Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

Роксолана - найпопулярніша жінка української Вікіпедії

Українців цікавлять успішні жінки. При чому, як історичні постаті, так і сучасниці. Можна припустити, що найбільше видатними українками цікавляться школярі і шанувальники серіалів та популярних телепрограм.

З'явився список жінок, якими найчастіше цікавляться в українській Вікіпедії.

На першому місці виявилась Роксолана - улюблена дружина султана Османської імперії Сулеймана І Пишного. Нею в 2013 році зацікавилось аж 257 тисяч відвідувачів. Не виключено, що така популярність Роксолани у минулому році була обумовлена телетрансляцією в Україні турецького телевізійного серіалу «Величне століття. Роксолана». До речі, стаття про цей серіал — на третьому місці серед усіх найпопулярніших статей із понад 431 тисячою відвідувань.

 

 

На другому місці серед найпопулярніших жінок — Леся Українка. Статтю про неї протягом року переглянули 234 тисячі разів. Лариса Петрівна Косач-Квітка, а це її справжнє ім'я, не лише виданта українська письменниця, поетеса, а й перекладач, публіцист, фольклорист, активний громадський та культурний діяч.

 

 

Третьою стала наша сучасниця Ліна Костенко, 1930 року народження, українська письменниця-шістдесятниця, поетеса. Лауреат Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки. Статтю про неї переглянули майже 154 тисячі разів.

 

 

На четвертому місці, як це не дивно, член журі телепроекту «Україна має талант» Слава Фролова. Статтю про неї за рік переглянули 123 тисячі разів. Слава 1976 року народження, телеведуча, журналіст, режисер.

 

 

П'яте місце у списку найпопулярніших жінок, з 99 тісячамі відвідувань отримала Квітка Цісик (1953–1998) — американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка. Пісня «Ти світло мого життя» (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» та «Золотий глобус» у номінації за найкращу пісню. Виконавиця українських народних і популярних пісень.

 

 

Читайте також Сумні очі, портрет Януковича і глобус – обов’язкові атрибути прокурорської фотосесії

 

За матеріалом  ukrainka.org.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.