26 грудня, 2016

Такі чужі «свої», бандерівські сепаратисти та свині-диверсанти

Трагічним видався цей тиждень для Росії: шокуюче вбивство посла в Туреччині, приголомшлива статистика жертв смертоносної настоянки глоду – найдешевшого, а від того досить популярного, замінника алкоголю в російській глибинці. А ще авіакатастрофа літака Міноборони РФ над Чорним морем, що забрала життя 91 особи - військовий ансамбль та журналісти летіли в багатостраждальну Сирію поздоровляти армійців з Новим роком.

Але не тільки своїми проблемами єдиними живе медіапростір нашого східного сусіда. Українська тематика продовжує висвітлюватись активно, і, як завжди, зі специфічним пропагандистським присмаком.

Досить несподівано популярною минулого тижня виявилась тема біженців з України на територію РФ. Ось наприклад на одному з місцевих сайтів Липецька активно обговорювалась новина про те, що 7380 біженців-українців у цьому регіоні забажали отримати російське громадянство. При цьому риторика зовсім вже не співзвучна з 2014 роком, коли українцям зі Сходу обіцяли золоті гори та доброзичливість братнього народу. Багато юзерів в коментарях дивуються, чому Росія має приймати біженців з Донбасу, якщо й місцевим роботи не вистачає. Словом, «понаехали тут» і тому подібне.

Таку позицію звичайних липецьких жителів явно не розділяє колумніст «Федерального агенства новостей» Руслан Мармазов, який в своїй авторській колонці пише про необхідність спеціальних програм для повернення етнічних росіян на історичну землю – без цього, впевнений він, такому солодкому «русскому миру» не бути. Нацисти та беззаконня в Києві лютують, впевнений автор, тому Росія-матінка має рятувати своїх людей.

Але щось пішло не так, і виявляється «своїх» вони таки кидають, і навіть дуже боляче. Тому підтвердження дійсно жахлива історія з Тюмені, про біженку з України, яку депортували в Узбекистан, де вона наразі знаходиться в СІЗО. З першого погляду якийсь каламбур, але це прикра правда. Місцевий інтернет- ресурс розповідає про дівчину, що з сім’єю ще багато років назад приїхала в Росію і для того, щоб влаштувати її в школу батьки надали підроблені ксерокопії паспортів громадян Узбекистану. Згодом родина повернулась в Україну, і лише в 2014 році виїхала в якості біженців в РФ, а саме в Тюмень. Але на початку місяця дівчину затримали правоохоронці, відібрали українські документи, заявили, що вона громадянка Узбекистану та досить швидко депортували її в Ташкент, де місцева влада запроторила її у слідчій ізолятор. Тож тепер Айла Сафронова – людина без визначеного громадянства, ще й позбавлена волі через бюрократичну помилку. Що ж, дивний, як на мене, спосіб врятувати людину від звірств «київської хунти».

Особливо росіяни люблять розповідати про все, що стосується Західної України. Ось і цього тижня випала гарна нагода посмакувати цією тематикою в контексті такого омріяного ними розпаду України. І російські медіа, слід визнати,  цю нагоду не змарнували. Так видання «Газета.ru»досить ґрунтовно описує форум поляків у Львові, на якому закликали до фінансової незалежності для регіону, а по факту і так запланованої децентралізації. На відео з заходу видно, що це не була дуже масова подія, а основною темою було покращення україно-польських економічних відносин. Але зовсім інше побачили там російські журналісти – сепаратистські настрої, претензії Польщі на Львівську область та навіть ризик розпаду України. Цікаво як таку інформацію сприйняв пересічний російський читач, якому безперестанно розповідали про націоналістів та лютих бандерівців, а тепер раз – і все, сепаратисти. Своєрідна така руйнація системи.

Читайте також: Газ, золото і шпигунські ігри

Не мовчали російські ЗМІ і про загострення ситуації в районі Світлодарської дуги. Не складно догадатися, що за їх версією першими атакували ніхто інші, як ЗСУ, а мужні «ополченцы» стримують хунту тільки з автоматами в руках. Також виявляється, що цей наступ українська влада організувала, аби відволікти нас з вами від проблем з націоналізацією «ПриватБанку». Яким чином ескалація на фронті допоможе стабілізувати економічну ситуацію, звісно, не зрозуміло. Але цікаво те, що тема війни на Донбасі вже не настільки активно висвітлюється в пропагандистських медіа, чи офіційних заявах Кремля, як це було раніше. Прес-конференція Путіна тому приклад – про Україну він говорив трохи більше, ніж про поради не шльопати дітей по сідницях. Але от люди ж за два роки масивних інформаційних вливань вже звикли, що тема Донбасу є ключовою, надважливою для істинного російського патріота. Про це, зокрема, минулого тижня написав відомий в російському сегменті «Живого журнала» блогер під ніком ElMurid. В його текстах про події під Світлодарськом відчувається певне обурення тим, що про війну на Донбасі, яка не стала успішною для Москви, тепер в Росії намагаються говорити все менше і менше. Ось така вона тотальназрада по-московськи.

А от влада Курської області минулого тижня заявила, що побоюється диверсії з боку України. І, виявляється, мова навіть не про українських спецагентів, яких в Росії останнім часом вбачають скрізь. Наші свині – ось зброя справжньої диверсії! Справа в тому, що місцеві чиновники відзвітували про вилучення незаконних м’ясопродуктів українського виробництва та навіть присутність в них африканської чуми, повідомляє «Перше курське інтернет-телебачення». Також члени спеціальної комісії висунили припущення, що це все не просто так, а вірогідно спеціальна диверсія України проти мешканців Курська. А я і не знав, що наше сало чи ковбаси можна і в таких цілях використовувати!