Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

«У нас на Донбасі опозиції немає»

«Ти с какова района, слиш, дай закуріть», – ті, хто жив наприкінці 1980-х – на початку 1990-х, мали б пам’я­тати ці гопницькі привітання і те, чим вони зазвичай закінчувалися для тих, хто виявлявся не з того району.
Матеріал друкованого видання
№ 22 (290)
від 6 червня, 2013

Схоже, чимало нинішніх можновладців не полишили звички з минулого. Скажімо, так звана донецька еліта боронить свій регіон від політичних опонентів із завзятістю вуличних пацанів, ладних кулаками провчити кожного «чужака». Чого вартий лише голова Донецької ОДА Андрій Шишацький, який закликав «дати гідну відповідь» опозиційному маршу в шахтарській столиці, що відбувся 31 травня. Ось така примітивна, хлоп’яча логіка, продиктована бажанням захистити «свою пісочницю», очільника області.

Нечисленний (за даними опозиції, 3 тис. учасників, за даними міліції – 800) мітинг опонентів влади в Донецьку так наполохав тамтешніх чиновників, що вони то заходилися переносити місце проведення акції, то забороняли анонсувати її радіостанціям. А за кілька днів після проведення «Вставай, Україно!» донецька міліція вирішила зібрати анкетні дані всіх учасників опозиційного маршу. На виході склалася така собі картиночка: місцеві лідери в близьких їм по духу радянських традиціях вдали, ніби опозиції у них в області немає (як сексу чи рок-музики в СРСР ), а з «окремими виявами» боротимуться у вигляді збору досьє. Таку старанність, звісно, мають оцінити земляки на Банковій.


Теги
Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.