Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Наталя Дмитрук

Невтомний президент. Насичена відпустка Віктора Януковича

Як кожен українець вже міг здогадатися, свято для Януковича – це його робота. Президент працює і вдень, і вночі, і в мороз, і в спеку, і в середу, і в неділю, і в робочий час, і в час відпустки. Його відпустка так і називається «робоча відпустка».

На відміну від більшості люду, який намагається під час відпустки забувати про роботу, Янукович, відпочиваючи, працює. А працюючи, відпочиває. Бо для нього робота – одне задоволення. І як справжній гедоніст президент намагається це задоволення розтягнути. Тому відпустку він взяв тривалу – на 44 дні.

Проте кожного із цих днів глава держави невтомно працював. Найактивніше президент проявив себе у привітаннях. За цей час гарант надіслав 21 світовому лідеру привітання з нагоди їхніх національних свят. Ще вісім лідерів отримали від українського президента вітання з приводу своїх днів народжень. Також Янукович не забув привітати Герцога Кембриджського Уїльяма та Герцогиню Кембриджську Кетрін з нагоди народження їхнього первістка. Привітання також отримали президент Ісламської Республіки Пакистан Мамнун Хуссейн (з приводу обрання його на посаду) і король бельгійців Філіп – зі вступом на престол.

Не обділив своєю увагою президент і своїх співвітчизників. Привітання від Януковича у дні своїх народжень отримали: екс-президент України Леонід Кучма, секретар РНБО Андрій Клюєв, міністр оборони Павло Лебедєв, віце-спікер Верховної Ради Ігор Калєтнік, голови облдержадміністрацій, міські голови, діячі культури та ін. Також глава держави привітав предстоятеля УПЦ МП Володимира з нагоди тезоіменитства. Не думайте, що Янукович, от як зараз ви, поліз у Вікіпедію, щоб знайти значення цього слова. Проффесор – він на те і проффесор, аби знати такі мудрі слова.

Не забув президент і про нижчі верстви українського населення. Тому його привітання полинули і до будівельників, і до ветеринарів, і до воїнів-десантників та ветеранів ВДВ, до торговців, бухгалтерів, металургів і рибників – з нагоди їхніх професійних свят.

Ретельно Янукович слідкував за подвигами українських спортсменів і кожні їхні нагороди були відзначені безцінними вітальними словами президента.

Оцінив глава держави і успіхи українських хліборобів. Окремі привітання з намолотом першого мільйона тонн зерна отримала кожна область, яка цей мільйон намолола. Проте на цьому президент не зупинився. Його увага була прикована до молотіння наступних тонн зерна. І як тільки якась область намолочувала ще один мільйон – відразу отримувала від Януковича ще одне вітання. Кожен мільйон – окреме вітання. Приємно ж, правда? Яка тяжка президентська праця...

Не зміг президент оминути й таку річ, як свято лемківської культури «Лемківська ватра». Організатори, учасники і гості отримали від Януковича вітання. Привітав президент і учасників, організаторів і гостей Міжнародного конкурсу-фестивалю талановитих та обдарованих дітей «Щасливі долоні»; Одеського міжнародного кінофестивалю; XXII Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов'янський базар у Вітебську».

Але ж президентська робота не може обмежуватися самими вітаннями, навіть, якщо це робота під час відпустки. Тож за ці 44 дні Янукович здійснив два важливі телефонні дзвінки і провів чотири робочі зустрічі з головами облдержадміністрацій. Зокрема, 7 серпня відбулася телефонна розмова українського президента з президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцем. 16 серпня Янукович поговорив по телефону з Путіним. Зустрівся глава держави з головами Запорізької, Харківської, Херсонської і Черкаської ОДА. Крім того, за цей час президент провів зустріч з Головою Ради міністрів АРК Анатолієм Могильовим, міністром енергетики та вугільної промисловості України Едуардом Ставицьким і міністром інфраструктури Володимиром Козаком.  

Для поважності пасувало б українському президентові зустрітися й зі світовими лідерами. Але перенавантажувати – ні, не себе, в жодному разі! – колег Янукович не захотів і призначати окремих зустрічей президентам сусідніх держав не став – зустрівся з ними в рамках святкувань, яких оминути не міг. В рамках святкувань Дня флоту України і Дня Військово-Морського флоту РФ в Криму, Янукович зустрівся з російським президентом. А під час святкувань 1025-річчя хрещення Київської Русі у Києві провів зустрічі з президентами Сербії та Молдови.

Хоч незручно було Януковичу в період відпусток (ну ж, мабуть, не всі політики беруть собі робочі відпустки) зайвий раз турбувати представників Європарламенту Кваснєвського і Кокса, але все ж прагнення української євроінтеграції взяли верх – і Янукович провів з ним зустріч.

«Європа Європою, а зі Штатами теж пасує дружити», – подумав глава нашої держави і провів зустріч з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Паяттом.

Ну і оскільки все ж письменницький хист у нашого президента переважає над усіма іншого його здібностями і прагненнями, то Янукович постійно мусить писати. Ну якщо не писати, то хоча б підписувати. А що? Каліграфічне виведення підпису – це ж теж творчість. Тож за 44 дні своєї відпустки глава держави підписав аж 25 законів. По 2 дні на підпис. Важка робота! А ви б – подужали? 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.