Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Роман Малко

Куди подінуться депутати-«лузери»: в університети, на поля і назад у політику

Все! Новий парламент почав свою роботу. Свіжі депутати склали присягу, і ті, хто опинився за бортом, кому цього разу не пощастило залишитись в Раді, вже не мають жодних шансів туди повернутися протягом кількох наступних років

Вони, звісно можуть вірити в диво і сподіватись, що це всього лишень кошмарний сон, який скоро закінчиться і вони знову вбравшись в Brioni поїдуть натискати кнопки та «шаритись» в кулуарах, а точніше, розбудовувати демократію в Україні. Але ж вірити не шкодить. Хай собі. Чим би дитя не тішилось, головне щоб в розетку пальці не пхало...

А втім, про яку віру мова. Той,хто пройшов через горнила українського парламентаризму,не здатний вірити навіть в теорему Піфагора, бо лише ставши на цю стезю, став реалістом, для якого віра в диво -нонсенс. Тож навряд чи серед депутатів, які вийшли на «дембель» знайдеться хоча б один який не приглядів собі тепле і затишне місце поза храмом парламентаризму.

Може хтось і не зізнається або свідомо не скаже, та будьмо певні, в біді вони себе не залишили. Та й спішити правду кажучи немає куди. Держава подбає, аби її законотворці, хай навіть екс, не померли з голоду. Утримувати їх вона завжди готова, і на це передбачені немалі кошти. Звісно з нашої із вами кишені. Та що вдієш, ще покійний Антуан де Сент-Екзюпері казав, що ми відповідальні за тих кого приручили. А тому не нарікаймо. Обрали - годуймо...

Читайте також: Як пройшов останній день Ради VIскликання

За легендою, яка блукає в інтернеті і в кулуарах парламенту, лише бютівець Андрій Шкіль до кінця життя Ради VI скликання, так і не знав, чим займеться на заслуженому відпочинку.  

 

Бютівець Андрій Шкіль ще не знає чим займеться, але з політики нікуди не подінеться

А от регіонал Василь Горбаль, що пережив аж три скликання парламенту, готується повернутися до витоків і зайнятися економікою, перетворившись в експерта, а коли пощастить то й захопити собі Київ. Екс-депутат так і не відмовився від думки стати колись мером столиці.  

 

Регіонал Василь Горбаль мітить на мера Києва

Веселу гру під назвою «війна більшовиків» обіцяє комуніст Леонід Грач. Він стверджує, що від втрати депутатства не страждатиме, а займеться боротьбою проти «симоненківщини». Аби подолати це ганебне явище, Грач вже створює «Комуністичну марксистсько-ленінську партію України», яка має не лише очистити ряди більшовиків, а найперше , як видається, розколоти їх і довести до самознищення. Дай Боже! Українці лише за.

 

Комуніст Леонід Грач боротиметься з «симоненківщиною» в більшовицьких рядах

Ще одна одіозна фігура, яка не потрапила до парламенту, щоправда з регіонально табору, Юрій Болдирєв. Він не тільки прославився патріотичною поезією про курвів, але й антиукраїнськими висловлюваннями, що балансують на межі з кримінальної відповідальності. Втім, сісти за них Болдирєв поки не готується, а планує зайнятись письменницькою діяльністю. «За перерву в роботі, яка в мене буде, - каже Болдирєв, я сяду і напишу якусь крупну форму. В мене в голові є п’єса і половину роману. Справа в тому, що малі форми, вірші виходять і при такій рваній роботі, а велика форма - ні. От я сів мемуари писати в 2007-му році і досі не дописав. тому сподіваюсь, що перерва яка в мене буде мінімум до 2015-го, дозволить освоїти якусь крупну форму. Тоді будуть президентські вибори, людей з зали (парламенту) братимуть в виконавчу владу, список просунеться і в мене з’являться шанси.»

 

Регіонал українофоб Юрій Болдирєв обіцяє перетворитися з поета в прозаїка

Іван Заєць - парламентський аксакал, що пам’ятає ще проголошення Україною Незалежності, планує поза Радою зайнятись партійним будівництвом і розбудовою громадянського суспільства. «В Раді багато таких, хто працював за сумісництвом», - каже Заєц, - «головна робота їх - це бізнес, тому вони до нього повернуться. Є незначна частина тих, для кого політична діяльність - професія і я також до них належу. Думаю ці люди продовжать займатись політикою. Тому що політична діяльність не вичерпується роботою у владі. Є опозиція владна і є позавладна. Думаю, що я продовжуватиму займатись політикою, як на партійному рівні, так і на громадській ниві. Зараз треба розбудовувати громадянське суспільство.»

 

Парламентський аксакал Іван Заєць розбудовуватиме громадянське суспільство

Бютівець Волинець,якого колеги «випадково» вписали на задвірки виборчого списку і він в нову Раду не потрапив, каже що не ображається на них за це. Запевняє, що буде підтримувати опозицію, бо: «вона в сто разів краща за партію регіонів» і зосередиться на профспілковій роботі. «Вона мені подобається. Я там як риба у воді.»

 

Бютівець Волинець зосередиться на профспілковій роботі, бо вона йому подобається і він там як риба в воді

А от екс-депутат і екс-соратниця екс-президента Віктора Ющенка Лілія Григорович, яка ввійшла в історію українського парламентаризму, як жінка, що ледь не спалила себе на підтримку свого лідера в стару воду вступати не буде, а займеться науковою та викладацькою діяльністю. Пані Ліля підтвердила  Тиждень.ua, незаперечну істину, що «життя після парламенту є» і стрілятися в разі невдалої спроби туди повернутися не варто. «Я це стверджую цілком оптимістично. Навіть, якщо це ідеальний депутат, він має час від часу виходити в людське середовище. Щодо себе я Дякую Богу, що пройшла п’ять скликань. Де зайшла, там і виходжу, яка зайшла така виходжу, тільки вік інший. Я науковець. Доктор філософії. Займусь науковою і викладацькою роботою. Крім того я є директором центру суспільно-політичної аналітики «Візія», тому чекайте моїх експертних оцінок. Мемуари писати не буду».

 

Екс-соратниця екс-президента Віктора Ющенка Лілія Григорович займеться науковою та викладацькою роботою, а от мемуари писати не буде

Тарас Чорновіл - один з небагатьох нардепів, який дуже щасливий, що не пройшов у нову Раду. Можливо він і лукавить, але запевняє, що його депресія з цього приводу тривала всього добу. Потім, коли усвідомив, що не доведеться виконувати всі дані перед виборцями обіцянки, дуже втішився і зітхнув з полегшою.  Каже, що вже попрацював на країну і людей, тепер треба трохи на себе. Вже зайнявся відновою свого «нормального людського стану», почав ходити в спортзал і басейн, більше уваги приділяє дитині і родині. «Хочу засісти за англійську. В школі вчив німецьку, а англійська нині просто необхідна. Розберу архіви і потрохи сяду писати. Але почну не з політичних мемуарів, бо знову в цей бруд лізти так швидко не хочеться. Писатиму спогади про поїздки, туристичні мемуари.»

 

Тарас Чорновіл почав ходити в спортзал і басейн, вивчить англійську і точно не стане заступником "якогось там міністра"

Щодо роботи ще не визначився. «Підходили, тихенько пропонували мені посади. І в Раді, і в апараті, і в Януковича. Нібито там озвучували моє прізвище на можливого заступника якогось там міністра. Але я відмовився від цієї ідеї. Не хочу в це лізти. Є три речі, якими хочу зайнятися. Перше - це наукова робота в сфері міжнародної політики. Щодо дисертації - не впевнений. Треба порадитись з керівниками. Маю пропозиції з Львівського університету щодо написання, захисту роботи і подальшого там викладання. Буду думати. Другий напрямок - політологічна діяльність. Входити в неї буду трохи пізніше, коли відпочину і вже знову відучується певний голод. Ну, і нарешті, третє. Мої друзі мають середній бізнес, пов’язаний з аграрною сферою. Я їм багато чим допомагав, причетний до нього і, можливо, буду там вести міжнародний напрямок. Можливостей багато, і це цікавіше, ніж тупо сидіти в Верховній раді.»

Ну що ж, всі наче при справах.  Навіть вибіркове дослідження показало, що все у екс-депутатської братії нормально. Як бачимо, в розпач ніхто не впав і битися головою в стіну не збирається, принаймні на людях.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.