4 січня, 2017

Новорічне святкування: Russian edition

На вулицях Москви три мільйони людей зустріли Новий рік: святкові феєрверки, ярмарки, яскрава ілюмінація, концерти біля ялинок

Атмосфера, кажуть, панувала там казкова. А ще 188 п’яних водіїв «прикрасили» дороги російської столиці, і це тільки ті, кого спіймали за ніч. Мабуть розваг все ж не вистачило, тому і вирушили власники елітних машин шукати собі адреналіну, чи першого ж стовпа. Новорічно-казковою, але мабуть трохи екзотичною, була атмосфера і на острові Сен-Барт, що в Карибському морі. Там для легендарного росіянина Романа Абрамовича та його друзів співав не менш легендарний Сер Пол Маккартні та група The Killers. Гарний подаруночок під ялинку, правда? Але ж Новий рік святкували не тільки багатії чи мешканці столиці – російська глибинка теж активно зустрічала 2017, і, як завжди, досить колоритно.

Читайте також: Неосновний інстинкт

«Труднощі, з якими ми стикнулися, згуртували нас. Вони спонукали відкрити величезні резерви наших можливостей для руху вперед!» - каже Путін в новорічному зверненні до свого народу. І втрапляє в яблучко! Бо є такий Михайло Боппосов з далекого якутського селища, який кожен Новий рік не в лазню ходить з друзями, ні – він скульптури робить, так ще й з вітчизняного, не санкційного, натур. продукту, тобто з гною. Ну традиція в нього така. А цього року пан Михайло перед святами травмував ногу, і місцеві вже й не сподівались на святковий витвір мистецтва. Але, як президент і сказав, відкрив скульптор резерви своїх можливостей, забув про милиці і спорудив величезний символ цього року більше ніж три метри заввишки. Жителі села щасливі, а про рекордного півня розповідають навіть федеральні канали. Добре ж, що десь в Сколково ще не вигадали способу передачі ароматів через телебачення.

Читайте також: Бандерівські сепаратисти та свині-диверсанти

А от жителі одного з селищ в Калузькій області забажали собі в подарунок на свята зміну назви свого населеного пункту. Це, звісно, не півень з навозу, але справа дійсно важлива, особливо якщо знати чинну назву села, яка звучить досить просто, але неоднозначно – Мошонки. Походить вона від слова «мошна», тобто великий гаманець. Але от місцеві жителі, не знаю чи правильно, мабуть – мошонківці, все одно стидаються називати звідки вони навіть в лікарні. І тому напередодні Нового року попросили в депутатів незвичний подарунок, а саме повернення історичної назви – Олександрівське. Відповіді від влади селяни ще не отримали, тому 2017 зустрічали зі старою назвою, але з вірою у майбутнє.

В Краснодарі жителі не відставали від столиці і також запускали яскраві феєрверки в новорічне небо. Але не всім цього виявилось достатньо і салюти доповнились ще й автоматними чергами. Ні, жодних спецоперацій чи збройних пограбувань на щастя не відбувалось. Просто такий собі пересічний чоловік, послухавши привітання президента, ймовірно гарно випивши, взяв у руки автомат, вийшов на балкон та, відкривши в собі вищезгадані резерви, почав інтенсивно стріляти у повітря. Це зафільмували люди, що святкували надворі, і досить швидко такий незвичний святковий салют можна було побачити і на YouTube. А от в поліцію звернення надійшло тільки зранку, коли один із сусідів побачив пошкодження на своїй автівці від гільз, що попадали з балкону. Тож тепер власнику зброї доведеться відповісти за свій новорічний подарунок для сусідів. Але головне, що «праздник удался».

Читайте також: Газ, золото і шпигунські ігри

А от новорічна ніч в Тихвіні, що в Ленінградській області, пройшла майже як у кіно. Але події були схожими не на такі святкові стрічки, як «Один вдома» чи «Іронія долі», а все ж більше були подібними сюжету якогось голлівудського фільму жахів. Озброєний бензопилою та мисливською гвинтівкою чоловік бігав по вулицях міста та нападав спочатку на припарковані машини, а потім почав стріляти по людях. Один перехожий навіть звернувся у лікарню, бо нападник вдарив його бензопилою, порізавши щоку. Фаната, мабуть, всіх частин легендарної «Пили» затримали, але от святковий настрій людям, що випадково його зустріли на вулиці, вже не повернути.

Не менш дивно зустрів Новий рік учень восьмого класу з Татарстану. Він в свої тринадцять (!) сів за руль BMW свого дядька – місцевого бізнесмена,  і поїхав розсікати по нічному місту. Але на його шляху опинились дві пенсіонерки, на яких він наїхав, а потім просто натиснув на газ і втік з місця пригоди. Одна з бабусь, нажаль, загинула, іншу госпіталізували. Чому хлопець взагалі сів за руль, а не сидів вдома, чекаючи Діда Мороза, чи може маминого олів’є – мені ніяк не зрозуміло. Але, мабуть, все ж правда: «умом Россию не понять».