Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

Велике регіональне турне: президент і прем'єр створюють затори і шокують "красномовством"

Якщо у вашому не вельми великому місті, де пересуватися автівкою досі було зручно, раптом виникли кілометрові корки на дорогах, знайте, до вас завітали будівничі «пакращення» – президент або прем’єр власною персоною.
Матеріал друкованого видання
№ 42 (259)
від 18 жовтня, 2012

 Київ сяк-так звик до того, що кортежі можновладців на годину-другу здатні паралізувати рух на будь-якій транспортній артерії столиці, а для мешканців інших міст перекриті на догоду правителям вулиці річ наразі екзотична. Велике загальноукраїнське турне Миколи Азарова та Віктора Януковича («покриття» у перших осіб держави нівроку, вони за два місяці більше половини областей об’їздили), що якось збіглося в часі з парламентською кампанією, має свої особливості: наведений місцевою владою вдаваний «марафет» (коли у Кіровограді негода змила всю «косметику», то президентський візит до непрезентабельного міста скасували), загнані на зустрічі з «улюбленими керівниками» підневільні жертви адмінресурсу (вчителі, лікарі, дрібні службовці, студенти, керованих «правильними» ректорами вишів), сила-силенна правоохоронців, параліч руху і, як правило, незабутній креатив власне від винуватців заходу.

Читайте також: До приїзду Януковича Миколаїв "посинів" та застряг у заторах

Як президента, так і прем’єра, подорожі країною надихають на неабияке красномовство, яке годинами відтак обговорюють в українському інформпросторі. Чого варті «курасани», «Херсонська АЕС», «побачити руками, торкнутися очима» від Вік­тора Федоровича або Микола Яновича, який переконує запорізьких робітників у тому, що якщо їхня зарплата менша ніж

3,5 тис. грн, це означає, що вони працюють неповний робочий день, інакше, мовляв, не буває, і вихваляється: «нас з усіх боків довбають, а ми свою справу робимо». 

Читайте також: Азаров зрозумів, що у нього не вистачить грошей на київські затори

Звісно, можновладці приїздять у свій робочий час агітувати за ПР не з порожніми руками, а з бюджетними грішми: то лікарні відкриють, то новий завод. А то візьмуть і увійдуть до історії: у Харкові, наприклад, прем’єра чекають із нетерпінням, аби відкрити музей… Партії регіонів. Годі сумніватись, що харківський приклад наслідуватимуть чиновники з інших областей і в кожному місті постануть реінкарновані радянські експозиції про славне сьогодення під проводом «єдиної та спрямовуючої».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.