Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

Конкретний прокурор

Над відбілюванням міжнародного іміджу офіційного Києва працює низка вітчизняних журналістів, політологів і просто експертів, котрі перекваліфікувалися в агітатори, як-от Остап Бендер хотів податися в «управдоми».
Матеріал друкованого видання
№ 38 (255)
від 20 вересня, 2012

Але завжди знайдеться хтось надто обдарований, хто все зіпсує. Днями свої здібності продемонстрував перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін.

Бенефіс Рената Равелійовича відбувся під час щорічної конференції з бучною назвою YES – англійська абревіатура для словосполучення «Ялтинська європейська стратегія». Іміджмейкери влади, звісно, не могли не скористатися з чергового міжнародного заходу, який фінансує олігарх Віктор Пінчук. «Навколо України склалося багато стереотипів, і ця конференція дає нам можливість (...) якоюсь мірою зруйнувати їх», – вклали в уста Миколи Азарова.

До Ялти приїхали екс-держсекретар США Кондоліза Райс, котра, проте, демонстративно не привіталася з іще одним учасником, самим Віктором Януковичем, екс-голова МВФ Домінік Стросс-Кан, єврокомісар Штефан Фюле та інші відомі постаті Заходу. 

«Я прокурор, а не защитник Тимошенко... и требовать от меня защитительных речей было бы неправильно», – тиснув авторитетом Кузьмін. Хоча європейці вимагали не захисту екс-прем’єрки, а звичайної логіки. Чому, наприклад, ГПУ у всьому світі обвинувачує Тимо­шенко в замовленні вбивства ще до судового вироку? А тому, що «є достатньо підстав», відрубав Кузьмін. І завершив геть шедеврально: мовляв, в ув'язненні Юлії Володимирівни винен її адвокат, котрий «вибудував захист так, що не лишив клієнтові жодного шансу». 

А коли пан Кузьмін завів відому пісню про те, що високопосадовців, мовляв, засуджують і на Заході, згадавши при цьому ледь не ув’язненого за підозрою в сексуальних злочинах Стросс-Кана, стало зрозуміло: імідж цієї влади не покращити вже нічим. Бо це треба мати дві вищі освіти, щоб заявляти таке, коли сам екс-голова МВФ сидів у залі! Краще б підклали комусь із гостей на крісло торт. Рівень «дотепності» той самий, а шкоди для іміджу, можливо, було б і менше. «Цей виступ став кращою контрпропагандою української влади. Він (Кузьмін. – Тиждень) виглядав, як бандит, поводився, як бандит, і говорив, як бандит», – процитувала пізніше преса одного з учасників конференції. На найнезаангажованіше українське телебачення ці слова, звісно, не потрапили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Останні публікації згорнути
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.