20 квітня, 2012

Повстання домогосподарок

Регіоналівська влада проявляє вражаючу здібність звужувати власну соціальну базу та налаштовувати проти себе різні верстви українців – середній та дрібний бізнес, студентство, афганців, чорнобильців, таксистів. Завдяки наїзду на інтернет-магазин Rozetka.UA януковичам загрожує бунт навіть найбільш індиферентних до політики людей – домогосподарок

Не вдаватимуся в детальний аналіз правомочності вилучення серверів і «шляхетної» спроби побороти нахабних неплатників податків. Якщо в нинішньої влади засвербіло бажання зробити всіх підприємців чесними, то нехай почнуть з найбагатших людей країни, якими нині переповнені лави Партії регіонів.

У цій ситуації мене більше цікавить реакція пересічних громадян, що не забивають собі голову політичними сварками, ідеологічними протистояннями або геополітичними роздумами. Моя дружина намагається уникати будь-яких баталій на ґрунті політики. Як людина творча вона цікавиться мистецтвом, музикою, кінематографом. А з народженням дитини виховання сина стало для неї однією з головних цілей у житті. Своє політичне кредо вона формулює приблизно у такій формі: «не заважати жити один одному».

Вона не намагається заглиблюватися в усі тонкощі сучасної партійної боротьби в Україні. Політичний вирок Тимошенко не став трагедією в її житті. На порядку денному її політичних вимог є не інтеграція до Євразійського союзу / ЄС, вступ до НАТО, введення двомовності тощо. Для моєї дружини важливим є доступність якісного медичного обслуговування (насамперед для дитини), належні дошкільна та шкільна освіти, конкурентоспроможні університети, безпека на вулиці, наявність виховно-відпочинкових секцій тощо.

Читайте також: Податкова засунула пальці в розетку

Прагнучи європейських стандартів життя, вона певною мірою вже звикла до корупції, бездіяльності міліції, поганої медицини, сміттю на вулиці та іншим рисам пострадянської країни. Можливо, це вже сприймається певною мірою як хрест випробовувань і страждань, які треба пережити.

Але її не на жарт розлютив відвертий наїзд податкової на Rozetka.UA. Інтернет-шопінг для таких жінок є хорошою можливістю заощадити час на пересування торговими точками (особливо це стосується великих міст), порівняти ціни між різними пропозиціями в мережі, водночас прочитати коментарі/відгуки та порадитися з матерями-колегами на форумах та у соціальних мережах. Результатом є суттєва оптимізація витрат часу і коштів. За час свого нетривалого материнства вона встигла придбати достатню кількість корисних у побуті речей, які суттєво полегшували життя. Від пральної машинки до блендера. Останній взагалі виявився знахідкою, позаяк домашнє приготування дитячого пюре заощадило не одну сотню гривень, придбання якого б в магазині коштувало щонайменше у кілька разів дорожче.

На цій нещасній Rozetka.UAвона знайшла для нашого сина вкрай необхідну річ – ліжко-трансформер, в якому він може спати до 14 років. Кілька годин консультацій з віртуальними знайомими, вивчання переваг і недоліків наявних моделей зупинили її вибір на конкретному ліжку. У серйозності намірів переконав перегляд бюджетної політики на наступні кілька місяців.

Читайте також: Що думають кияни про закриття "Розетки" кияни

Саме в цей час вона дізналася про арешти серверів, призупинення роботи сайта інтернет-магазину. Її ненависть до влади не знала меж. Дружину обурив той факт, що політики починають посягати на святе – приватний простір, з жорстким декларуванням що, в кого, за скільки і де треба купувати. В разі закриття інтернет-магазину вона і такі, як вона, на власному гаманці відчують вартість існування влади регіоналів.

Якщо на бездіяльність міліції або на рейдерське захоплення комунального майна ще можна відреагувати більш спокійно, адже нині це реалії повсякденного життя, то позбавлення права на вільне придбання товарів може стати останньою краплею, після чого в країні вже не буде байдужих до політики людей.

Керманичі держави чудово розуміють, що продовження їхніх повноважень після найближчих виборів можливе за умови ультарпопулістської політики. Корумпована й неефективна державна система не володіє достатніми грошовими запасами, щоб виконати ці завдання. Тому обдиратимуть, як ту молоденьку липку всіх – від базарних торгівців до крупних інтернет-магазинів.

За таким сценарієм принаймні мешканці великих міст вже не зможуть у повному обсязі користуватися можливостями сучасних технологій та капіталістичного ладу. Тоді їхня аполітичність вмить перетвориться на войовничу опозиційність.