Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

Старі пісні про головне

Інколи важко розібратися, у якому часі живе чинна влада. Президент, який через 16 годин після розгону Майдану не спромігся на бодай якусь заяву, за швидкістю реакції нагадує радянського генсека.
Матеріал друкованого видання
№ 49 (317)
від 5 грудня, 2013

Володимир Олійник, який із трибуни Верховної Ради викриває опозицію, що їй, мовляв, потрібні «великі потрясіння», цитує царського прем’єра Пєтра Столипіна. Піарники ж правлячої партії нагадують сов­кових ма­со­ви­­ків-за­тійників, що могли роками влаштовувати урочистості за тим самим сценарієм – головне, щоб репертуар був погоджений із вищим керівництвом. 30 листопада журналісти злили «темник», у якому йшлося про те, як саме регіонали повинні коментувати розгін Майдану і подальші події: телеканали демонструють «неповне» відео подій, «Беркут», мовляв, спровокували, а винна в цьому опозиція, яка кинула активістів напризволяще. І, що цікаво, навіть оприлюднення цього документа не змусило ПР терміново, щоб не «спалитися», змінити репертуар: тези з «темника» невдовзі стали озвучувати на всі боки головні оратори партії влади, як-от Михайло Чечетов і Володимир Олійник.

За подібним сценарієм відбулася серія монологів на телеканалах «Рада» і «Перший Національний», де всю добу прем’єр і міністри один за одним повторювали, що з «євроінтеграцією слід зачекати через економічні труднощі». На місцях ініціативу було підхоплено, і регіональна еліта заходилася пояснювати, чому не треба страйкувати й виходити на вулиці: гривня обвалиться, ціни поповзуть вгору і т. ін. Щоправда, інколи це мало ефект зіпсованого телефона. Наприклад, у Дніпропетровську, де мер міста під час мітингу на підтримку президентського курсу закликав усіх... вболівати за футбольний клуб «Дніпро».

А коли ж акції опозиції стали такими масштабними, що замовчувати їх було важко, оприлюднили заяву, за риторикою до болю схожу на аналогічні заклики 2004 року: «Крім тисячі (!) мітингувальників в Україні ще є мільйони тих, хто працює, хто дотримується протилежної точки зору» та «злочинні наміри опозиційних політичних сил, їхня готовність приступити до активної фази силового сценарію, спрямованого на захоплення влади».

Стабільність має бути в усьому. Це опозиція змінює кольори майданів і їхню назву. Натомість ПР такий креатив ні до чого: на всі вигадки опонентів знайдеться припорошена платівка з минулого, яку регіонали крутять по всій вертикалі влади і в усіх підконтрольних медіа. Головне – затвердити репертуар на Банковій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.