Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

Друкарня Патріарха Кірілла пропагує Сталіна (оновлено)

Патріарший видавничо-поліграфічний центр РПЦ Свято-Троїцької Сергієвої Лаври надрукував біографічний календар на 2014 рік з зображеннями Йосипа Сталіна.

Про це в своєму Живому журналі написав доктор історичних наук, професор РДГУ Міхаіл Бабкін. «Патриарше-сталинский» календарь – очередное свидетельство тому, что связь между РПЦ МП и Сталиным (ея «Богопоставленным Вождём») была и есть близка к сакральной», - написав професор в коментарі.

 

Користувач виклав фотографії кількох сторінок календаря. З вихідних даних випливає, що макет виготовлений видавничим домом "Достоинство", а надрукований в патріаршій друкарні.

 

 

Патріарший видавничо-поліграфічний центр Свято-Троїцької Сергієвої Лаври займається як виготовленням власної друкованої продукції, так і друком чужих видань на замовлення. "Достоинство", що спеціалізується на патріотичній тематиці, раніше вже випускало кілька видань, присвячених Сталіну, зокрема, календар з фотографіями вождя на 2013 рік. Парадокс, але одночасно в каталозі видавничого дому присутні альбоми та календарі з зображеннями розстріляних радянською владою імператора Ніколая ІІ і царської сім'ї.

 

 

Пояснити таку рівноцінну любов одночасно до Сталіна і до Ніколая ІІ непросто. Адже в часи перебування Сталіна при владі багато православних священиків зазнали репресій, а храми були зруйновані. Крім усього іншого, в 1931 році за наказом Сталіна був підірваний храм Христа Спасителя в Москві, в якому після відродження храму править служби нинішніх Патріарх РПЦ Кірілл.

 

Із деяким запізненням послідувала офіційна реакція РПЦ: календар дійсно друкували, але... влітку 2013-го. Втім увесь наклад замовник отримав і розрахувався за нього. А лише потім лаврські отці оговталися і покарали винних у бухгалтерії і друкарні звільненням.

Читайте також Як бачить Майдан астраханський соратник Жиріновского

 

За матеріалами censor.net.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.