Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

Манія Величі

Здавалося б, після останніх парламентських перегонів із політичної карти України має остаточно зникнути партія Віктора Ющенка «Наша Україна», яка в запеклій боротьбі з «радикалами» Олега Ляшка змогла-таки завоювати почесну сьому сходинку з результатом 1,11%.
Матеріал друкованого видання
№ 5 (273)
від 31 січня, 2013

 Але не так сталося, як гадалося. Через три місяці після виборів за напівмертвий політичний проект розгорілася неабияка боротьба між двома угрупованнями: перше очолив сам Ющенко зі своїм найближчим оточенням, друге – голова політради партії (і її фактичний спонсор) Сергій Бондарчук, екс-гендиректор (за Ющенка) Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт». За давньою українською традицією обидва «гетьмани» одразу оголосили своїх опонентів розкольниками. Минулого тижня в столиці майже одночасно відбулося одразу два засідання: одне – в партійному офісі на вул. Спаській, де зібралися прихильники Бондарчука, друге – в готелі «Київ», куди підійшли прибічники Ющенка.

Сили поділилися приблизно порівну: ні на тому, ні на тому не було зібрано кворум для ухвалення якихось конкретних рішень. За словами джерел, Бондарчук контролює більшість у політраді партії, натомість Ющенко – президію цієї самої політради, і згадані керівні органи ніяк не можуть знайти спільну мову. Звісно, жабомишодраківка на руїнах «Нашої України» не викликала б нічого, окрім посмішки, якби не була чудовою ілюстрацією того, куди може зайти колись потужна партія, якщо дозволить собі потонути в інтриганстві, пошуку ефемерних «зрадників», безглуздих амбіціях та створенні «теплої ванни» для свого вождя. До речі, про вождів. «Ми не повинні призначати лідерів, нам не потрібен Каддафі або Кім Чен Ір», – прокоментував Бондарчук останні події довкола НУ, прямо натякаючи на Ющенка. На тлі чуток про створення Віктором Андрійовичем якогось нового політичного проекту ці слова можуть означати одне: екс-гарант якщо і зможе стати для когось фюрером, то хіба що для улюблених ним бджіл. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.