Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Сергій Грабовський

Дуче по-московськи: кого насправді копіює Путін?

Президент, Верховний головнокомандувач і Національний лідер Росії В.В. Путін – це щось із чимось. То в небеса на бойовому літаку підніметься, то на капітанський місток крейсера зійде, то на гірські лижі стане, то на чолі байкерів здійснить рейд Кримом, то ще щось незвичайне утне.

В радянській історії подібного персонажа не було – епізодичні вилазки товаришів Сталіна, Хрущова чи Брежнєва на флот навряд чи можна зарахувати; правда, Ілліч Перший був заповзятим велосипедистом, коли жив у Франції, а Ілліч Другий полюбляв ганяти лісовими трасами на подарованих йому західними лідерами лімузинах, але це й усе. Та й сьогодні подібних до В.В. Путіна універсалів у світі не видно, нікого самими гірськими лижами, навіть поєднаними з літніми кросами і морськими запливами, не здивуєш. І м’язистим торсом – теж.

А Путін увесь час чимось намагається здивувати чесний люд…

То що, російський некоронований імператор – справді феномен в новітній історії унікальний? На перший погляд – так; але, якщо розібратися, то вийде, що перед нами – старанний учень непересічного, але дуже вже специфічного політика, як італійський дуче (це щось на кшталт «національного лідера») Беніто Муссоліні. Той також полюбляв справляти враження на публіку, з’являючись у небесах, на землі і на морі в ролі такого собі супермачо, здатного геть на все.

Саме Муссоліні запровадив свого часу моду серед політиків узимку кататися на гірських лижах, а влітку показувати клас у морських запливах. А Путін її підхопив уже в наступному столітті…

Причому, що цікаво, Муссоліні справді вмів пілотувати літаки, ганяти на мотоциклах та автомобілях (і навіть випробовував деякі з них), от не певен стосовно великих кораблів, але на яхті він кермував справно, катаючи свою любку Кларетту. Подивіться-но на дуче, який завжди почувається «на коні», хоча нерідко цей кінь сталевий, а заодно вміло позує перед камерою.

А ось як В.В Путін старанно наслідує свого заочного вчителя:

Але ж от проблема: якщо у Муссоліні це виходило всерйоз і він був справді першим таким політиком-універсалом, то у Путіна все ж відчувається щось не те… Принаймні, якщо Муссоліні піднімав у небо літаки, він робив це для того, щоб оцінити якості створеної за його правління італійської авіації. А що створено в російській авіації за часи Путіна?

Та й фанати у Муссоліні значно крутіші, ніж у В.В., чи не так?

Усім відомо, що Путін дуже любить зніматися з оголеним торсом – це й справді справляє гідне враження, людина він накачана, спортивна.

Муссоліні ж свою силу та могутній торс здобув не тільки вправами у спортзалах – а передусім у молодості, коли заробляв гроші на прожиття муляром та укладальником бруківки. Отож він також полюбляв позувати перед публікою з оголеним торсом.

Так, енергії у Муссоліні було куди більше ніж у Путіна, як би другий не прагнув наслідувати першого. Наступні фото наочно засвідчують це.

 

І ще одне. Дивишся на кадри телерепортажів про Путіна й Медвєдєва на лижах – типове не те. Немає належної динаміки. Втім, судіть самі.

А от перед нами дивом уцілілі кадри кінохроніки, на яких дуче показує приклад своєму народові, як треба займатися зимовим спортом.

І нічого чекати, поки про тебе зроблять правильне кіно, скільки б вірних Михалкових над ним не працювали – треба й самому, за прикладом дуче, зайнятися кінозйомками, а головне – мистецтвом №1 сьогодення, себто телебаченням! Бо ж що це за національний лідер, якщо він не бере телебачення у свої руки, причому не фігурально, а насправді, реально. Зумів же це зробити той, з кого бере приклад московський дуче, то чому б В.В. самому не спробувати зняти щось епохальне, здатне потягнути як не на «Оскара», то бодай на «Ніку» чи «Кінотавра»?

Національний лідер мусить уміти все! І вести за собою націю від перемоги до перемоги. В небесах, на землі і на морі, над внутрішніми прихованими ворогами, над Абіссінією, Албанією, Чечнею, Грузією…

Нічого не скажеш, неординарного політика взяв за взірець В.В. Путін, хоча й наслідує його часом дещо по-клоунському.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.