8 липня, 2012

Гомосексуальність – це не хвороба, не злочин і не аморальність

Зовсім непомітно від української громадськості Верховна Рада розглядає закон, мета якого - введення кримінальної відповідальності за публічне поширення інформації про гомосексуалізм. Окремі депутати прагнуть таким чином приглушити дебати, які не можуть приглушатися в вільних демократіях. Мова йде про надання інформації та про толерантність, про допомогу молодим людям, які ще не знають, як поводитися зі своєю сексуальністю, йдеться про роз’яснення стосовно профілактики СНІДу. Все це буде заборонено після прийняття закону 8711

Гомосексуальність – це питання не моралі, а демократії. Жінки, які люблять жінок, чоловіки, які люблять чоловіків, існували в усі часи та в усіх суспільствах. Гомосексуальність – це зовсім не виключно західний, тобто не український феномен. Геєм був Петро Чайковський, але також Олександр Великий і Томас Манн. Є пінгвіни геї та лебеді лесбіянки. Гомосексуальні нахили спостерігалися у 1500 видів тварин. Гомосексуальність – це щось зовсім природне. Якщо дві людини приймають рішення бути разом, спільно вести своє життя, допомагати один одному в щасливий та в лихий час – то це гарне рішення для всього нашого суспільства. Воно заслуговує на повагу.

Гомосексуальність – це не хвороба , і гомосексуальність не заразна. Вже в 1994 році Всесвітня організація з охорони здоров’я (ВООЗ) викреслила гомосексуалізм зі списку хвороб. Багато людей, які не мають друзів серед геїв або лесбіянок побоюються, що вони або їх діти можуть «заразитися».  Це нісенітниця. Гомосексуальність не можна отримати і сексуальна ідентичність незмінна. Так само як і гетеросексуальність. Нікого не можливо зробити геєм або лесбіянкою. Проте: багато людей не усвідомлюють свою власну сексуальність, або вважають, що тут щось негаразд. Роками вони граюсь самі з собою в схованки та обдурюють самі себе і свої родини, через те що вони зрікаються своїх гомосексуальних почуттів. Багато людей намагаються покінчити життя самогубством або становляться депресивними, якщо вони не можуть упоратися зі своєю сексуальною ідентичністю. До усвідомлення того, що вони якось відрізняються від інших часто додається тиск з боку родин, суспільства та релігії. Навіть в Сполучених Штатах та в Німеччині кількість самогубств серед молодих людей з гомосексуальними нахилами значно вище ніж у середньому серед населення. З цими молодими людьми помирають їхній таланти та їхній потенціали.

Цим молодим людям потрібні корисні поради, толерантне оточення та гарні приклади, які допоможуть найкраще влаштувати своє життя. Для цього треба мати можливість говорити про гомосексуальність, та отримувати роз’яснення. Один з популярніших рок-співаків нашої епохи, композитор і піаніст Елтон Джон під час свого концерту в Києві наприкінці минулого місяця  закликав до того, щоб відхилити Закон 8711. Я сподіваюсь, що українські парламентарі візьмуть близько до серця цей заклик. Інакше може статися, що ця стаття буде останньою, яка може бути написаною на цю тему в Україні. Це означало б кінець свободи слова, кінець демократії.