24 серпня, 2018

Віничок із пір’їн пана Манафорта

Нещодавно донька подарувала мені віничок зі страусових пір’їн. Я подумав, що в тому подарунку може критися якесь приховане послання.
Матеріал друкованого видання
№ 33 (561)
від 16 серпня, 2018

Мені знадобилося трохи часу, щоб скласти все в якусь логічну цілість, і ось що з того вийшло.


Північноамериканські медіа заполонила інформація про судовий процес над Полом Манафортом, колишнім керівником президентської виборчої кампанії Дональда Трампа, а раніше політичним радником на службі Віктора Януковича, теж президента. Процес Манафорта не має безпосереднього зв’язку ані з Трампом, ані з Януковичем, а їхні прізвища з’явилися певною мірою як тло діяльності цієї непересічної постаті. Лобіста й політичного радника Пола Манафорта звинуватили в податкових злочинах і банкових ошуканствах (загалом 18 пунктів звинувачення). Якщо його визнають вин­ним, за кожен із пунктів його можуть покарати 30-річним ув’язненням. 35 свідків і понад 500 зібраних доказів мають довести, як він заробив більш як $60 млн за свої послуги Партії регіонів, а надто президенту Вікторові Януковичу. Те, що Манафорт заробив ті всі мільйони на спустошеній преторіанцями Януковича Україні, злочину не становить, а от те, що значну частину їх він приховав від американських податкових служб, уже злочин.

 

Читайте також: Манафорт відмовився давати свідчення у суді


Манафорт — колоритна постать із багатим досвідом праці на численних американських політиків (був радником у республіканських президентських кампаніях Джеральда Форда, Рональда Рейґана, Джорджа Г. В. Буша і Боба Доула), а також на таких суперечливих закордонних можновладців, як філіппінський диктатор Фердинанд Маркос, диктатор Заїру Мобуту Сесе Секо, проводир ангольських партизанів Жонаш Савімбі й, звичайно, наш рідний Віктор Янукович.


У перший день процесу американські медіа з насолодою підкреслювали небанальний спосіб життя пана Манафорта з його демонстративною прихильністю до розкошів. Як приклади наводили здебільшого інформацію, що за шість років тільки в одній з ексклюзивних нью-йоркських чоловічих крамниць він витратив на костюми понад $850 тис., а родзинкою в цій інформації мав бути піджак зі страусової шкіри лише за $15 тис. Досить непогано, як на старанного вихованця елітарної приватної католицької школи Святого Томи Аквінського в містечку Нова Британія у штаті Коннектикут. Можна припускати, що характерний для нього «п’ятизірковий» стиль життя певною мірою був спроектований для його клієнтів, надто якщо то були українські політичні та фінансові нувориші.

Не тільки президент-утікач і його радник жили та діяли на території якогось зоопарку, а й ми, решта, були якось пов’язані з тим зоопарком. Одна велика, від сходу до заходу, звіроферма, а в ній страуси, щоб скласти товариство януковичам і манафортам нашого світу


Спершу я думав, що доньчин подарунок — гарний віничок зі страусових пір’їн — своєрідний жарт у контексті судового процесу над любителем страусів Полом Манафортом, що з насиченою досвідом насолодою дораджував ще одному любителеві страусів — Вікторові Януковичу.
Дмитро Десятерик у своїй статті в газеті «День» так поглянув на страусові зв’язки лобіста й політтехнолога Пола Манафорта і президента й професора Віктора Януковича: «На американському телеканалі сюжет про судовий процес над Полом Манафортом. Показують архівне інтерв’ю з Януковичем, який «просто підтримував» страусів у «Межигір’ї».


Інтерв’юер:


― Коли президент країни живе на території зі страусами, які там ходять, це трошки дивно... Ви хочете сказати, що президент країни жив на території чужого приватного зоопарку?
Коментатор у студії:
― А ще дивніше, що цей президент платить гроші Полу Манафорту, який потім купує... піджак зі страусової шкіри за $15 тис.».


Проаналізувавши справу, можна дійти висновку, що не тільки президент-утікач і його радник, запідозрений у «білокомірцевому» злочині, жили та діяли на території якогось зоопарку, а й ми, решта, були якось пов’язані з тим зоопарком. Одна велика, від сходу до заходу, звіроферма, а в ній страуси, дуже багато страусів, щоб скласти товариство януковичам і манафортам нашого світу.

 

Читайте також: Чи справді ГПУ гальмує справи Манафорта


Відкриваю сьогодні «Українську правду», а в ній така несподівана для мене інформація, що є продовженням «страусової саги»:


«Про Манафорта. Стратег президента Петра Порошенка народний депутат Ігор Гринів підтвердив, що у 2014 році зустрічався з американським політтехнологом Полом Манафортом з приводу співпраці.


«Манафорт пробував запропонувати свої послуги та свою стратегію для кампанії Порошенка. Я зустрічався з ним тоді (у 2014 році. — УП) і вислухав його стратегію, але на цих трьох годинах розмова з ним закінчилася», — розповів він».


Не знаю, навіщо «стратег Петра Порошенка» зустрічався з відомим у світі політики любителем ексклюзивних костюмів і страусових піджаків Полом Манафортом. Співрозмовникам знадобилося аж три години, щоб пересвідчитися, що вони нічого не можуть запропонувати один одному. Мабуть, ішлося про брак достатньої кількості страусів у маєтку пана Порошенка.


Життя набагато дивніше й кумедніше, ніж ми гадаємо. Янукович, Манафорт, стратег президента, віничок із пір’їн Манафорта. Що ж, зрештою нам таки доведеться замітати те, що треба замести.
P. S. Як виявилося, у віничку зі страусових пір’їн, який подарувала мені донька, не було жодного прихованого послання, просто для змітання пороху немає нічого кращого за страусові пір’їни.