Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

У підкидного

Церемоніальні зустрічі чотирьох президентів не така вже й новина для України. Чинний і колишні гаранти полюбляють сходити разом на футбол, покласти разом вінки в урочисті дні. Віднедавна з ініціативи Леоніда Кравчука виникла нова забава – «круглий стіл».
Матеріал друкованого видання
№ 51 (319)
від 20 грудня, 2013

На перший погляд, ніби серйозний захід зі шляхетною метою, але насправді щось на кшталт посиденьок у парку осіб пенсійного віку. Так і тут: Віктор Янукович «банкує», Кравчук прагне підтримати світську бесіду, Кучма майже засинає, як полководець Кутузов на військовій нараді, Ющенко на правах резонера створює звукове тло.   

«Я влада, і я розберуся», – так можна резюмувати виступ президента під час чергового «круглого столу», який потім «заїздили» «Перший національний» та інші придворні медіа. У цій гучно заявленій виставі екс-президенти зіграли роль «ківал». Так кримінальники 70-80-х років (кому як не Вікторові Януковичу знати цей сленг!) минулого століття називали народних засідателів – формальних персон у суді, які схвалювали й підтримували рішення суддів і прокурорів.

Далі «круглий стіл», начебто організований для примирення, перетворився з пенсіонерських посиденьок на погано зіграну трагікомедію. В ніч після «знакової зустрічі президентів» влада вдалася до чергового штурму Майдану. Потім так звана зустріч у «розширеному колі» за участю лідерів опозиції виродилась у чергову демонстрацію сили: трансляцію виступу опонентів влади глушили спецслужби (незрозуміло, з якою метою), а сам гарант буквально втік від преси після «чергового раунду переговорів». На цьому азарт у Януковича вичерпався.
У підсумку маємо таку собі примітивну гру в підкидного дурня. Віктор Федорович то перебирав колоду, то виймав тузів із рукава, то вішав шістки на погони своїм візаві, а потім, коли забава йому доб­ряче набридла, перекинув стіл і полетів до Москви «рєшать вопроси».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.