Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Наталя Дмитрук

Заслужений міністр Захарченко заочно ловить злочинців і авансом виправдовує колег

До 22-ої річниці нашої Незалежності президент Віктор Янукович направо і наліво роздавав ордени. Комусь – менш заслужено, комусь – більш. Але у достойності ордену «За заслуги» ІІІ ступеня міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка сумнівів немає. Переконайтеся самі.

Неабиякий професіоналізм міністр демонструє на кожному кроці. Наприклад, у справі «караванського стрілка». Менше, ніж за два тижні після подій в «Каравані», в ефірі одного із телеканалів Захарченко повідомив, що міліції вдалося встановити особу чоловіка, який розстріляв охоронців. По телебаченню прозвучало ім’я підозрюваного, його головні особисті дані. В мережі миттєво розлетілися фотографії вбивці з його детальною біографією. Після цього не знайти вбивцю було неможливо. Зрештою, через місяць його таки було знайдено. Байдуже, що мертвим.

Бурхливу роботу із розшуку іншого втікача від суворої української Феміди Захарченко продемонстрував нещодавно. 27 серпня міністр заявив, що правоохоронці встановили місце перебування скандального ректора Петра Мельника, (який втік три тижні до того), і готуються до його затримання та екстрадиції в Україну. Наступного дня, на питання журналістів перед засіданням Кабінету міністрів, чи затримали Мельника, Захарченко відповів коротко: «Ловимо». Залишається сподіватися, що цього порушника закону українська міліція зловить живим…

Взагалі за цей час міністр відзначився, передусім, як невпинний «ловець». Наприклад, перед 18 травня, напередодні акції опозиції «Вставай, Україно!» у Києві Захарченко завзято боровся з невловимими «террористами». Міліція масово затримувала потяги у пошуках «неврівноважених осіб, які масово перевозили вибухівку, мінували вокзали і станції».

Також міністрові притаманне амплуа захисника. Захищає Захарченко, передусім, своїх підлеглих. Зокрема, після інцидентів у Гостинному дворі в Києві, коли міліція застосовувала силу до активістів і навіть народних депутатів, міністр заявив, що правоохоронці діяли правомірно. «Міліцію бити не можна. Нікому в принципі. І ті події, які там відбулися, і ті громадяни, народні депутати, які вважають, що можна штовхати, бити міліцію, вони помиляються», – заявив глава МВС.

Засудив Захарченко і форми протесту у Врадіївці, коли після резонансного зґвалтування місцевої мешканки співробітниками міліції, селяни взялися штурмувати міліцейський відділок. «Ообрані форми протесту є неприпустимими. Слід розуміти, що райвідділ є режимним об’єктом, де є зброя, утримуються правопорушники», – заявив міністр.

Стурбований був глава МВС і штурмом київського райвідділку. Захарченко відвідав шпиталізованих працівників Святошинського райуправління міліції і намагався з’ясувати обставини штурму райвідділку 12 липня. «Я прийшов запитати, як ви себе почуваєте та почути із перших вуст, що ж все таки сталося», - сказав він. «Ми повинні максимально швидко та об’єктивно встановити усі обставини цих подій. Хто ці люди, котрі прийшли під стіни райуправління міліції. Це дійсно невдоволені продавці з ринку чи це підбурювачі, котрих постійно наймають за гроші якісь політичні сили?», – наголосив міністр. Також він подякував підлеглим за службу і запевнив, «що вони завжди можуть розраховувати на підтримку МВС та його особисто».

Проте захищати Захарченко готовий і жінок, передусім, журналісток. Після побиття журналістки «5 каналу» Ольги Сніцарчук Вадіком Румуном, міністр запевнив, що захистив би її. «Я б обов'язково заступився за вас», – наголосив він.

Але, на жаль, під час самого інциденту глава МВС, за інформацією ЗМІ, перебував на даху готелю «InterContinental». Саме звідти він спостерігав за БРДМ, який в’їхав у центр Києва, як стверджував міністр, разом із опозицією. Може, щодо цього факту Захарченко й помилився. Але орден йому ж дали не за уважність, а за заслуги. Бо ж справді заслужив!..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.