1 березня, 2014

У порівнянні

«Як добре без броніка...» – потягується друг дорогою до «Межигір’я». Його саморобний бронежилет із титановими пластинами важив близько 15 кг. Справді, добре скинути такий. Та й просто живим бути непогано. Ще кілька тижнів тому ми не звертали на це уваги, не вважали, що несмертельні кульові поранення можна вважати за щастя. Але все пізнається в порівнянні.
Матеріал друкованого видання
№ 9 (329)
від 27 лютого, 2014


До резиденції Януковича залишилося кілька кроків. Війна, здається, добігає кінця. Радості немає. Є порожнеча, розгубленість, сум. Утім, ворог здав чергову позицію – треба її зайняти. Над «Хонкою», будинком екс-президента України, підіймають парадоксальний символ перемоги – жовто-блакитний державний прапор. Біля жлобських «античних» колон фотографуються малюки. Шкутильгає мармуровими сходами, міцно тримаючи в перебинтованій руці прапор своєї сотні, один із героїв Майдану.
А головне – потроху виринають, до того ж у буквальному сенсі, документи... Чорна бухгалтерія вбивці, який любив зброю, хутряні шапки та стрічки про кримінальний світ. «Можна будинок 600 м² загальної площі назвати резиденцією? Понад те, я його практично сам реконструював. Ніяких там ознак резиденції немає і близько, а назвали резиденцією – ну хай так буде», – казав колись наш зниклий безвісти гарант.
31,4 млн грн за «изделия из дерева для внутреннего убранства стоячного судна». Для порівняння: 31,2 млн грн у 2013 році Кабмін виділив на боротьбу з паводками в Закарпатській області.
Загадкові «информационные таблички для собак» серед переліку коштів, витрачених на КЕДР, товариство мисливців та рибалок, заснов­никами якого є регіонали Юрій Бойко, Сергій Тулуб та Володимир Демішкан, – 85 тис. грн. Люстра для 14-ї спальні – €2,3 тис., для 17-ї – €2,6 тис., до 11-ї – €5,7 тис. Світильник, санвузол № 23 – €1,5 тис.
«Барбекю-сооруж.» у одній з альтанок «Сухолуччя» – 139,4 тис. грн. Стільки само свого часу виділили можновладці Сумському обласному перинатальному центру на придбання реанімобіля, наголосивши, що «створення гідних умов для материнства та дитинства, збереження репродуктивного здоров’я нації – стратегічні завдання, задекларовані у Програмі «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», ініційованої президентом України».
Вертолітний майданчик. «Мощение дорожек» на прилеглій території – 521,7 тис. грн. Трохи дешевше – у 500 тис. грн – обійшлося Тернополю оновлення парку імені Шевченка.
1,8 млн грн – за покрівлю дахів гаражного комплексу... €228 тис. (2,7 млн грн) – за штори до «рицарської зали». У 3 млн грн наприкінці січня МВС оцінювало збитки внаслідок сутичок на Грушевського (спалені техніка й каса стадіону, «нестача» бруківки тощо). 2,8 млн грн компенсації отримають родини гірників, загиблих на шахті «Північна» держпідприємства «Макіїввугілля».
€1,1 млн (13,4 млн грн) – на закупівлю рослин. Для порівняння: 13,5 млн грн – прибуток за минулий рік Альфа-Банку, однієї з найбільших фін­установ України.
«Деревянные изделия для столовой и чайной комнат» – за них німецька фірма Brunold одержала €1,6 млн (19,6 млн грн). У 20 млн грн столична влада наприкінці січня оцінювала вартість ремонту Києва після протестів.
€1 млн передоплати за меблі на «Хонку». Загальна вартість замовлення – €2,78 млн (34 млн грн). Це у два з половиною рази більше, ніж залишилося сьогодні на єдиному казначейському рахунку в Україні (12,8 млн грн).


Теги