21 липня, 2016

Селфі з Джастіном

«The sexiest man alive!!» («Найсексуальніший чоловік власною персоною!!») — так підписала своє селфі з Джастіном Трюдо одна з його численних українських шанувальниць. Хто б міг подумати, що політик із далекої країни здатний пробудити такі сильні почуття.
Матеріал друкованого видання
№ 29 (453)
від 21 липня, 2016

Після зустрічі прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з гостями в «Мистецькому Арсеналі» Facebook заряснів десятками селфі, на яких завжди усміхнений зірковий політик позує з широким спектром українських прихильників, починаючи від хатніх господинь і закінчуючи університетськими професорами. Феномен популярності Трюдо дивує і змушує задуматися. Молодий, високий, показний, із гарним, доглянутим волоссям і чарівною усмішкою голлівудської зірки, він блискавично швидко здобув симпатію багатьох людей у Канаді і, мабуть, ще більшу за кордоном.

Його перша постанова як прем’єр-міністра — запровадження гендерної рівності 50 на 50 і введення до складу уряду небаченої доти кількості представників меншин, які творять канадську культурну мозаїку (зокрема, і трьох представниць української діаспори) — мала широке відлуння. Прем’єр-міністр Країни Кленового Листка — один із тих політиків, кого найкраще впізнають у світі, до того ж, мабуть, найулюбленіший. Популярні видання, надто жіночі, наголошують на привабливості Трюдо й пишуть, що його погляди непокоять багатьох із «могутніх світу цього». Ревний католик, одружений чоловік і батько трьох дітей, Джастін відкрито підтримує гомосексуальні шлюби. Обстоює легалізацію марихуани й виступає проти заборони абортів. Виступає за те, щоб приймати втікачів, і бореться з ксенофобією. «Це лівий радикал», — кажуть одні. «Ні, просто нормальний сучасний тип», — стверджують інші.

Трюдо постає як дзеркальне відображення ще одного популярного «шоумена» Дональда Трампа, але перший — позитивний образ, а другий у світлі ліберальних ЗМІ постає як негативний

Джастін Трюдо — син П’єра Трюдо, який домінував на політичній сцені Канади в 1970–1980-х роках. Обидва очолювали Ліберальну партію, яка за своєю сутністю ближча до європейських соціал-демократів, аніж до класичних лібералів. Трюдо-старший був свого часу харизматичним лідером, а Трюдо-молодший — іміджевий шедевр партійних стратегів, які шукали політика, здатного перемогти на виборах консерваторів, що засиділись у владі. Молодий і спокусливо чарівний «син свого батька», що в країні повсюдного егалітаризму завжди мав присмак забороненого плоду, легко переміг нудного, але солідного й, що суттєво, прихильного до України прем’єра-консерватора Стівена Гарпера. Від перших днів своєї каденції Джастін є всюди. Ми бачимо на екранах телевізорів, як він вітає перших сирійських утікачів, даруючи їм пухові куртки для канадських зим (натомість критики зауважили, що то куртки фірми Canada Goose й коштують вони понад $500 — таких не може собі дозволити більшість канадців), а за хвилину вже дивимось, як на конференції в Парижі невтомно обстоює канадську позицію в питанні про глобальне потепління. Зовсім недавно мало не всі світові ЗМІ показували радісного Джастіна на демонстрації Pride Parade у Торонто, зауважуючи, що це перший канадський прем’єр-міністр, який бере участь у щорічному заході, котрий має на меті утвердження сексуального розмаїття. А тепер Київ, «Арсенал» і сотні селфі з «the sexiest man alive!!».

Читайте також: Прем'єр Канади заявив про намір продовжувати підтримку України

Хто такий Джастін Трюдо, або, інакше кажучи, що нам демонструє феномен цього безперечно непересічного політика? У складному й неспокійному світі Трюдо постає як дзеркальне відображення ще одного популярного «шоумена» й невдовзі, можливо, президента США Дональда Трампа, але якщо перший — позитивний образ, то другий у світлі ліберальних ЗМІ постає як негативний. Поза сумнівом, Джастін Трюдо є найбільшим за багато років досягненням канадської публічної дипломатії. Взірцева країна має тепер біля керма влади ще й незвичайного політика. Це безперечний привід для гордощів, і, як свідчить довгий та широкий інтернет, усі заздрять нам, що ми маємо такого прем’єра.

Ще триває медовий місяць ліберального уряду, діяльність якого ми невдовзі оцінимо з огляду не тільки на популярний і добре організований маркетинг, а й на економічне становище, що, як усі сподіваються, буде не менш досконалим, ніж постать прем’єр-міністра. Колишній уряд консерваторів багато років провадив політику затягування пасків, зате лишив у державній скарбниці вагомий доларовий надлишок. Ліберали під проводом Джастіна мають намір збільшувати державний борг у період дешевих кредитів, щоб використати їх як додаткові інвестиції в канадську економіку, котра своєю структурою подібна, наприклад, до російської й спирається передусім на копальні та сировину, переважно нафту, яку експортують до США. А кредити почнемо сплачувати тоді, коли економіка, отримавши нові інвестиції, даватиме прибутки. Цей намір водночас і сміливий, і ризикований.

Що ж, тримаймо кулаки за прем’єра Джастіна, бо якщо йому вдасться, він, як і його батько, ввійде в історію як непересічний політик. А якщо експерименти з бюджетом і позиками не дадуть сподіваного успіху, нам лишиться бодай усміхнене селфі з чарівним Джастіном, «the sexiest man alive!!».