Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

Чорноробам контрреволюції

На Бессарабці впав Лєнін. Та хіба довго його місце буде порожнім? Лишився міцний постамент, і хтось таки мусить там стати.
Матеріал друкованого видання
№ 50 (318)
від 12 грудня, 2013

Можна ворушити минуле в пошуках достойників, але хіба бракує героїв у сучасності? Ось, наприклад, тітушки – суто сучасний український феномен. І хоча Word іще підкреслює червоним цей неологізм, ідейним побратимам Вадима Тітушка вже знайшлося місце у Вікіпедії. Логічно, що за віртуальним увічненням має настати серйозне, монументальне вшанування тих, без кого нинішня влада себе просто не уявляє. Треба шугонути пресу чи організувати рейдерське захоплення – хлопці у спортивних костюмах напохваті. Бійку замовляли? Вам до тітушків! Потрібна масовка на мітингу ПР? Вони знову тут. Хто допоможе внутрішнім військам трощити барикади опозиції? Звісно, «молодики характерної зовнішності»!

Як усіх справжніх героїв, тітушків вирізняє неабияка скромність. Бачили, як вони втікають від об’єктивів камер, уникають коментарів? Ну, хіба інколи кинуть щось на кшталт: «Ну… ми ета, прєзідєнта поддєржуєм», – і знову сховаються за спинами «Беркута» й внутрішніх військ. Ми зрідка дізнаємося про їхні спортивні та інші подвиги, тому історії про цих хлопців уже стають елементом фольклору: загони «добровільних» помічників влади помічають то тут, то там: вони виникають із пітьми і розчиняються в ній. А про їхні «добрі» справи часом доводиться просто здогадуватись: настільки вже непублічними є ці хлопці. Безвідмовні мальчиші-кібальчиші, що за помірну платню ладні брати на себе всю чорну роботу з «пакращення» у країні, обов’язково мали б бути винагороджені за свої ратні подвиги. То чом же владі не віддати належне солдатам контрреволюції і не поставити на постамент на Бессарабській площі скульптуру такого собі пересічного молодика у спортивному костюмі з написом на п’єдесталі: «Невідомому тітушку. Від вдячної влади»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.