1 липня, 2011

Президенція

"За моей спиной - резиденция президента Украины Виктора Януковича. Мы в "Межигорье". Полтора года назад я здесь был, с тех пор многое изменилось - исчезло все советское".
Матеріал друкованого видання
№ 27 (192)
від 30 червня, 2011

Такими словами відомий телеведучий Савік Шустер почав візит (разом з ще чотирма наближеними до тіла «акулами пера») до знаменитого маєтку «Межигір’я». Щоправда, блогери, які тямлять на мистецтві, з паном Шустером не погодилися й охрестили тамтешній антураж «величезною інсталяцією жлоб-арту». Втім, якщо проблему естетики можна «списати» на вічне «про смаки не сперечаються», з прагматичним аспектом існування цих «царських хоромів» миритися важче.

Дізнатися про те, за які гроші придбано й утримується комплекс, українські журналісти хочуть ось уже три роки, але їхнє бажання наштовхується на таке саме палке небажання оточення пана Януковича розкривати будь-які речу, що стосуються цього помешкання.

Вітчизняні ЗМІ не раз публікували численні розслідування на цю тему. З документів випливало, що близько 140 га колишнього заповідника де-факто приватизовано родиною президента. З коментарів влади поставав висновок, що сам він володіє на цій території лише 1,7 га. І тільки коли ці суперечності стали викликати запитання в усьому світі, пан Янукович нарешті показав, де він живе.

На жаль, «маневри» господаря відразу дозволили журналістам запідозрити, що очільник держави показав зовсім не те. Надто прибрані кімнати , напрочуд відсортовані фрукти на столі, неймовірно гарненький басейн. Але річ навіть не в тім, належить чи не належить панові Януковичу вся решта гігантського комплексу «Межигір’я», ще століття тому визнаного архітектурною пам’яткою світового рівня. Ні, головне питання в іншому: звідки, власне, взялися у президента гроші навіть на 1,7 га та «скромний» будиночок під Києвом? Звідки вони у людини, яка все своє життя працювала на благо Вітчизни, тобто була чиновником, чиї офіційні доходи аж ніяк не дозволяють такої краси?