Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

101-й кілометр

Причепурене, чисте, аж вилизане місто, порожні вулиці й відсутність будь-яких інших ознак життя, тільки роботоподібні міліціонери, які вишикувалися вздовж доріг, – це не замальовка до фантастичного фільму, а цілком реальний український обласний центр Вінниця, 16 квітня цього року. Причина знелюднення міста цілком банальна – візит Віктора Януковича.
Матеріал друкованого видання
№ 16 (284)
від 18 квітня, 2013

Загалом нині місцеве чиновництво виявляє неабияку вигадливість, аби за потреби (насамперед щоб прогнутися перед начальством зі столиці) зачищати вулиці від громадян. Можна просто перекрити рух, як це часто роблять у Києві або, наприклад, у Вінниці, а можна заблокувати цілу площу трамваями, як вчинила харківська влада, намагаючись перешкодити проведенню опозиційного мітингу (мовляв, у нас опозиції взагалі немає). Годі казати про Межигір’я та його околиці, куди взагалі рідко ступає нога українських громадян завдяки пильному президентському оточенню.

Складається враження, що влада поставила перед собою чергове стратегічне завдання: коли люди потрібні на «правильних» мітингах чи показушних зустрічах із можновладцями – проводити масову мобілізацію для створення необхідної масовки, коли ж громадяни «тільки заважають» – прибирати їх подалі, тоді картинка безлюдної країни тішитиме око численних охоронців і перших осіб, які стрімко мчать порожніми вулицями вперед, назустріч «пакращенню». 


Теги
Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.