4 вересня, 2015

Вчорашні герої

Вбивця. Про те, що він вбивця, написав Аваков. Черговий вирок, винесений нашим міністром ще до розгляду справи у суді, виправдовує все. І оприлюднене правоохоронцями відео, на якому Ігоря Гуменюка, бійця на псевдо «Дубенко», який нібито кинув гранату під Радою, допитують без адвоката, і брак доказів… Є слова Авакова і відповіддю на всі можливі запитання. Чому РГО, яку на відео від радіо «Свобода» кидає схожий на Ігоря хлопець, у повітрі страшенно димить – адже детонатори бойових гранат при спрацюванні не горять і не димлять? Бо він вбивця.

Чому, за словами лікарів, найповажніші з яких не можуть отримати повної інформації щодо характеру поранень того дня, з тіл постраждалих діставали гайки, гвинти, обрубки цвяхів? І звідки взялися кульові поранення, зокрема те кульове поранення в серце, від якого, за словами Івана Варченка, загинув перший нацгвардієць? Не важливо…  Бо вбивцю вже знайшли.

Провина Ігоря – стриманого, відважного, завжди привітного та трохи сором’язливого хлопця, який у складі батальйону «Січ» провів понад півроку на найстрашнішій передовій, у Пісках – не має залишати питань.Будь-яка інша думка – від міркувань про те, що й не такого можна очікувати від хлопців, що пройшли війну і нині змушені бачити те, що відбувається у Києві до міркувань про те, що, можливо, це зробив зовсім не Ігор – викликає шквал критики. Давайте-давайте, кидайте людям гранати під ноги, якщо участь у АТО – це індульгенція! Давайте, скажіть, що це Путін кинув! Примусове лікування, от що нам потрібно!

Ігор Дубенко у Пісках

А також нам потрібні мертві герої. Бо, повертаючись сюди, вони стають невигідними владі – надто активні.

… Затриманий під Радою Богдан Тицький, боєць батальйону ОУН і голова «Чорного комітету», сильно побитий, має зламану руку та струс мозку. Розповіді про те, як Богданові намагалися надати хоч якусь медичну допомогу, займуть не одну сторінку.Згодом хлопця викрали з лікарні – лікарі відмовилися робити йому операцію та віддали Богдана правоохоронцям. Доброволець знепритомнів просто у залі суду. Швидка приїхати на місце відмовилася. Під час засідання до зали залетіли спецпризначенці, які побили присутніх – у тому числі нардепа та журналістів.

Затриманий Віктор Бурлик – колишній сотник Майдану, доброволець. Затриманий Артем Фурманюк – проукраїнський донеччанин, журналіст, який чимало розповідав Тижню про те, як «зливали» його малу Батьківщину. Затриманий Ігор Олійник – боєць батальйону «Січ», який, як і Ігор Гуменюк, провів не один місяць у Пісках. А нещодавно одружився…

«Мамо, я повернусь», - має фото з Пісків під таким написом. Чи повернеться Ігор з-за грат?..

Десятки хлопців – де факто у розшуку. Серед них – і Володимир Сонечко Назаренко, офіцер ЗСУ, який зараз перебуває при виконанні обов’язків. Залишити позиції та прийти на допит «співорганізатор» протестів з’явитися не може – тому запрошує Авакова на фронт.

Дехто ж і з тих, кому можуть прийти повістки – навіть якщо під Радою їх у той злочасний день не було, на фронт якраз повертається. Багатьом Схід видається єдиним безпечним місцем. Абсурдно, але цілком зрозуміло.

… Є і люди, які на передову не поїдуть ні за що. На мітингу біля Верховної Ради чимало людей впізнали пики знайомих ще з Майдану бійців «Беркуту». Жодного з них, крім кількох показово запроторених до клітки хлопців, суди по яким триватимуть роками, не було покарано. Жоден з них не замислився, не здригнувся, топчучи на мітингу ногами портрети загиблих у зоні АТО «побратимів». А заступник міністра МВС Паскал – людина, яка без сумніву підлягала люстрації – засвітився, наказуючи бійцям Нацгвардії кидати петарди та дими у натовп.

У натовп, який влада «хотіла» бачити мирним. У натовп, з якого висмикували випадкових людей, аби потім вчергове призначити їх винними. Чи відповість хтось за це? Звісно ж, ні.

P.S. Сьогодні на Майдані прощалися з вбитим у зоні АТО волонтером з мобільної антиконтрабандної групи, Андрієм Ендрю Галущенком. Його, як і двох інших хлопців, вбили свої ж. «Люди, які займаються організацією контрабандних каналів, вчинили вбивство. І це працівники з мирної території України. Це загальновідомі прізвища», - підкреслив губернатор Луганщини Георгій Тука.

Під час нашої зустрічі за кілька днів до вбивства Ендрю розповідав мені про погрози з боку керівництва 92-ї бригади. Розповідав про попередній обстріл машини – у 500 метрах від штабу бригади – який він розцінював виключно як залякування з боку тих, хто заробляє космічні суми на нелегальних перевезеннях через лінію зіткнення.

… Але у ту ніч, ніч з 29 на 30 серпня, Ендрю розповів мені і іншу історію. В час, коли на перших шпальтах усіх газет майоріла назва «Дебальцеве», там неподалік був і Ендрю. Мусив працювати у цивільному. Але зброю, а також гранати, у машині мав.

Зорі склалися так, що він побачив, як мародерять декілька наших бійців. У відповідь його затримали та як небезпечного диверсанта, із зав’язаними очима, доправили до штабу сектору.

Його хлопці знайшли побратима. Надали всі необхідні документи, підтвердили, що він не диверсант, пояснили звідки кожна знайдена у машині граната. Утім, на той момент керівництво МВС області вже встигло доповісти нагору: затримали диверсанта.

Віддавати було шкода. Тож Ендрю, до останнього намагаючись щось вигадати, не відпускали ще декілька днів…

Читайте також: Донецький євромайданівець: за події 13 березня нам "шиють" організацію масових заворушень

Так зараз відбувається і у справі Аллаха та Менсона – добровольців, яких звинуватили у вбивстві Бузини. Необхідні додаткові слідчі дії! …Але ж ви казали, що беззаперечні докази причетності є?

Так буде і з затриманими під Радою.

Демагогічна мета вимагає показати людям спіймане криваве чудовисько. Спіть спокійно, ось воно! Ще вчора ми вважали його героєм. Але справжні герої – ті, що захищають в першу чергу систему.Навіть якщо вони робили це ще за часів Майдану.