Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Станіслав Козлюк

«Карнавалія»-2013: незграбні танці, «халявний» портер і непомітна благодійність

Марія Максименко
Шляхетний(як наголошували організатори)бал швидко перетворився на хмільний корпоратив. Публіку цікавив безкоштовний алкоголь, танці і флірт. Охочих до участі у лотереї виявилося не надто багато, та й ті виявилися не надто щедрими

Бал-маскарад зустрічав своїх гостей яскравою ілюмінацією – зі скляної будівлі на всі боки било світло, вздовж паркової вулиці можливо вперше за кільканадцять місяців працювали всі ліхтарі. Біля будівлі, потопаючи у помаранчевому світлі, скупчувалися дорогі і не дуже авто: "лексуси" й "жигулі", "мерседеси" і "ланоси". З них виходили учасники маскараду і непоквапом пливли до приміщення. Там їх зустрічали виструнчені хлопці з Військового ліцею імені Богуна. Їм, щоправда, випала не вельми приваблива роль швейцарів, які відчиняли двері перед поважними гостями. Останні ж ступали на червоний килим  і прямували до гардеробу, швидко створюючи чергу. Щасливці, які поздавали свої хутра, влаштовували фотосесію на фоні стенду з іменами компаній-спонсорів.

Хазяйка вечора - Тетяна Логуш (праворуч)

Оскільки благодійний бал – це змога потрапити в об’єктиви камер, то окремі «благодійники» намагалися звернути на себе якомога більше уваги. Наприклад, травесті-діва Монро,натягнувши на себе прозору сукню й обмотавшись у найпікантніших місцях яскраво червоним боа, розсікав залою, шукаючи журналістів. Як за квочкою за ним (нею?) тупцяв виводок вже справжніх дівчат "характерної зовнішності". 

Монро та інші "фріки"

Зала була наповнена блакитним світлом. Між столами, накритими білими скатертинами, курсували вишукані дівчата у бальних сукнях і розсаджували гостей по місцях. Останні шокувати нарядами – пір’я усіляких форм, кольорів і розмірів, яскраво-рожеві вбрання, менші на три розміри плаття, з яких то тут, то там випадали надто пишні форми деяких пані. Обов’язковий же атрибут вечора – маску – більшість гостей натягли на лоба. Частина чоловіків, позабувши про своїх супутниць, попивали безкоштовний "Портер". І навіть з початком концертної програми кавалери примудрялися притягти з собою до столів цей алкогольний напій – поряд з келихами для вина красувалися напівпорожні паперові стакани.

Портер - найпопулярніше питво вечора, бо безкоштовний

Власне, бомонд, що прибув на людей подивитись і себе показати, більше цікавився наповненням власних тарілок, ніж танцями від ансамблю «Славутич», що розважав присутніх, чи піснями від учасників шоу «Голос країни». Стенди з благодійною лотереєю (квиток коштував 50 гривень), книжковим розпродажем та виробами з Петриківським розписом (який був головною темою «Карнавалії) мало в кого викликали інтерес. Гостей від поїдання усіляких копченостей могли відірвати хіба що три речі – безкоштовний "Портер", показ мод і танці. Під час останніх окремі, порядком захмілілі гості, згадували рокнрольну молодість, запалюючи під національні мотиви так, що позаздрив би ,певно, сам Елвіс. Зовсім подшофе кавалери неподалік бочок з портером намагалися виробляти щось на кшталт сіртакі. Ситуацію  пробував виправити танцювальний живчик України Григорій Чаткіс, однак і тут було не все гаразд – частина пар замість польки притупцювала на місці, замість пасадобля – реготала, замість латини – розкачувалась на місці й плескала в долоні.

Без оголених сідниць на модному показі не обійшлося

Подружжя Логушів, по суті організатори вечора, приймали нагороди. Укрпошта вручила меценатам марку з Петриківським розписом і лого «Карнавалії», а Тетяна Логуш окремо отримала 12-променеву зірку Credo «За вагомий внесок у розвиток культури». Інша VIP-гостя – Ірина Білик – тихенько сиділа за своїм столиком і масових гуляннях помічена не була.

Ірина Білик вечір гуляла тихо, в оточенні друзів

З благодійним аукціоном, який був заявлений фішкою вечора, якось зовсім не склалося. Люд дудлив вино, чоловіки клеїли дівчат. Народ аж ніяк не хотів віддавати власні гроші за унікальні альбоми з «петриківкою» і ляльок ручної роботи.Ведучі вечора ледь-ледь розпродали частину лотів. Максимальна ціна склала аж 3 тисячі гривень. Якщо зважити на кількість хутра, яке на себе натягли окремі«мадами» – зовсім смішна сума. Найбільші ж торги точилися за… косметику від Dior. На «тихому» аукціоні, де було виставлено цей лот, ціни ледь встигали змінюватися.

Запальний рок-н-ролл у масках і під українські мотиви

Ідея «Карнавалії» не така вже погана – впровадження світської культури, меценатства, створення певних традицій. Але на ділі все виродилось у банальну пиятику, "без ідеї".


Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.