зазвичай галичани під час хресних ходів одягаються святково) з транспарантами, які засуджували не тільки дитячі мультфільми, але й гомосексуалізм, ювенальну юстицію, сланцевий газ і навіть – Господи сохрани і помилуй! – ГЕНДЕР!!!

Я підступив до одного і запитав, що таке той страшний ГЕНДЕР, і чоловік мені пояснив, що то ще одне ім'я ДИЯВОЛА.

Читайте також: Геноцид від МОЗ

Бідний Губка Боб, покемони і ціла армія смішних мультиплікаційних героїв зазнали того дня анафеми.

Але незважаючи на те, що процесія несла попереду транспарант з написом УП УГКЦ, в якому звинувачувала мера, що не дозволяє будувати жіночого монастиря, здогадатися було можна, що то насправді секта Догнала. Та сама, яка недавно закликала греко-католиків у Тайожний союз. Та сама, лідер якої досі живе в Україні, а міліція вдає, що його шукає. Та сама, лідер якої знаходиться під опікою однієї поважної правоохоронної структури. Але про це ані мур-мур.

І хтось може пояснити мені яким чином зростаються інтереси «Свободи», Кремля, Медведчука і Догнала?